Engellilerle Üç Yüz Altmış Derece İletişim Kitabı Çıktı

Engellileri tanımak ve onlarla doğru iletişim kurmak için rehber niteliğinde bir kitap hazırlandı.

Engellilerle Üç Yüz Altmış Derece İletişim Kitabı Çıktı
Türkiye'de ilk defa engellilerle doğru iletişim kurma metotlarını anlatmanın yanı sıra bir engelli ile ilk kez karşılaştığınızda -hangi engel grubundan olursa olsun- neler yapmanız gerektiğini A'dan Z'ye anlatan ve karşılaşacağınız soru ya da problemlerinizde hemen hızlıca inceleyebileceğiniz rehber niteliğinde yardımcı el kitabı Elma Yayınevi'den çıktı.

Kendisi de engelli olan ve kitabın yazarlığını yapan Mehmet Kızıltaş bu önemli eserle Türkiye'de 19 yıldır profesyonel engelli farkındalık çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Engelli bir kişi ile ilk kez mi karşılaşacaksınız? Ya da ilk kez bir iş görüşmesi mi yapacaksınız? Veya engelli aday ihtiyacınız için iş pozisyonları belirlemek istiyorsunuz ancak hiçbir fikriniz yok mu? Daha önce yapmanız gerekenler noktasında kaygılı, deneyimsiz olarak girdiğiniz mülakatlarda ciddi iletişim kazaları yaşayarak belki de aradığınız en doğru adayı bir anda kaybetmiş olabilirsiniz. İşte bu noktalarda bu kitap sizin için bir fırsat. Kitapta, duygusal ve soru işaretleri ile dolu düşüncelerinizi geride bırakıp engelli adayları anlamak, doğru iletişim kurmak ve süreci profesyonelce yönetmek için profesyonelce yaklaşım metotları bulacaksınız.

Bu kitapta yer alan bilgiler ve hikâyeler, Ocak 2005 Mart 2012 tarihleri arasında engelsizkariyer.com proje sinin hayata geçmesi sürecinde yapılan araştırmalardan, engelli bireysel üyelerden, çalışmalarımız sırasında tanıştığımız engelli dostlarımızdan ve İK profesyonelleri ile yaptığımız görüşmelerden elde edilmiştir. Ayrıca kitapta kaynak olarak yabancı eserlerden yapılan çeviriler de yer alıyor. Ortopedik engelli biri olarak bu kitabı yazmaktaki amacım, yaşadığım deneyimlerden edindiğim bilgileri paylaşarak iş hayatında ve sosyal yaşamda bundan sonra engellilerin fırsat eşitliği için ayrımcılığa uğramadan hak ettikleri profesyonel, başarılı ve mutlu iş ve sosyal yaşam düzeyine ulaşmalarına katkı sağlamaktır. Dünya nüfusunun %15'ini engelliler oluşturuyor ve engelliler de aile, toplum, çevre, sosyal politikalarla 360 derecelik hayat çemberinin içinde yer alıyorlar.

Herkes bu çemberin bir parçası olduğu için engellilerle iletişimin ve etkileşimin daima 360? algılanması gerekmektedir. Eğer şimdi siz de "Kazanmak için başlamak lazım" diyorsanız, engelli iş gücü kaynağına ulaşırken doğru iletişim kurarak başarılı sonuçlara nasıl da kolayca ulaşabildiğimizi görmek için engellilerle 360? iletişim yolculuğuna birlikte çıkalım. Başındayken söyleyeyim ve lütfen unutmayın; bu işin sırrı, gücü ve sihri sizsiniz.
 

11.11.2013 - 13388

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]