Saç Ekimi Nasıl Olur?

Saç ekimi kellik sorunu ya da saç seyrekliği yaşayan başta erkeklerin ve sonrasında kadınların başvurdukları etkili bir cerrahi uygulamadır.

Saç Ekimi Nasıl Olur?
Saç ekimi kellik sorunu ya da saç seyrekliği yaşayan başta erkeklerin ve sonrasında kadınların başvurdukları etkili bir cerrahi uygulamadır. Bugün saç sorununa tek çare olarak görülen ve gelişen teknolojiyle birlikte bu sorunu yaşayanlara etkili geri dönüşler sunan saç ekimi, mevcut kıl köklerinin, sorunlu alana transfer edilmesiyle yapılıyor. Saç ekimi nasıl yapılır sorusu öncelikle hastaya göre belirlenen FUE ya da (Foliküler Ünite Transplantasyonu )FUT (Foliküler Ünite Ekstraksiyon) tekniğine göre değişkenlik gösterir. Aynı şekilde saç ekimi fiyatları da, hastaya, kliniğe ve cerrahın deneyimine göre farklı maliyetler içermektedir.
Saç ekiminde kullanılan FUT tekniğinde donör alandan alınan kıl kökleri bölgesel olarak kaldırılıp ekim işlemi gerçekleştirilir. FUE tekniğinde ise, donör alandan kıl kökleri tek tek transfer edilerek ekim yapılır. FUE en son geliştirilmiş tekniklerden bir tanesidir. FUT tekniğinin iz bırakıyor olması ve istenilen düzeyde kök alınmasına imkan sağlamamasından dolayı çoğu zaman FUE tekniğinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Her insanın saç dökülmesi ve saç yapısı birbirinden farklı olduğu için, sadece bir tane cerrahi saç ekimi tedavi yönteminin benimsenmesi, hatalı bir girişim olacaktır.

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz, öncelikle saç ekimi işlemi için size hangi tekniğin uygun olduğuna karar verilmeli. Mevcut kıl kökleriniz incelenip, ense bölgesinde güçlü kıl kökleriniz yoksa bedeninizin farklı bölgelerindeki sağlıklı kıl köklerine ulaşılmadır. Lokal anestezi yapılarak uygulanan seç ekimi sonrasında, eğimi ve alın çizgisi son derece iyi ayarlanmış saçlarınız çıkmaya başlar. Klinik ortamında yapılan saç ekimi ameliyatı, sizi sosyal hayatınızdan koparmayan bir işlemdir. Saç ekimi fiyatları kullanılan yönteme ek olarak, ekilen saçın yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Konusunda uzman, sterilizasyona önem veren kliniklerde saç ekimi işlemini tercih etmenizi öneriyoruz. Bu şekilde hem olası komplikasyonlardan korunursunuz hem de mevcut sağlıklı kıl köklerinize de bu sayede zarar gelmez. Kliniklerde uygulama için, muayene olduktan sonra, size özel fiyatlar belirlenir. Lütfen unutmayın, saç ekim uygulaması nihayetinde cerrahi bir işlemdir ve mutlaka deneyim ve cerrahi el becerisi gerektirir. 

5.12.2014 - 16037

Op.Dr. Bülent Cihantimur
Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler
Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler İçin Tıklayınız.
İlgili Diğer Yazılar
Saç Ekiminde Ve Dökülmesinde PRP Tedavisi
Saç Ekiminde Ve Dökülmesinde PRP Tedavisi
Saç Ekimi İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
Saç Ekimi İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
Lazerli Saç Ekimi Tekniği Nedir?
Lazerli Saç Ekimi Tekniği Nedir?
Fue Tekniğiyle Saç Ekimi Nedir?
Fue Tekniğiyle Saç Ekimi Nedir?
Sevgililer Günü
Sevgililer Günü'nde Hollywood Bakımı İle Işıldayın
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Sağlık Video Yaşam Boyu Formda Kalmak İçin Ne Yapılmalıdır?
Yaşam Boyu Formda Kalmak İçin Ne Yapılmalıdır?
Sağlık Video Diyabet Nedir?
Diyabet Nedir?
Sağlık Video İdeal Bel Çevresi Ne Kadar Olmalıdır?
İdeal Bel Çevresi Ne Kadar Olmalıdır?

 

[Hata Bildir]