Grip Sandığı Hastalık Bacaklarından Etti

Charlotte Hannibal, üniversitenin ilk günlerinde hava değişimden grip olduğunu düşünen genç kız iki bacağını ve parmaklarının bir kısmını kaybetti.

Grip Sandığı Hastalık Bacaklarından Etti

Charlotte Hannibal, üniversitenin ilk günlerinde partiden partiye koşarken rahatsızlandı. Okulun ilk günlerinde hava değişimden grip olduğunu düşünen genç kız iki bacağını ve parmaklarının bir kısmını kaybetti.

GRİP OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜ

Eğlenceye düşkün Charlotte Hannibal, üniversiteye başladıktan sonra ilk haftasını ev partilerinde eğlenerek geçiriyordu. Mirror'da yayınlanan habere göre, haftanın sonunda boğaz ağrısı ve gribe benzer semptomlar yaşayan Charlotte, hava değişiminden kaynaklı grip olduğu düşünerek geçiştirdi. Ancak 19 yaşındaki kız menenjite yakalanmıştı ve 20. yaşından önce iki bacağını da kaybetti.

MENENJİT TEŞHİSİ KOYULDU

Charlotte, bir öğrenci partisinde zehirli virüsü kapmadan önce sağlıklı bir genç kızdı. Kan zehirlenmesi ve menenjit teşhisi konulan genç kız, iki ay boyunca hastanede yattıktan sonra doktorlar iki bacağının dizden aşağısını ve sol el parmaklarının yarısını kesmeye karar verdi.

ZAMANINDA AŞI OLMADI

Ameliyatın üzerinden bir yıl geçti ve Charlotte'ın hayatı dramatik bir şekilde değişti. 19 yaşındaki genç kız hayata pozitif gözlerle bakıyor ve her geçen gün gelişme kaydediyor. Kendi yaşadıklarının diğer öğrencilere örnek olmasını dileyen genç kız, zamanında aşı olsaydı bakteriyel enfeksiyonu önleyebileceğini düşünüyor. Bu yüzden kendisi gibi gençlerin aşı olmaları için bir kampanya yürütüyor.

17 GÜN KOMADA KALDI

Charlotte menenjite yakalandığı günleri şu sözlerle anlattı: "Üniversitenin ilk günlerinde başıma geleceklerden habersiz hayatımı yaşıyordum. Bir gece ev partisinde eğlenirken kendimi kötü hissetmeye başlayınca babamı arayıp beni almasını istedim. Bütün gece uyanıp kustum. Gün geçtikçe daha kötüye gidiyordum. Doktorlar hayatımı kurtarmadan önce 17 gün komada kalmışım. Uyandığımda yoğun hafıza kaybı yaşıyordum. Tek hatırladığım boğaz ağrısı ve gribe benzer semptomlar. Ailem ve doktorlar bana hastalığımı anlattı.

Kaynak: PembeNar
23.09.2016 - 23170Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]