Erkeklerin %60'ı Daha Fazla Saç İstiyor

"Param ya da arkadaşım olacağına saçım olsun" diyorlar.

Erkeklerin %60'ı Daha Fazla Saç İstiyor

Bilim Adamları Panik Atağı Yok Ettiğini Açıkladı!

35 yaşından itibaren erkeklerin büyük çoğunluğu saç dökülmesi sorunu yaşıyor. Saç dökülmesi her yaşta erkekte özgüven azalmasına ve kaygıya neden olabiliyor. Saç dökülmesi yaşayan erkeklerin yaşlı, güçsüz ya da başarısız olarak algılanma kaygıları iş ve özel hayatlarını da olumsuz etkiliyor.

Ünlülerden siyasetçilere pek çok kişiye saç nakli gerçekleştiren Dr. Resul Yaman, gelişen tekniklerle birlikte saç naklinde çok başarılı sonuçlar elde edildiğini söylüyor ve saç dökülmesi problemi yaşayanlara kalıcı çözüm sunan saç nakli seçeneğini değerlendirmelerini öneriyor

Araf Cerrahi estetik Merkezi kurucu ortaklarından Dr. Resul Yaman, saç ekimi uygulamalarının karar verme süreci veuygulama safhalarını şöyle anlatıyor: " Saç operasyonlarında hasta ile uygulamadan en az 1 ay öncesinde bir araya gelmek gerekiyor. Saç ekiminde sıkıntı yaşanan durumlardan biri az sayıda saç kökü olması. Çünkü saç köklerinin dışarıda bekleme sürecinde kayıpların yanısıra en önemlisi nakil yapılan köklerin tamamının çıkmaması söz konusu olabiliyor. Dolayısıyla bölgenin önceden hazırlanması ve uygulama sonrasındaki destek tedavisi bizim için önem taşıyor. "

Saç ekiminden 1 ay önce destek tedavisine başlanmalı

Saç ekiminden bir ay önce uygulama yapılacak bölgeye PRP(PlateletRichPlasma) uygulaması yapılıyor. PRP;özel bir tüple hastanın vücudundan yaklaşık 9 ml kan alınıp bu kanın laboratuvarda santrifüj edilerekkandaki trombositlerin ayrışmasıyla elde edilen bir solüsyon. Bu solüsyon küçük iğnelerle saç diplerine uygulanıyor. 3 hafta sonra hastaya yeniden bir seans daha PRP uygulanır.

Aynı zamanda küçük bir serumladamardan vitamin takviyesi ile ekim yapılacak bölgeye basınçlı oksijen vererek bölgenin saç ekimine tamamen hazır olması sağlanıyor. Bu işlemin ardından 1 hafta sonra ise hastayasaç ekimi uygulaması gerçekleştiriliyor. Saç ekiminde maksimum kök hedefleniyor, ancak alt limit olan 3 bin kök sayısının altına inmemeye özen gösteriliyor.

Saç ekimi esnasında nelere dikkat edilmeli?

Saç ekimi uygulaması yaklaşık 6 ila 8 saat arası sürüyor. Bu sürenin ilk 2.5 saatinde kökler çıkarılıyor. Daha sonra saç köklerinin nakledileceği yuvaların kanallarının açılma işlemi yapılıyor. Kanal açma işleminin ardından saç ekimi gerçekleştiriliyor. Burada önemli olan saç köklerinin dışarıda kalış süresi ve bu süre içinde bekletildiği solüsyonun içeriği.

Saç köklerinin bekletildiği solüsyona PRP ekleyip hastanın plazmasıyla beslenmesini sürdürüp köklerin ölme olasılığı azaltılıyor.
Saç ekimi sonrası; ilk yıkama 48 saat sonra kesinlikle doktor tarafından yapılmalı ve hastaya saçlarını nasıl yıkaması gerektiği öğretilmeli. Saçlarda oluşan kabuklanmanın 10 gün içerisinde yok olması gerekmektedir.

Aksi takdirde kökler kabuk hareketleri ile hem travmaya maruz kalıyor hem de oksijen alamıyor. Bunun ardından 6 hafta sonra PRP uygulaması yapılıyor. Ayrıca hastanın mümkün olduğunca 5-10 dakikalık lokal oksijen maskesi yaptırması ile yaklaşık 6 ay içerisinde mutlu sona ulaşılabiliyor.

Yazın saç nakli yaptıranların dikkat etmesi gerekenler:

İlk nekahat döneminde şapka takılması bir şart. Şapka pamuklu olmalı ve başı sıkmamalıdır. Ayrıca sık yıkanmalı ve başın fazla terlemesine yol açmamalıdır. Saç nakli yaptıranların kabuklanma bitene kadar havuz ve denize girmeleri, direkt güneşe maruz kalmaları önerilmiyor.

Araf Cerrahi Merkezi'nde başarıyla uygulanan saç nakli uygulaması ve diğer saç tedavileri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve bir konsültasyon randevusu oluşturmak için http://www.arafcerrahimerkezi.com/adresini ziyaret edebilirsiniz. Sağlığınız için lütfen sadece profesyonel çalışan klinikleri tercih ediniz.

9.6.2012 0 - 10954

İlgili Diğer Yazılar
Yetişkinler de bebek şampuanı kullanmaya başladı
Yetişkinler de bebek şampuanı kullanmaya başladı
Sık Yıkama, Saç Dökülmesini Artırabilir
Sık Yıkama, Saç Dökülmesini Artırabilir
Burun Estetiği Neden Yapılır?
Burun Estetiği Neden Yapılır?
Saç Ekimi Nasıl Olur?
Saç Ekimi Nasıl Olur?
Elinizi doğru yıkıyor musunuz
Elinizi doğru yıkıyor musunuz
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]