Diyabetli Hayata Destek İçin Yürüyorlar Çünkü ''Hayat Çok Değerli''!

Dünyada her 10 saniyede bir kişi diyabete bağlı bir nedenden dolayı ölüyor!

Diyabetli Hayata Destek İçin Yürüyorlar Çünkü ''Hayat Çok Değerli''!
Diyabetle hayata destek olmayı ve diyabette eğitimin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan Hayat Çok Değerli Kulübü, Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği ile işbirliği içinde, Dünya Diyabet Günü nedeniyle 13 Kasım Cumartesi günü "Hayat Çok Değerli" yürüyüşünü gerçekleştiriyor.
 
 
Abbott Diyabet Ürünleri tarafından diyabetliler için özel olarak kurulmuş bir sosyal buluşma platformu olan "Hayat Çok Değerli Kulübü", diyabetlilerin birbirleriyle görüşlerini paylaşmalarını sağlarken diyabetli ve diyabetli dostu herkesi keyifli aktivitelerle bir araya getiriyor.
 
Hayat Çok Değerli Kulübü, gerçekleştirdiği aktivitelere Dünya Diyabet Günü dolayısıyla bir yenisini daha ekliyor. Her yaştan diyabetli ve diyabetli dostunun buluşarak Caddebostan-Bostancı hattında yürüyüşle gerçekleştireceği etkinlik saat 10.30'da açılış konuşması ve ısınma hareketleriyle başlayacak. Saat 12:00de başlayan yürüyüşe Hayat Çok Değerli Kulübü üyelerinin yanı sıra diyabetli ve diyabetli yakınları ile diyabet sağlık uzmanları katılacak. Yürüyüşün ardından aktivite, çeşitli etkinliklerle devam edecek.
 
 
Her yeni bağışla bir diyabetli çocuk daha "diyabetle sağlıklı yaşam"ı öğrenecek…
 
Hayat Çok Değerli Kulübü ile birlikte Çocuk ve Adolesan Diyabetikler derneğinin destek verdiği yürüyüş aynı zamanda diyabetli genç ve çocukların eğitimine de destek oluyor. Yürüyüş alanında kurulan "Diyabet Eğitimi İçin Ben De Varım" standında, Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği'nin diyabetli çocuklar ve ailelerine daha iyi bir eğitim için düzenlediği Diyabetik Aile Kampı için bağış toplanacak. Diyabetik Aile Kampı için yapılan her bağış diyabetli çocuklar ve onların bakımını üstlenen ailelerin evde diyabet bakımı konusunda bilgilenerek hayata pozitif bakmalarını ve farklı fiziksel ve sosyal aktivitelerle kendi yeteneklerine güvenmelerini sağlayacak.
 
Diyabetik Aile Kamplarının yaygınlaşması ve daha çok diyabetli çocuğun daha iyi eğitim alması için başlatılan 'Diyabet Eğitimi İçin Ben de Varım' kampanyasına destek için Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği, Türkiye İş Bankası İstanbul Tıp Fakültesi Şubesi, Şube No:1200, hesap No:03102767 hesabına "Ben de varım" açıklamasıyla bağış yapılması yeterli olacak.
 
Abbott Diyabet Ürünleri, yürüyüşe katılanlarlar arasından 10 diyabetli çocuğu, Diyabetik Aile Kampına göndererek kampanyaya ilk desteği veriyor.
 
 

10.11.2010 - 2957Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]