Isparta'da Organları Bağışlanan Kadın 3 Hastaya Umut Oldu

Isparta'da organları bağışlanan kadın 3 hastaya umut oldu İki böbreği ve karaciğeri nakil bekleyen hastalara ulaştırılacakISPARTA - Isparta'da yaklaşık bir hafta önce rahatsızlığı dolayısıyla hastanede beyin ölümü gerçekleşen 43 yaşındaki Serap Vural'nin bağışlanan organları 3 hastaya umut oldu.

Isparta'da organları bağışlanan kadın 3 hastaya umut oldu İki böbreği ve karaciğeri nakil bekleyen hastalara ulaştırılacak

ISPARTA - Isparta'da yaklaşık bir hafta önce rahatsızlığı dolayısıyla hastanede beyin ölümü gerçekleşen 43 yaşındaki Serap Vural'nin bağışlanan organları 3 hastaya umut oldu. Organları bağışlanan Serap Vural'ın babası Ahmet Vural, "Ölünce mezarda çürüyeceğine organlarını bağışlasın. Şimdi 3 kişi kızımın organlarıyla yaşayacak. Kimisi günah diyor, kimisi sevap diyor. Bunun günahı nerede" dedi. Isparta'da 25 Ocak'ta rahatsızlığı dolayısıyla Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne gelen Serap Vural, bir süre tedavi gördükten sonra hastanede beyin ölümü gerçekleşti. Hastanenin Organ Bağış Birimi'ne başvuran Serap Vural'ın ailesi, kendisinin de ölümünden önce bu yönde kararının olduğunu beyanla organlarını bağışladılar. Operasyonu SDÜ Organ Nakil Merkezi yaptı Hastanede yapılan testler sonucunda Serap Vural'ın bağışa uygun olduğu tespit edilen 2 böbreği ve bir karaciğeri, SDÜ Tıp Fakültesi Organ Nakil Merkezi tarafından alındı. Serap Vural'ın bir böbreği, aynı hastanede nakil bekleyen başka bir hastaya nakledilirken, diğer böbreği ve karaciğerinin de Antalya'ya gönderilerek, nakil bekleyenlere umut olmak üzere yola çıktığı belirtildi. "Kızımın organlarıyla 3 kişi yaşayacak" Serap Vural'ın rahatsızlığı dolayısıyla hastaneye geldiğini dile getiren baba Ahmet Vural, "Ölmeden önce kendisi de organlarının bağışlanmasını söylemiş. Söylemiş veya söylememiş, biz de zaten gerekeni yapardık. Kızımın organları, gereken yerlere ulaşsın, insanların iyiliği için kullanılsın, bir dua ederler. Herkes organ bağışı yapsın. Kimisi günah diyor, kimisi sevap diyor. Bunun günahı nerede? Şimdi 3 kişi kızımın organlarıyla yaşayacak" dedi. "Mezarda çürüyünceye kadar bağış yapsınlar" Kendisinin de organ bağışı yapmak istediğini ancak, şeker ve diğer rahatsızlıkları dolayısıyla bu durumun pek de mümkün gözükmediğini ileten baba Vural, "Her tarafım hasta zaten, şeker rahatsızlığım var. Bu saatten sonra benden (organlarımdan) bir şey olmaz ama sağlam olanlar mezarda çürüyünceye kadar organlarını bağışlasınlar" diye konuştu. "Dua etsinler yeter" Organ bağışı sonrasında göz nakli yapılan biriyle karşılaştığını ve duygulandığını anlatan Vural, "Ben birini gördüm, gözüne nakil yapılmış. Her gün sabah, kendisine bağış yapan kişi için Yasin-i Şerif okuyormuş. Bizim de istediğimiz bu. Bu bana yeter. Başka ne isteyelim ki? Herkes ölünceye kadar yaşasın, gerisi yalan" ifadelerini kullandı.

2.2.2018 1 - 31480

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]