Çocuklu Tatilciler İçin 5 Altın Öneri

Tatile çıkmak her durumda harika ama çocukları ile seyahat edecekler için biraz heyecanlı bir süreç!

Çocuklu Tatilciler İçin 5 Altın Öneri

Bayram tatiline sayılı günler kaldı. Tatile çıkmak her durumda harika ama çocukları ile seyahat edecekler için biraz heyecanlı bir süreç! Eğer siz de tatile çocuklarınızla birlikte gitmeyi düşünüyorsanız, www.enuygun.com önerilerine dikkat ederek daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

Bayram tatiline sayılı günler kaldı. Tatile çıkmak her durumda harika ama çocukları ile seyahat edecekler için biraz heyecanlı bir süreç! Eğer siz de tatile çocuklarınızla birlikte gitmeyi düşünüyorsanız www.enuygun.com 'un aşağıdaki önerilerini dikkate alın. Bu 5 önemli noktaya dikkat ederek daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

Mutlaka plan yapın


Çocuklarla rahat bir tatil yapabilmek için hemen hemen her şeyin önceden planlanması gerekir. Uçak kalkış-varış saatleri; havaalanına, otele ya da konaklanacak yere nasıl gidileceği; otel seçimi ve dönüş gibi konular çocuklar da dikkate alınarak detaylı planlanırsa ailedeki herkes tatilden yorgun argın değil neşeyle dönme imkanına kavuşur. Elbette bu kural sadece uçak yolculukları için değil her türlü ulaşım türü için geçerli!

Doğru ulaşım aracını seçin

Kısa mesafeli yolculuklarda özel araçla seyahat, özellikle 3 kişiden kalabalık aileler için hem rahat hem de ekonomiktir. Mola zamanları da çocuklara göre ayarlanabilir. Ancak uzak mesafelere araba ile yolculuk, çocuklarla -üstelik bebeğiniz de varsa- oldukça zor geçebilir. Zira çocukları uzunca bir süre sakin tutmak çok kolay değildir. Bu sebeple uzak mesafeli yolculuklar için uçak yolculuğu, erken rezervasyon ile ekonomik seyahat imkânı yanında konfor da sağlar.

Online check-in yaptırın

Çocuklarla seyahat edeceklerin küçük işleri bile seyahate çıkmadan önce yapması iyi olur. Örneğin uçakla seyahat edecekler çocuklu yolcuların, havayollarının online check-in servislerini evden çıkmadan önce kullanması faydalıdır. Böylece havaalanında sadece bagaj teslim işlemi kalır.

Mümkün olduğunca az bagaj!

Çocuk ya da bebekle yolculuk edip tek bavulla seyahate çıkmak neredeyse imkansızdır. Bu sebeple özellikle havayolları ile seyahat edeceklerin bagaj kısıtlamalarına göre kendisini ayarlaması gerekir. Ücretiz bagaj hakkı, fazla bagaj ve kabin bagajı haklarını öğrenerek hazırlık yapmak ekstra ücret ödenmesini engeller. THY iç hat uçuşlarında Business Class yolcularının kişi başı 30kg; Ekonomi Class yolcularının 20 kg; Promosyon Bilet sahiplerinin ise 15 kg'a kadar ücretsiz bagaj hakkı bulunur. Yanlarında bebekle seyahat eden yolculara ise ilave 10 kg ücretsiz bagaj hakkı verilir. Bu miktarları aşan bagajlar ağırlığına göre ekstra ücrete tabidir.

Sağlık ve güvenlik önce gelir!


Seyahat öncesi çocuklar için küçük bir ilk yardım kiti hazırlamak oldukça önemlidir. Bu kit, çocukların sürekli kullanması gereken ilaçların yanında beklemedik rahatsızlıklar düşünülerek hazırlanmalıdır. Yaralanma, soğuk algınlığı, ateş ve ağrı gibi durumlara hazırlıklı olmak seyahatte herhangi bir sağlık problemini kısa sürede atlatmanızı sağlar.

THY, Pegasus ya da Onur Air gibi tüm havayollarında geçerli olan kabin bagajında sıvı taşınması ile ilgili düzenlemeye göre sürekli kullanılması gereken ilaçlar sağlık raporu ibrazı ile kabine alınabilir. Diğer ilaçlarınızı ise uçağa telim etttiğiniz bagajınıza a koyabilirsiniz.
 

20.10.2012 - 11539

İlgili Diğer Yazılar
Yalova
Yalova'ya depreme dayanıklı yeni hastane yapılacak
Uzmanından Teknoloji Bağımlılığı Uyarısı
Uzmanından Teknoloji Bağımlılığı Uyarısı
Doç. Dr. Nalçakan: Çağımızın Sorunu Hareketsiz Yaşamak ve Kötü Beslenmek
Doç. Dr. Nalçakan: Çağımızın Sorunu Hareketsiz Yaşamak ve Kötü Beslenmek
Çin Menşeli "Valsartan" İçeren Tansiyon ve Kalp İlaçlarının Satışı Durduruldu
Çin Menşeli "Valsartan" İçeren Tansiyon ve Kalp İlaçlarının Satışı Durduruldu
Gölcük
Gölcük'te Şarbon Karantinasına Alınan Köyde Aşılama Başlatıldı
Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]