Bilecik valisi kendini görme engelli bireyler yerine koydu, gözleri kapalı bisiklet kullandı

Bilecik valisi kendini görme engelli bireyler yerine koydu, gözleri kapalı bisiklet kullandı BŞEÜ Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir; "Bundan sonraki yapacağımız çalışmalarda da engelli personelimize ve engelli öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapmaktan çekinmeyeceğiz" Bilecik Valisi Dr.

Bilecik valisi kendini görme engelli bireyler yerine koydu, gözleri kapalı bisiklet kullandı

BŞEÜ Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir;

"Bundan sonraki yapacağımız çalışmalarda da engelli personelimize ve engelli öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapmaktan çekinmeyeceğiz"

BİLECİK - Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, kendini görme engelli bireyler yerine koydu, kendisine eşlik eden bir kişiyle birlikte 2 kişilik bisikletin arkasına oturarak, gözleri kapalı bisiklet kullandı.

3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Spor Salonu'nda düzenlenen program, Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Subaşı, Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı Duruşu ve Sosyal Hizmetler Kulübü üyesi öğrencilerin katılımıyla İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Rektör Beydemir, Şeyh Edebali'nin 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' öğüdüne atıf yaparak eğitimde, sağlıkta, sosyal yaşamda ve hayatın her alanında engellerin ortadan kalkması ile erişilebilecek bir nasihat olduğunu belirtti. Üniversitelerin YÖK tarafından her yıl açıklanan 'Engelsiz Üniversite' ödüllerinde üst sıralarda yer aldığını hatırlatan Rektör Beydemir sözlerine şöyle devam etti;

"Üniversitemizin her açıdan engelsiz bir üniversite olması için atılması gereken tüm adımları atıyoruz. Kampüsümüzde, dersliklerimizde, kütüphanemizde ve tüm sosyal alanlarımızda engelli bireyler önceliğinde çalışmalar yapmaktayız. Bundan sonraki yapacağımız çalışmalarda da engelli personelimize ve engelli öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapmaktan çekinmeyeceğimizi ifade etmek istiyorum. Engellerin ortadan kalktığı, birlik ve beraberlik içinde yaşayacağımız yarınlar ümidiyle her birinize esenlikler diliyorum."

Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ve yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliğimiz İşaret diliyle şarkı dinletisi, paravolley turnuvası, kardeşimle beraber hayalim masa etkinlikleri ve resim sergisi ile sona erdi.

Program çıkışı Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları anlamak amacıyla kendisine eşlik eden bir kişiyle birlikte 2 kişilik bisikletin arkasına oturarak, gözleri kapalı bisiklet kullandı.

2.12.2021 - 58229Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]