Bursa'da Kanser Hastaları Tam Otomatik Cihazlarla Tedavi Görecek

Bursa'da kanser hastaları tam otomatik cihazlarla tedavi görecek Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi tam donanımlı cihazlara kavuştuBURSA - Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi'ne 7 milyon 200 bin liralık yatırım ile otomatik...

Bursa'da kanser hastaları tam otomatik cihazlarla tedavi görecek

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi tam donanımlı cihazlara kavuştu

BURSA - Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi'ne 7 milyon 200 bin liralık yatırım ile otomatik kemoterapi sistemi kazandırıldı.

Kurulan otomatik kemoterapi hazırlama ünitesinin dünyadaki kemoterapi hazırlama konusunda en ileri teknoloji olduğu belirtildi. Dünyada sayılı merkezlerde bulunan kemoterapi ilaç hazırlama ünitesi Türkiye'de sadece 8 merkez bulunuyor. Bursa'da açılan merkez kanser hastalarının tedavisinde ve sağlık turizminde büyük bir adım atacak. Tam otomatik kemoterapi ilaç hazırlama ünitesiyle kanser hastaları için doğru ilacın doğru doz ile doğru zamanda hazırlanması ve ilaç tasarrufu sağlanacak. Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi, yapılan yatırımlarla tam otomatik kemoterapi ünitesi, endoskopi ünitesi ve mescide kavuştu.

Başhekim Oktay Çelik, "Hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Hastanemize yeni kazandırılan tam otomatik kemoterapi ünitesi, endoskopi ünitesi ve mescit ile daha iyi hizmet verebileceğiz" dedi.

İş Adamı Celal Sönmez ise, "Hastanede yapılan hizmetleri görünce babamın oğlu olmaktan gurur duydum. Onun yaptığı katkıyı burada devam ettiriyor olmaktan mutluyum. Çaba harcayan herkese binlerce teşekkür ediyorum. Bizler de elimizden geldiği kadar desteklerimiz devam ettirmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, "Onkoloji Hastanesi sadece Bursa'ya değil çevre illere de hizmet veriyor. Yeni yapılan yatırımlarla birlikte bu hastane vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunacak ben emeği katkısı bulunan herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kamu Hastaneler Birliği Başkanı Rüstem Aşkın, "Tam otomatik kemoterapi cihazı sayesinde ilaç hazırlama işlemi sağlık personelinin doğrudan müdahalesi olmadan hazırlanacak. Çalışanların kanser ilaçlarına maruz kalma riski ile iğne yaralanmaları sona erecek. Sistem ayrıca iş akışlarının izlenebilirliğini ve geriye dönük sorgulanabilirliğini sağlayacak. Tam otomatik sistem tam bir tedavi sağlayacak" dedi.

7.7.2017 1 - 27904Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]