Gercüş'te tipide yolu kapanan köylerdeki hastaların imdadına yardım ekipleri koşuyor

- Gercüş'te tipide yolu kapanan köylerdeki hastaların imdadına yardım ekipleri koşuyor Batman'ın Gercüş ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan köylerde rahatsızlanan hastaların yardımına karla mücadele özel idare ekipleri ve 112 sağlık ekipleri yetişiyor.

- Gercüş'te tipide yolu kapanan köylerdeki hastaların imdadına yardım ekipleri koşuyor

BATMAN - Batman'ın Gercüş ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan köylerde rahatsızlanan hastaların yardımına karla mücadele özel idare ekipleri ve 112 sağlık ekipleri yetişiyor.

Gercüş ilçesine bağlı Gürbüz ve Kozlu köyünde iki hastanın yakınları 112 acil servisten yardım talep etti. İlçe Özel İdare ekipleri öncülüğünde köye ulaşan sağlık ekipleri, Mehmet Aslan ve Ramazan Yalçın'ı ambulansla Gercüş Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sağlık çalışanlarından Cemal Orak "112 ekibi ve Gercüş ilçe özel idare ekipleri ile birlikte ulaşımı zor olan Gürbüz ve Kozlu köyüne geldik hasta olan vatandaşlarımızı hastaneye kaldırıyoruz. Bir hastamız yatalak olduğundan dolayı dün akşam oksijen tüpünü getirmiştik, bu gün de onu hastaneye kaldıracağız. Kozlu köyünde ise kalp rahatsızlığı bulanan vatandaşımızı hastaneye kaldırdık" dedi.

24.01.2022 - 59347Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]