Saç Ekimi Nasıl Olur?

Saç ekimi kellik sorunu ya da saç seyrekliği yaşayan başta erkeklerin ve sonrasında kadınların başvurdukları etkili bir cerrahi uygulamadır.

Saç Ekimi Nasıl Olur?
Saç ekimi kellik sorunu ya da saç seyrekliği yaşayan başta erkeklerin ve sonrasında kadınların başvurdukları etkili bir cerrahi uygulamadır. Bugün saç sorununa tek çare olarak görülen ve gelişen teknolojiyle birlikte bu sorunu yaşayanlara etkili geri dönüşler sunan saç ekimi, mevcut kıl köklerinin, sorunlu alana transfer edilmesiyle yapılıyor. Saç ekimi nasıl yapılır sorusu öncelikle hastaya göre belirlenen FUE ya da (Foliküler Ünite Transplantasyonu )FUT (Foliküler Ünite Ekstraksiyon) tekniğine göre değişkenlik gösterir. Aynı şekilde saç ekimi fiyatları da, hastaya, kliniğe ve cerrahın deneyimine göre farklı maliyetler içermektedir.
Saç ekiminde kullanılan FUT tekniğinde donör alandan alınan kıl kökleri bölgesel olarak kaldırılıp ekim işlemi gerçekleştirilir. FUE tekniğinde ise, donör alandan kıl kökleri tek tek transfer edilerek ekim yapılır. FUE en son geliştirilmiş tekniklerden bir tanesidir. FUT tekniğinin iz bırakıyor olması ve istenilen düzeyde kök alınmasına imkan sağlamamasından dolayı çoğu zaman FUE tekniğinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Her insanın saç dökülmesi ve saç yapısı birbirinden farklı olduğu için, sadece bir tane cerrahi saç ekimi tedavi yönteminin benimsenmesi, hatalı bir girişim olacaktır.

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz, öncelikle saç ekimi işlemi için size hangi tekniğin uygun olduğuna karar verilmeli. Mevcut kıl kökleriniz incelenip, ense bölgesinde güçlü kıl kökleriniz yoksa bedeninizin farklı bölgelerindeki sağlıklı kıl köklerine ulaşılmadır. Lokal anestezi yapılarak uygulanan seç ekimi sonrasında, eğimi ve alın çizgisi son derece iyi ayarlanmış saçlarınız çıkmaya başlar. Klinik ortamında yapılan saç ekimi ameliyatı, sizi sosyal hayatınızdan koparmayan bir işlemdir. Saç ekimi fiyatları kullanılan yönteme ek olarak, ekilen saçın yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Konusunda uzman, sterilizasyona önem veren kliniklerde saç ekimi işlemini tercih etmenizi öneriyoruz. Bu şekilde hem olası komplikasyonlardan korunursunuz hem de mevcut sağlıklı kıl köklerinize de bu sayede zarar gelmez. Kliniklerde uygulama için, muayene olduktan sonra, size özel fiyatlar belirlenir. Lütfen unutmayın, saç ekim uygulaması nihayetinde cerrahi bir işlemdir ve mutlaka deneyim ve cerrahi el becerisi gerektirir. 

05.12.2014 - 16037

Op.Dr. Bülent Cihantimur
Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler
Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler İçin Tıklayınız.
İlgili Diğer Yazılar
Bu Öneriler İle Yaşlanmayı Durdurun
Bu Öneriler İle Yaşlanmayı Durdurun
Sık Yıkama, Saç Dökülmesini Artırabilir
Sık Yıkama, Saç Dökülmesini Artırabilir
Saç Ekiminin Başarısını Etkileyen Faktörler
Saç Ekiminin Başarısını Etkileyen Faktörler
Cildinizi Her Gün Nemlendirin
Cildinizi Her Gün Nemlendirin
Cinsel Organında Kullandığı Tampon Bacağına Mâl Oldu
Cinsel Organında Kullandığı Tampon Bacağına Mâl Oldu
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
38 Yıl Evvel Bir Bebeğin Hayatını Kurtaran Hemşire Facebook Fotoğrafını Görünce Şoke Oldu
38 Yıl Evvel Bir Bebeğin Hayatını Kurtaran Hemşire Facebook Fotoğrafını Görünce Şoke Oldu

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]