Bir miyom yüzünden 2,5 yılda 3 ameliyat geçirdi

İzmir'de, 30 yaşındaki Zekiye Bilir, rahminde bulunan miyomları aldırmak için 2,5 yıl önce özel bir hastanede, ameliyat oldu.

Bir miyom yüzünden 2,5 yılda 3 ameliyat geçirdi
İzmir'de, 30 yaşındaki Zekiye Bilir, rahminde bulunan miyomları aldırmak için 2.5 yıl önce özel bir hastanede, ameliyat oldu. Küçük bir operasyon denilen ameliyat sonrasında Bilir'in, karnında unutulan tampondan dolayı organlarında iltihaplanma oldu. İkinci ameliyatın ardından, ihtihabın tam olarak temizlenmemesinden dolayı, iki yıl sonra tekrar ameliyat masasına yatan Bilir, karın zarı iltihaplanmasından tedavi gördü. Artık karnında 35 santim uzunluğunda bir ameliyat iziyle yaşayacak olmasının yanı sıra anne olma hayallerinin de elinden alındığını söyleyen Zekiye Bilir, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ve hukuk mücadelesine başka hastalar da aynı acıları yaşamasın diye sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Özel bir firmada operasyon sorumlusu olarak çalışan ve bekar olan 30 yaşındaki Zekiye Bilir'in hayatı, 2012 yılının Şubat ayında, kontrol amaçlı kadın doğum uzmanına gitmesinin ardından kabusa döndü. Kadın doğum uzmanının kontrolünde ve ultrason çekimiyle rahminde 12 santim büyüklüğünde bir miyom olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine özel bir başka hastaneye giden Bilir, burada küçük bir tıbbi operesyon olarak kendisine anlatılan ameliyatı olmak için yattı. Ameliyat olmasına rağmen Zekiye Bilir'in karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetleri geçmedi. Yaklaşık 4 ay bu sorunu yaşayan Bilir, tekrar hastaneye gittiğinde yapılan kantrollerde, ameliyat yerinde tampon unutulduğu ortaya çıktı.

İKİNCİ KEZ AMELİYATA ALINDI

Bu gerçeği ilk kontrollerinde gizlemelerine rağmen daha sonra ameliyatı gerçekleştiren doktor, durumu Zekiye Bilir'e açıkladı. İkinci kez ameliyat masasına yatan Bilir'in, tampondan dolayı organlarında iltihaplanma olduğu ortayla çıktı. Bu ihtihabın ameliyatla alındığını söyleyen doktorlar, bir kez daha 'artık sağlığına kavuştuğunu' söyledikleri Zekiye Bilir'i taburcu etti. Ancak bu kez iki yıl sonra, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden Bilir'e, yaşadığı ilk iki ameliyattan dolayı bağırsaklarında yapışıklık olduğu söylendi. Ameliyattan başka çaresi kalmayan Bilir, üçüncü kez bıçak altına yattı. Ancak genç kadın bu kez, hatalı ameliyat yapıldığını öne sürdüğü hastane yerine başka bir hastanede ameliyat edildi. Karnı 35 santim uzurluğunda kesilen Bilir'in, ikinci ameliyatta iltihabın tam olarak temizlenmemesinden dolayı bu kez de, karın zarı iltihaplanması yaşadığı ortaya çıktı. Yaklaşık 4 ay süren tedavisinin ardından taburcu edilen Zekiye Bilir, kendisine 2.5 yıldır acı yaşatan özel hastane yetkilileri ve doktorlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Başka hastalar da aynı acıları yaşamasın diye hukuk mücadelesine sonuna kadar devam edeceğini dile getiren Zekiye Bilir, Bana küçük bir ameliyat olacağım söylendi. Bu küçük ameliyatın izleri 2.5 yıldır geçmedi. Tampon unuttular. ingilizce bilmediğimi düşünerek kendi aralarında konuşunca bu gerçeği öğrendim. Ardından bu ameliyattan dolayı yaşayacağım her türlü sağlık sorunu için benden ücret almayacakları ve benim tedavimi yapacakları sözünü verdiler. Ben de bunun üzerine onlara güvenip şikayetçi olmadım. Ama iki yıl sonra tekrar aynı hastalık ortaya çıkıp da kendilerine başvurunca benden 12 bin TL istemelerinin yanı sıra, ameliyatımı yapmamak için de zorluk çıkardılar. Ben de başka bir hastanede ameliyat oldum. Sağlığıma kavuştum ve hukuk mücadelesi başlattım. Bana bu acıları kimsenin yaşatmaya hakkı yok. Ayrıca benim annelik hayallerim ne olacak, şimde bebek dünyaya getirmem bile mucize. Bunun hesabını sormam lazım dedi.

15.10.2014 - 15522İlgili Diğer Yazılar
Kekik, kaynatıldığında evi dezenfekte ediyor
Kekik, kaynatıldığında evi dezenfekte ediyor
Salyangoz sıvısından yaşlanmaya karşı serum üretildi
Salyangoz sıvısından yaşlanmaya karşı serum üretildi
Uykusuzluk, depresyon, ağrı ve yaranın ilacı: Lavanta
Uykusuzluk, depresyon, ağrı ve yaranın ilacı: Lavanta
Ozon tedavisi birçok hastalıkta uygulanıyor
Ozon tedavisi birçok hastalıkta uygulanıyor
Strese Karşı Aromaterapi
Strese Karşı Aromaterapi
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?
Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?

 

[Hata Bildir]