Borçka Korona virüs'te 2. dalgayı da atlattı

Borçka Korona virüs'te 2. dalgayı da atlattı Türkiye'nin pandemi sürecinde ilk karantina ilan edilen ilçesi olan Artvin'in Borçka ilçesi geçtiğimiz ay Bursa'dan cenazeyle gelen 2.

Borçka Korona virüs'te 2. dalgayı da atlattı
Borçka Korona virüs'te 2. dalgayı da atlattı Türkiye'nin pandemi sürecinde ilk karantina ilan edilen ilçesi olan Artvin'in Borçka ilçesi geçtiğimiz ay Bursa'dan cenazeyle gelen 2. dalga korona virüs salgını sürecini de başarıyla sonuçlandırdı
ARTVİN - Türkiye'nin pandemi sürecinde ilk karantina ilan edilen ilçesi olan Artvin'in Borçka ilçesi geçtiğimiz ay Bursa'dan cenazeyle gelen 2. dalga Korona virüs salgını sürecini de başarıyla sonuçlandırdı. Artvin'in Borçka ilçesinde yeni tip Korona virüs (Covid-19) kabusu geçtiğimiz ay geri dönmüştü. Pandemi sürecinde 2 Nisan'da Türkiye'de karantinaya alınan ilk ilçe olan Borçka'ya geçtiğimiz Mayıs ayında Bursa'dan cenaze için gelenlerin getirdiği virüsle birlikte ilçede bir ay sonra yeniden pozitif vakalara rastlanmıştı. İlçeye cenaze getiren 3 kişilik aile ve yakınları olmak üzere vaka sayısı 5'e yükselirken, bu kişilerle temas halinde olan 62 kişi de karantina altına alınmıştı. Borçka'da dünden itibaren artık yeni vaka görülmezken, 2. dalgayı da atlatmış oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Borçka Belediye Orhan Ercan, ilçede 2. dalgada virüsün geçtiğimiz ay kent dışından cenaze için ilçeye gelen bir kişiden 5 kişiye bulaştığını ve 62 kişinin de karantina süreci yaşadığını söyledi. Başkan Orhan "Yaklaşık 1 ay önce cenaze olmuştu. İlçemize cenazeyle gelen bir kişi tarafından virüs bulaşmıştı, ancak güne sıfır vaka ile başladık, hastaneden taburcu olup, evlerine gönderildi" dedi. "Borçka'nın eski günlerine kavuşacağını düşünüyoruz" diyen Belediye Başkanı Ercan, "Vakaların sonlanması demekle, tedbiri elden bırakmıyoruz, maske, sosyal mesafe ve temizlik bu üç konuya özenle dikkat etmemiz gerekiyor. Karagöl yeniden ziyaretçilerini bekliyor. Bizler gerekli önlemleri aldık. Yeni normalleşme sürecinde Borçka-Karagöl ve ilçemizin birçok güzelliğini görmeleri için herkesi Borçka'ya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

4.6.2020 1 - 45752

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]