Göbek Eritmek İçin 10 Süper Yiyecek

Aynaya baktığınızda göbeğinizle göz göze gelmek sizi üzüyorsa, ondan kurtulmanızı sağlayacak 10 süper yiyeceği açıklıyoruz. Sofranızda, göbek eritmeye yardımcı yiyecekleri daha çok bulundurun; hayalinizdeki vücuda kavuşun!

Göbek Eritmek İçin 10 Süper Yiyecek

Kuzu eti:

Et severlere güzel haber: kuzu eti, içerdiği aminoasitler sayesinde vücuttaki yağ hücrelerinin küçülmesine yardım eder. Ancak, dikkat etmeli ve kuzu eti gündüz öğünlerinde tüketmelisiniz.

Yumurta:

Bağlantıİnsanlar üzerinde yapılan bilimsel deneylere göre birer gün arayla yumurta tüketen kişilerin sağlıklı kilo verdiği, göbek ve bel çevresinde incelme olduğu gözlenmiştir. Sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta yemek sizi uzun süre tok tutar.

Zeytinyağı:

Salata ve sebze yemeklerinizi zeytinyağıyla hazırlamak hem daha çabuk doymanızı hem de göbeğinizi eriterek hayalinizdeki vücuda kavuşmanıza yardımcı olur. Ancak, günde 1 yemek kaşığından fazla zeytinyağı tüketmemeye dikkat etmelisiniz.

Roka:

Bir kase rokada sadece 5 kalori vardır. İçeriğinde ise kasları güçlendirip yağ yakan maddeler bulundurmaktadır. Kahvaltı ve salatalarınızda roka tüketip göbek eritmek için faydalı bir adım atabilirsiniz.

Pancar:

Karaciğer temizleme, ödem atma, idrar söktürme gibi harika özelliklere sahip olan pancar, göbek eritmek için en etkili yiyeceklerden biridir. Fırında, buharda pişirebilir veya rendeleyip salatalarınıza ilave edebilirsiniz.

Yoğurt:

Türklerin dünyaya en değerli armağanlarından birinin yoğurt olduğunu biliyor musunuz? İçerisinde faydalı bakteriler barındıran yoğurt, hem hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunları gidermekte hem de göbek eritmek için yardımcı olmaktadır.

Kuru fasulye:

Fasulye, bilimsel araştırma sonuçlarına göre yağ yakıcı etkisi kanıtlanmış mucize besinlerden biridir. Haftada 3 kez kuru fasulye gibi bakliyat tüketenlerin daha hızlı yağ yaktığı gözlemlenmiştir.

Badem:

Sağlıklı yağlar ve yüksek oranda vitamin içeren badem, hem tok tutucu hem yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Ara öğünlerinizde bir avuç badem yemek, göbek eritmek için size yardımcı olacaktır.

Kırmızı mercimek:

Kuru fasulye gibi yüksek oranda protein içerir ve bu sayede kasları güçlendirip göbek bölgesindeki yağların yakılmasını sağlar. Kırmızı mercimek çorbasıyla yemeğe başlamak, ana yemekten daha az yiyerek doymayı ve böylece kalori alımını düşererek kilo vermeyi sağlar.

Tavuk göğsü:

Hem sebze hem bakliyatlarla uyum sağlayan tavuk göğsü, kalorisi düşük protein kaynaklarından biridir. Protein, kaslarınızı kuvvetlendirip yağ yakmaya yardımcı olur. Ancak, mümkünse organik tavuk tüketmeye gayret edin veya haşlama suyuna limon suyu ilave edin.

Bonus: su

Göbek eritmeye yardımcı 10 yiyeceğe bonus olarak hem kilo vermek hem ruh halinizi iyileştirmek için her gün 2 litre su içmelisiniz.

22.01.2015 - 16415Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]