Organik Estetik

Estetik İnternational Doktorlarından Op.Dr. Bülent Cihantimur son yıllarda organik olmayan maddelerin vücudumuza verdiği zararlardan ve bunlar ile ilgili siz okuyucularının neler yapabileceğinden bahsediyor.

Organik Estetik
Op. Dr. Bülent Cihantimur'dan Son yıllarda gıda başta olmak üzere pek çok alanda vücudumuza giren ve organik olmayan maddelerin zararları gündeme geliyor. Aynı durum estetik için de fazlasıyla geçerli. Estetik ameliyatlarda kullanılan silikonlar, enjekte edilen botox ve dolgular gibi pek çok yapay maddeler var. Üstelik bu maddelerin vücuda girmesi estetik cerrahların tereddüt ettiği konular. Bu maddelerin vücuda girmesi hem alerjik reaksiyonlara yol açabiliyor hem de etkileri geçi oluyor.

Doğa Bize Kendimize Yetebilme Yeteneği Vermiş

Estetik cerrahide bu güne kadar kıkırdak, kemik, doku özellikle de yağların vücutta farklı bölgelere transfer edilmesi çok kullanıldı. Özellikle yağ transferi konusunda uzun yıllardır ciddi çalışmalar yapıldı. Ancak vücudun bize sunabileceklerinin çok daha fazla olduğunu hep biliyorduk.

Yüz Gençleştirme

Özellikle yüzün yaşlanması her insan için en önemli unsur. Bunun başlıca sebebi de yaşlanma ile gelen hacim kaybı ve sarkma. Bu güne kadar yüz germe ameliyatları hep yapıla geldi. Ancak dünyada bu konunun en iyisi olarak gösterilen cerrahların en iyi kabul ettikleri sonuçlar bile tatmin edici değil. Üstelik böyle büyük bir operasyon büyük kesiler, büyük riskler, uzun ve acılı iyileşme süreçleri gerektiriyor ama kesin sonucu veremiyor. Peki uzun süreli ameliyatsız, kesisiz, gerçek güzelliğin bir formülü olabilir mi? Elbette; Kök Hücre ve PRP.

Kök Hücreden Yeniden Doğmak

İki yıldır da Kore'de sürdürülen araştırmalarda yağdan ve kandan kök hücre, PRP elde edebilen sistemler geliştiriliyor. Artık farklı ihtiyaçlara göre kişinin kendi kan ya da yağ dokusunda üretilmiş tamamen organik çözümler üretebiliyoruz. Kişinin kanında alınan örneklerden PRP, PPP diye adlandırdığımız zengin büyüme faktörleri içeren plazma ile yüz gençleştirmeden saç ekimine, yara iyileşmesinden dolguya kadar geniş bir kullanım alanımız var. Yağ dokusundan ise elde edilen tamamen organik kokteyl ile yüz başta olmak üzere gençleşmede dolgu olarak kullanılabiliyor. Alınan yağ dokularının başka bir bölgeye transfer edilmesinde de bu kök hücre bize çok daha yüksek başarı oranları sağlıyor. 2010 Nisan ayında Türkiye'de bu ürünlerle ilk kez tanışma fırsatı bulan nadir cerrahlardanım. Bu yeni ve devrim niteliğindeki uygulamayı kullandığım hastalarımda daha önce karşılaşılmamış bir etkiyi görüyorum. Özellikle yüze enjekte ederek deride gerçek bir geçleşme, sarkmalarda kalıcı ve doğal bir toparlanma elde edilebiliyor. Üstelik hiçbir yabancı madde vücudunuza girmiyor! Çünkü sizin ilacınız yine sizsiniz.

İhtiyaca Göre Farklı Uygulamalar

3 Günde 3 Yaş Daha Genç:

20-30 yaşları arasında gençken güzelliği korumaya yönelik bu uygulama için kök hücreler kandan elde ediliyor ve muayene ortamında yapılabiliyor. Üç gün içinde iyileşme sağlanıyor ve en az üç yaş daha genç bir görünüme kavuşuyor.

5 Günde 5 Yaş Daha Genç:

30-40 yaşları arası için uygulanıyor. Kan ve yağdan hazırlanan kök hücre karışımı lokal anestezi altında muayene veya ameliyat hane ortamında uygulanabiliyor. Beş günde içinde iyileşme sağlanıyor ve en az beş yaş daha genç bir görünüme kavuşuyor.

7 Günde 7 Yaş Daha Genç:

40 yaş üstü için komplike bir uygulama. Kan ve yağdan elde edilen kök hücreler iğne, konul ve lazer ile cilde verilir.

Bu uygulamaların en önemli özelliği hiçbir kesi yapılmadan kullanılabilmesi. Uygulanan enjeksiyon tamamen kişinin kendi kanından oluşturulan ve hiçbir kimyasal içermeyen tamamen organik ve kalıcı olması.
 

6.12.2010 - 3238

Op.Dr. Bülent Cihantimur
Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler
Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler İçin Tıklayınız.
İlgili Diğer Yazılar
Plastik cerrahlar Gaziantep
Plastik cerrahlar Gaziantep'te bir araya geldi
"Yüz gençleştirme kişiye özgü olmalı"
"Yüz gençleştirme kişiye özgü olmalı"
Kepçe kulak sorunu okul hayatını olumsuz etkiliyor
Kepçe kulak sorunu okul hayatını olumsuz etkiliyor
Burun estetiğinde merdiven altı merkezlerden kaçının
Burun estetiğinde merdiven altı merkezlerden kaçının
Ameliyatsız yanak inceltme mümkün!
Ameliyatsız yanak inceltme mümkün!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]