Gülüş tasarımı ile hem estetik hem de fonksiyonel sonuçlar mümkün!

Son yıllarda giderek daha sık başvurulan ve hem estetik hem de fonksiyonel sonuçları ile dikkat çeken diş tedavilerinin başında gelen gülüş tasarımı hakkında birçok soru işareti var.

Gülüş tasarımı ile hem estetik hem de fonksiyonel sonuçlar mümkün!

Tüm bu merak edilen soruların yanıtlarını Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği yöneticileri Diş Hekimi Deniz İnce ve Diş Hekimi Murat İnce'den sizler için aldık. Diş beyazlatma nedir? İmplant hangi durumlarda gereklidir? Gülüş tasarımı ne kadar zamanda tamamlanır? sorularının yanıtları yazımızda.

Diş Hekimi Deniz İnce: Gülüş Tasarımı Düşünüldüğünden de Önemli

Gülüş tasarımının implant ve diş beyazlatma dahil olmak üzere birçok farklı tedaviyi içeren bir süreç olduğunu belirten Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği yöneticisi Diş Hekimi Deniz İnce; "Gülümseme insan ilişkilerini şekillendiren önemli bir etkendir. Kişinin öz güveni dişlerinin görünümünden ve ağız sağlığından doğrudan etkilenir.

 Gülüş tasarımı tedavileri sayesinde hastalarımızı daha sağlıklı ve daha güzel gülüşlere kavuşturabiliyoruz. Günlük ve profesyonel yaşamda daha aktif olmalarını sağlayan tedavi seçeneklerini belirlerken hastalarımızın ihtiyaçlarından yola çıkıyoruz. Hastalarımıza özel kurguladığımız gülüş tasarımı tedavileri kapsamında dişler arasındaki boşlukları dolduruyoruz, dişlerdeki aşınmaları ve çatlakları giderebiliyoruz, dişlerdeki dizilim bozukluklarını düzeltip dişleri beyazlatabiliyoruz. 

Elbette bu süreç sayılanlardan da ibaret değil. Bu kapsamda diş dizilimindeki eksikleri gidermek adına implant tedavisine de başvurabiliyoruz. Böylece diş eksiklikleri nedeniyle çiğneme bozukluklarını da düzelterek sindirim sürecini destekleyebiliyoruz." açıklamasında bulundu.

Diş Hekimi Murat İnce: İmplant Tedavisinden Korkmaya Gerek Yok

Eksik dişlerin tedavisinde kullanılan en gelişmiş ve en doğal çözüm sunan tedavi yönteminin implant olduğunu ifade eden Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği yöneticisi Diş Hekimi Murat İnce implant tedavisinin korkulacak bir tedavi olmadığını, aksine hastaların hem sağlığına hem de gülüşüne pozitif bir etki yarattığını söyledi. Diş Hekimi Murat İnce: "Dişlerdeki eksiklikler kozmetik açıdan da sağlık açısından da sorun oluşturabiliyor. Eksik dişlerin tamamlanmasında protez ve köprü tedavileri gibi yöntemleri tercih etmek mümkün ancak bu tedaviler sağlıklı dişlere de zarar verip bütünlüklerini bozabiliyor. 

Dolayısıyla temel amaç sağlam dişlerin mümkün olduğunca korunması olduğu için implant bu anlamda büyük bir fayda sağlıyor. İmplant tedavisi söz konusu olduğunda hastalar uygulamanın yapılışından korku duyabiliyor ve duyulan korku nedeniyle implant tedavisi süreçleri ertelenebiliyor. 

Aslında bu tedavi anestezi altında uygulanıyor ve işlem sırasında hastalar herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyor. Tedaviye başlanmadan önce hastanın detaylı şekilde muayenesi tamamlanıyor ve röntgen çekiliyor. İmplant uygulaması tek aşamalı ya da iki aşamalı olarak gerçekleştirilebiliyor. Tedavi sonrası hastalar hem özgürce gülebiliyor hem de dişlerinin fonksiyonlarını geri kazanabiliyor." dedi.

 

Diş Hekimi Deniz İnce ve Murat İnce: Gülüş Tasarımında Diş Beyazlatmaya Sık Başvuruluyor

Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nde gülüş tasarımı tedavileri için başvuran hastaların bu tedavi dahilinde diş beyazlatma tedavilerine de sıklıkla başvurduklarını belirten Diş Hekimi Murat İnce ve Diş Hekimi Deniz İnce; "diş beyazlatma tedavilerinin gülüş tasarımının son dokunuşu olduğunu ifade etti. 

Dişlerdeki eksiklikler giderildikten, diş hizalaması iyileştirildikten, diş yapısı ve yüz şekli arasındaki uyum arttırılıp ağız sağlığı ile ilgili sorunlar giderildikten sonra diş beyazlatma ile diş rengi nedeniyle duyulan kaygılar ortadan kaldırılabiliyor. 

Diş beyazlatma tedavisi hem ofis tipi diş beyazlatma hem de ev tipi diş beyazlatma şeklinde uygulanabiliyor. Gülüş tasarımı dahilinde ya da tek başına  uygulanabilen diş beyazlatma tedavilerinin sonuçları hastaların gülerken konforlu ve öz güvenli olmalarını mümkün kılıyor." diyerek diş beyazlatma tedavilerinin avantajlarına değindi.

26.10.2021 - 57346İlgili Diğer Yazılar
Sıcak Havada Soğuk İçecekler Dişlerinizi Sızlatıyor Mu?
Sıcak Havada Soğuk İçecekler Dişlerinizi Sızlatıyor Mu?
Ağız Kokusu ve Diş Eti Kanaması
Ağız Kokusu ve Diş Eti Kanaması
Dokuz Eylül Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde engelliler için özel klinik oluşturulacak
Dokuz Eylül Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde engelliler için özel klinik oluşturulacak
20 yaş dişleri ne zaman çekilmeli?
20 yaş dişleri ne zaman çekilmeli?
İmplant diş tedavisi
İmplant diş tedavisi
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Metal Destekli Kron ve Köprü Porselen Protez Nedir?
Metal Destekli Kron ve Köprü Porselen Protez Nedir?
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]