Bisiklet Kullanımını Yaygınlaştırmak İçin Kendi Bisikletini Üretti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Otomotiv Teknolojisi Bölümü öğrencisi Emrah Karadağ, bisikletin sağlıklı bir yaşam ve ulaşım aracı olduğunu anlatabilmek için Velo Mobil bisiklet üretti.

Bisiklet Kullanımını Yaygınlaştırmak İçin Kendi Bisikletini Üretti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Otomotiv Teknolojisi Bölümü öğrencisi Emrah Karadağ, bisikletin sadece çocuklar için bir oyuncak değil aynı zamanda sağlıklı bir yaşam ve ulaşım aracı olduğunu anlatabilmek için Velo Mobil (Yatarak Kullanılan) bisiklet üretti. Kendi otomobili olmasına rağmen uzun yolculuklara bile kendi ürettiği bisikletle giden Aydınlı öğrencinin bisikleti yoğun ilgi görmeye başladı.

"BİN 300 LİRAYA MAL OLDU"

Türkiye'de her geçen gün hareketsizliğe bağlı rahatsızlıkların arttığını, bisiklet kullanımının yaygınlaşması ile sağlık, çevre ve trafik sorununun önemli ölçüde çözüleceğine inandığını kaydeden Adnan Menderes Üniversitesi öğrencisi Emrah Karadağ, kendi ürettiği bisikleti hem otomobil hem karavan niyetine kullanmaya başladı. Gezi amaçlı ürettiği bisikleti bin 300 TL'ye mal ettiğini ifade eden Emrah Karadağ, "Türkiye'de arazi şartlarının müsait olduğu illerde bile bisiklet kullanımı çok az. Aydın ilimiz de bisiklet kullanımının en müsait olduğu illerden birisi. Ancak bu yönde farkındalık ve alışkanlık olmadığı için kimse bisiklete binmek istemiyor. Farkındalık oluşturmak için bu bisikleti ürettim. Aydın'dan Didim'e, Davutlar'a Kuşadası'na bu bisikletle gidip geliyorum. Yatarak kullanıldığı için diğer bisikletlere göre daha az efor sarf ederek yol gidiyoruz" dedi.

"BİR YILLIK ÇALIŞMA SONUCU ORTAYA ÇIKTI"

Bisikletin yaklaşık bir yıllık çalışma sonucu ortaya çıktığını kaydeden Üniversite Öğrencisi Emrah Karadağ, "Adnan Menderes Üniversitesi'nde önce Bilgisayar Programcılığı Bölümü'nü okudum. Şimdi Otomotiv Teknolojisi bölümünde okuyorum. Amacım toplumumuzu bisikleti sevdirmek. Bu kapsamda bisiklet ile Aydın'ın tüm ilçelerine tur yapıyorum. Görenin ilgisini çekiyor. Hatta 70-80 kilometre mesafedeki denize bile bisikletle gidip sahilde bisikletimin üzerinde güneşleniyorum" dedi. Üniversite öğrencisi Emrah Karadağ, yetkililerden tek isteğinin gençlerin projelerine ilgi göstermeleri olduğunu ifade etti.

31.8.2017 - 28682Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]