"İleri yaşlarda protez ameliyatından korkmayın"

Hastane odasında sırt sırta verip, ameliyat sonrası birbirine destek olan Kaya çifti, 'can yoldaşı olmak budur' dedirtti.

Uzun yıllar ticaretle uğraşan Ali Kaya(79) hobi için Manisa'da aldığı kiraz bahçesini işe çevirdi. Her gün eşiyle gün ağırırken çalışmaya başlayan Kaya, bir gün motosikletinin üzerine düşmesi sonucu kalçasını kırdı.


Op.Dr.Bayram Mavuşoğlu tarafından ameliyat edilen Kaya, kısa sürede kiraz bahçesine daha sağlıklı olarak geri döndü. Sonra eşi Fatma Kaya (76) elini kırdığı için Can Hastanesi'nde yine Op.Dr.Bayram Mavuşoğlu'na ameliyat oldu. Aradan bir hafta geçmeden de Ali Kaya bu kez diz protezi için operasyon geçirdi. Hastane odasında sırt sırta iyileşme süreçlerini geçiren Kaya çifti, "50 yıldır evliyiz. Biz çok sağlıyız aslında. Çok çalıştığımızı gören komşular bize nazar değdirdi. " diye konuştular.


Ameliyatlı eliyle, eşinin yanından bir dakika bile ayrılmayan Fatma Kaya, eşinin en büyük yardımcısı. Evlendikleri günden beri birbirinden hiç ayrı kalmayan çifti görenler, "hastalıkta sağlıkta evli olmak, can yoldaşı olmak budur " diyor.


"İLERİ YAŞLARDA PROTEZ AMELİYATINDAN KORKMAYIN "


Op.Dr.Bayram Mavuşoğlu, Kaya çiftinin kısa sürede sağlığına kavuşacağını söyleyerek, "Birbirine destekleri ve sevgileri o kadar güçlü ki, moral motivasyonla yıllara meydan okuyorlar. Ali Bey'in kalça protezi ve diz protezi ameliyatları başarılı geçti. Fatma Hanım'ın da kolu eskisinden iyi olacak. İleri yaşlarda bu tür ameliyatlardan çekiniliyor. İleri yaşlarda protez ameliyatlarından korkmayın. Kaya çifti korkulacak bir şey olmadığının güzel bir göstergesi… " diye konuştu.

12.07.2019 - 40278Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]