Beyin kanaması tedavisi görürken pankreasındaki tümör alındı

63 yaşındaki adam 8,5 saatlik zorlu ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Denizli'de geçirdiği beyin kanaması sonrası Özel Cerrahi Hastanesi'nde tedavi gören 63 yaşındaki hasta pankreasında tümör tespit edilince ameliyata alındı.

Hasta yaklaşık 8,5 saat süren ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Ameliyat Özel Cerrahi Hastanesi'nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nazmi Yaşar Sayım öncülüğündeki ekip tarafından yapıldı. Zor ve ciddi bir ameliyat geçekleştirdiklerini ifade eden Sayım, 63 yaşındaki Hasan Huseyin İnceoğlan'ın, geçirdiği beyin kanaması sonrası hastanede tedavi altında olduğunu söyledi. İnceoğlan'ın aynı zamanda yaklaşık 40 yıldır epilepsi hastası olduğunu da belirten Dr. Sayım, "Hastamızın takipleri sırasında kan tablosunda olan bir takım değişikliklerden dolayı tarafımızdan değerlendirildi BTS MR sipisi çekildi ve pankreas başında yaklaşık 3,5 santimetre çapında bir tümör fark edildi.

Pankreas başı tümörleri oldukça agresif oldukça sinsi seyreden tümörlerdir ve hayatı ciddi olarak tehdit eden tümörlerdir. Hastamızın oldukça değişik sağlık problemleri de beraberinde olduğu için; epilepsi hastası, mevcut bir beyin kanaması var.

Beraberinde de bir pankreas başı tümörü vardı. Zor ama ciddi bir karar almak durumundaydık ailesiyle de bunu bir masaya tüm açıklığıyla yatırarak ancak cerrahi bir girişim ile bu rahatsızlıktan kurtulabileceğini ifade ettik. Ailesinin de son derece pozitif yaklaşımlarıyla iki gün içerisinde ameliyata hazırladık " dedi. Ameliyat yaklaşık 8,5 saat sürdü!

Gerçekleştirilen ve başarı ile tamamlanan ameliyat hakkında da bilgiler veren Dr. Sayım, operasyonun yaklaşık 8,5 saat sürdüğünü kaydetti. Ameliyatın deneyimli bir ekip tarafından yapıldığını vurgulayan Dr. Sayım şunları söyledi: "Pankreas başı kanserlerinde whipple ameliyatı dediğimiz özellikli bir ameliyat yapılmaktadır.

Oldukça sıkıntılı öğeler içeren oldukça uzun süren deneyimli ellerce deneyimli ekiplerce yapılması gereken bir ameliyattır. Hastamızı iki gün içinde ameliyata hazırlayıp yaklaşık 8.30 saat süren sıkıntılı, riskli ama başarılı bir ameliyattan sonra iki gece yoğun bakımda tuttuk daha sonrasında servise aldık ve artık şu an taburcu etmenin eşiğindeyiz. Küçücük tesadüfler koskoca bir hayatı etkileyebiliyor, beyin kanaması sebebi ile hastanede takip altındayken pankreas başındaki tümör fark ediliyor ve zorlu bir ameliyattan sonra hastamızı tekrar sağlıklı olarak eve göndermenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Daha önce de belirttiğim gibi böyle bir ameliyat ancak deneyimli ellerce ve deneyimli ekiplerce deneyimli hastanelerde yapılması gereken bir ameliyattır ben katkısı olan tüm ekibime de teşekkür ediyorum minnettarım. " "Ameliyat için zor bir karar aldık " Ameliyatın ardından sağlığına kavuşan yaşlı adamın oğlu Ömer İnceoğlu ise babasının durumunun çok iyi olduğunu aktararak ameliyatı gerçekleştiren ekibe teşekkür etti. Ameliyat için zor bir karar aldıklarını kaydeden İnceoğlu, "Babam yaklaşık 40 yıldır epilepsi hastasıydı, ben devlet memuruyum Diyarbakır'da yanıma ziyaretime gelmişti bir epilepsi krizi geçirdi sırt üstü düştü buna bağlı olarak da beyin kanaması gerçekleşti tabi biz beyin kanaması geçirdiğini122 çağırdıktan sonra kusmasından fark ettik.

Babamı 1 saat sonra entübe ettiler yaklaşık 20 gün entübe kaldı. Yoğun bakımda 38-40 gün kaldı daha sonra biraz iyileşince memleketimiz Denizli olduğundan Denizli'ye getirdik burada da 10 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra sağ olsun Genel Cerrah Nazmi hocamız tahlillerden pankreas kanseri olduğunu fark etti zaten babamın sürekli kan değerleri yüksekti. Yoğun bakımdan çıktıktan 10 gün sonra pankreas whipple dediğimiz ameliyata girdi sağ olsun hocalarımız bu ameliyatı iyi bir şekilde yaptı. Şu an genel durumu gayet iyiye gidiyor ben hocalarımıza ve ekibine çok herkes çok teşekkür ederim bu konuda " diye konuştu.

22.8.2019 - 40757

İlgili Diğer Yazılar
Arkadaşıyla Çarpışan Çocuk Beyin Kanaması Geçirdi
Arkadaşıyla Çarpışan Çocuk Beyin Kanaması Geçirdi
Beyin Tramvaları Alzheimer Riskini Arttırıyor!
Beyin Tramvaları Alzheimer Riskini Arttırıyor!
Sıcak Hava Beyin Kanamaları Tetikliyor!
Sıcak Hava Beyin Kanamaları Tetikliyor!
Beyin Tümörü Ameliyatlarında 1mm
Beyin Tümörü Ameliyatlarında 1mm'den Az Hata Payı!
Epilepsi Hastalığına Cerrahi Dokunuşlar!
Epilepsi Hastalığına Cerrahi Dokunuşlar!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]