Bu Besinlerin Hepsi Doğal Antibiyotik

Günümüzde bilinçsiz antibiyotik kullanımı artış gösteriyor. Vücutta hastalık belirtilerinin ilk ortaya çıktığı anda ya da çıkmadan önce bazı gıdalara beslenme düzeninde yer verilerek doğal antibiyotik etkisi yaratmak mümkün.

Bu Besinlerin Hepsi Doğal Antibiyotik
Günümüzde bilinçsiz antibiyotik kullanımı artış gösteriyor. Ancak gereksiz antibiyotik kullanımı vücuda zarar verebiliyor. Bu nedenle uzmanlar antibiyotiğin doktor kontrolünde kullanılması gerektiği konusunda hemfikir. Vücutta hastalık belirtilerinin ilk ortaya çıktığı anda ya da çıkmadan önce bazı gıdalara beslenme düzeninde yer verilerek doğal antibiyotik etkisi yaratmak mümkün. Doğal besinlerle bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz ve hastalıklara karşı savaş açabilirsiniz. Böylece kendinizi doğal ve en sağlıklı yöntemlerle koruyabilirsiniz. İşte sofranızdan hiç eksik etmemeniz gereken doğal antibiyotikler:

Bal

En iyi doğal antibiyotikler arasında yer alan bal antioksidan ve iyileştirici özelliği ile şifalı besinler arasında yer alır. Antimikrobiyal, anti-enflamatuar ve antiseptik özellikleri ile çok faydalıdır. İçerisinde bulunan enzim sayesinde hidrojen peroksiti serbest bırakır. Böylece vücudunuzun enfeksiyonla savaşmasına yardımcı olur ve bakterilerin büyümesini engeller.

Zencefil

Mucizevi besinler arasında yer alan zencefil, bakterilerin neden olduğu birçok hastalıkların tedavisinde kullanılır. Soğuk algınlığı ve grip gibi enfeksiyonlara karşı savaştığı için çok etkilidir. Bal, zencefil ve limon karışımı boğaz ağrısı ve öksürüğe de çok iyi gelir.

Sarımsak

En güçlü ve etkili besinler arasında yer alan sarımsak, içerisinde bulunan allisin bileşiği sayesinde penilisine benzer özelliklere sahiptir. Grip, nezle, eklem enfeksiyonları, öksürük, ses kısıklığı gibi birçok rahatsızlıklara karşı antiseptik özelliği sayesinde çok faydalıdır.

Turp

Potasyum, folik asit ve C vitamini yönünden çok zengin olan turp güçlü bir antioksidan özelliğine sahiptir. Soğuk algınlığı ve öksürüğe çok iyi gelir. İdrar yolu ve akciğer enfeksiyonlarının tedavisinde de kullanılır.

Lahana

C vitamini deposu olan lahana bağışıklık sistemini güçlendirir ve mikroplara karşı savaşır. Kansere karşı da oldukça etkili olan lahana, suyu ile mide ülserine de çok iyi gelir.

Nar

Kıpkırmızı rengi ve lezzeti ile en şifa saçan meyvelerden biridir. Grip ve soğuk algınlığına karşı birebirdir. Tansiyon düşürücüdür ve çarpıntıya iyi gelir. Cilt kanseri ve prostat kanserine karşı mücadele eder. Böbrek iltihaplarını temizler ve vücudu toksinlerden arındırır.

Brokoli

Mutfağınızdan eksik olmaması gereken sebzelerden biri brokoli. Karoten, A, E ve C vitamini yönünden çok zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı çok etkilidir. Kansere karşı koruyucu bir görev üstlenir. Sinir sistemi, kalp, göz, kemik sağlığı gibi birçok hastalıklara karşı sizi korur.

19.1.2017 - 25321

İlgili Diğer Yazılar
Bir saatte korona olup olmadığınızı öğrenmeniz mümkün
Bir saatte korona olup olmadığınızı öğrenmeniz mümkün
Koronavirüs: Dünya Covid-19 salgınıyla savaşı kazanıyor mu?
Koronavirüs: Dünya Covid-19 salgınıyla savaşı kazanıyor mu?
Maskeyle sıcak havalarda serin kalmanın yolu var mı?
Maskeyle sıcak havalarda serin kalmanın yolu var mı?
Covid-19 kadınlarda daha hızlı yayılıyor
Covid-19 kadınlarda daha hızlı yayılıyor
Bireysel Emeklilikte Otomatik Katılım Sistemi ile Tanışın
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]