Hayatımızı Sınavlar Yönlendiriyor

Öğrencilik hayatımızda girdiğimiz irili ufaklı sınavların yanı sıra öyle sınavlar var ki hayatımızın geri kalanı bu sınavların sonuçlarına göre şekilleniyor.

Hayatımızı Sınavlar Yönlendiriyor

Yapılan araştırmalar iyi bir eğitim, iyi bir iş ve iyi bir yaşam için insanın çocukluktan itibaren düzenli olarak çalışması gerektiğini ortaya koyarken, hayatımız boyunca girdiğimiz çeşitli sınavların geleceğimizi planlamada büyük önem taşıdığı belirlendi.

Şu sıralar sonuçları yeni açıklanan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) liseden itibaren seçmek istediğimiz meslek dalları açısından büyük önem arz ederken, lise hayatı bittikten sonra başlayan üniversiteye girme maratonu ise karşımıza Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sınavlarını çıkarıyor. Tüm bunlar bittiğinde ise devlette iyi bir işe girmek isteyenler bu kez Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) denen asıl büyük sınava girerek geleceklerini garantiye almaya çalışıyorlar. Tüm bunları düşündüğümüzde sınavların hayatımızı şekillendirmede büyük öneme sahip olduğu ortaya çıkıyor.


SINAVLARLA İLGİLİ BASINA 80 BİNİ AŞKIN HABER YANSIDI


Medya Takip Ajansı Interpress'in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, sınavlar hakkında yılbaşından bu yana yazılı basına 80 binden fazla haber yansırken, yazılı medyada en fazla haber Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) hakkında yayınlandı. Bu sınav ile ilgili yazılı basında yılbaşından bu yana 9 bin 776 haber çıktığı belirlendi. Üniversite hayali kuran binlerce gencin girdiği Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) hakkında 9 bin 198 haber yayınlanırken, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile alakalı da yazılı basında 7 bin 325 haber yer aldığı saptandı. Son günlerde birçok açıdan kamuoyu gündemine gelen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili ise yılbaşından bu yana yazılı basına 6 bin 845 haber yansıdığı tespit edildi.

17.8.2016 - 22439Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]