Dünyaca Ünlü Güzellik Antrenörü ''Marja Putkisto'' İstanbul'da

Güzellik antrenörü Marja Putkisto ile 1 Ekim Cuma günü Galatasaray Meydanı'nda gerçekleştirilemeyen organizasyon 16 Ekim'e ertelendi.

Dünyaca Ünlü Güzellik Antrenörü ''Marja Putkisto'' İstanbul'da

Kendi geliştirdiği bir tür "stretching-esnetme " yöntemiyle mucizeler yaratarak, Avrupalı kadınların ilahı haline gelen ve Finlandiya'da 100 bin satan, Avrupa'nın birçok ülkesinde de büyük ilgi gören "Method Putkisto: The Body Lean and Lifted " kitabının yazarı Marja Putkisto, IMEDEEN’ın davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor.  Marja Putkisto, 16 Ekim 2010 Cumartesi günü, Galatasaray Lisesi önünde, ünlü metodunu uygulamalı olarak gösterecek.


Putkisto 1Ekim 2010 tarihinde aynı etkinliği yapmak üzere İstanbul’a gelmiş ancak yapamadan şehirden ayrılmıştı.

 

“Doğru nefes alıp vermek ve kaslarınızı doğru çalıştırmayı öğrenmek, hayatınızı değiştirir " diyen ve aslen dans öğretmeniolan Marja Putkisto, Finlandiyalı ve 14 yıldır Londra'da yaşıyor.

 

Beş yıl önce sistemi bulan ve uygulamaya başlayan Patkisto’nun kendi ismini verdiği metod, kısa sürede Avrupalı kadınların gözdesi haline geldi. 45 yaşındaki Marja’nın “Putkisto Metodu”nun özelliği; bir tür nefes alma ve kas çalıştırma yöntemi olması, her yaşta uygulanabilmesi ve kısa sürede sonuç vermesi…

 

“Putkisto Metodu” ile milyonları peşinden sürükleyen Marja, 16 Ekim Cumartesi günü Taksim Galatasaray Lisesi’nin önünde gerçekleştireceği özel performans ile etkinliği izleyenlere, “genç kalmanın sırrı”nı öğretecek. “İlk gösterimden sonra, Türk hanımlar, bu sistemi kolaylıkla devam ettirebilecekler. Günde 1 saat düzenli gezersiz ile 30 gün sonra alınacak sonuca kendileri bile inanamayacaklar” diyen Marja Putkisto, bu yöntemle 20 yaş kadar geçleşmenin mümkün olduğunu da müjdeliyor.

 

Vücudun yanı sıra, aynı metodu yüz kasları için IMEDEEN markasına özel olarak geliştiren ve uygulayan Marja, 45 yaşında olmasına rağmen fazla kırışığı olmamasını buna bağlıyor.

 

Marja Putkisto, "Bu metodun ilk adımı durmayı öğrenmek. Çünkü duruş bozukluğu zaman içerisinde vücuda yerleşiyor. Kaslarınız giderek kısalıyor. Ancak, doğru nefes alıp vererek, kaslarınızı esneterek onları uzatmak ve vücudunuza istediğiniz şekli vermek sizin elinizde " diyor. 

 

Putkisto metodunun içeriğinde yer alan, bir çok uygulamadan biri olan “Soğuk Kaşık” uygulaması, herkesin çok kısa sürede evinde istediği zaman yapabileceği  uygulamalardan biri.

 

Kaşık numarası, yüz kaslarınızı ve cildinizi hızlı bir şekilde toparlamanız için güzel bir yöntemdir diyen Marja Putkisto, metodu şöyle özetliyor;


İki adet buz gibi soğuk kaşığı alıp bütün yüzünüzü ve boynunuzu tonlamak için kullanın. Kaşıkların çukur kısmını gözlerinizin iç kısımlarına koyup birkaç dakika öyle kalıp rahatlayın. Sonra yanaklarınıza yerleştirin. Şimdi de nazikçe gözlerinizin altına. Tekrar yanaklara koyun ve birkaç kez hafifçe vurun, kaşığı hafifçe vurmaya devam ederek yüzünüzün dış kısmına doğru ilerletin.


Şakaklarınıza götürün, oradan çene ve ağzınızın çevresine sonra da çenenizin altına. Sonra da boynunuzun çevresine uygulayın ve o serinliğin tadını çıkarın.


Soğuk Kaşık numarası, her gün, cildinizi canlandırmak ve moralinizi düzeltmek ihtiyacını her hissettiğinizde kullanabileceğiniz bir numara diyen Marja Putkisto “yüzünüzün keyfini çıkarın. O sizi anlatır” dedi. 

 

13.10.2010 - 2516Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]