Jinekomasti Ameliyatı ile plaj kabusuna son

Estetik operasyonlara erkeklerin ilgisi giderek artıyor. Hazır gıda çağında olmamız nedeniyle kilo sorunu olan kişi sayısı arttı. Fazla kilolu genç erkeklerin en önemli sorunu memelerindeki büyüklüğün verdiği sosyal kısıtlanma.

Jinekomasti Ameliyatı ile plaj kabusuna son
 Mayo, tişört giyememe en büyük şikayet. Erkeklerde büyük meme sorununa jinekomasti deniyor. Kendisine başvurduğumuz Dr. Defne Erkara jinekomasti ameliyatı hakkındaki sorularımızı sizin için yanıtladı.

Fiziki görüntü insanlar için tarih boyunca çok önemli bir konu olmuştur. Günümüzde de bu durumun ciddiyeti görülebilir. Estetik duruş, güzellik, beğenilme arzusu ve daha bir çok nokta bu çerçevede anlam kazanır. Erkeklerde de, kadınlarda da kusursuz bir vücuda sahip olma isteği elbette ki vardır. Bu noktada zaman zaman oluşan problemlerin ortadan kaldırılması da gerekebilir. Örnek olarak erkeklerin jinekomasti sıkıntılarının ameliyat ile kolayca çözülmesi mümkündür. Peki jinekomasti nedir, ameliyatı için ne kadar bir bütçe ayrılmalıdır?
 

Jinekomasti Nedir

Erkekler ergenlik çağlarında hormon kargaşası yaşarlar. Vücudun hormon sargılarken dengeyi oturtana kadar belli başlı ayarsızlıkları olabilir. Erkek çocuklarında bu durum göğüslerde görülebilir. Erkekler ergenlik zamanında göğüslerinin büyüdüğünü fark ederler. Hacim kazanan, daha dolgun duran göğüsler belli bir dönem sonrasında normalleşirler ve daha fazla büyümezler. Yani söz konusu hormonun etkisi kısa süreli ve geçicidir. Ancak kimi zaman hormon salgılanmaya devam eder ve erkek memesinin normalden daha şişkin, daha hacimli olduğu fark edilir. İşte bu soruna jinekomasti adı verilir. En büyük etkeni fazla kilolar olsa da, zaman içinde yaşanılan bir sağlık sorunu ya da kullanılan bir ilaç da jinekomasti oluşturabilir. Fakat bu hastalığın tedavisi oldukça kolaydır.

Jinekomastiyi ortadan kaldırmak için bir nevi meme küçültme yani jinekomasti ameliyatı yapılır. Bu ameliyatları planlarken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Jinekomasti evresi, hastanın yaşı, yapılacak olan işlemlerin uzunluğu gibi noktalar ameliyatın genel gidişatı ile ilgilidir. Lokal anestezi mi, yoksa genel anestezi mi kullanılacağı da yine jinekomasti evresi ile ilgidir. Ancak ne olursa olsun ameliyat olunur ve bu sorundan kolaylıkla kurtulmak mümkün hale gelir. Erkeklerin jinekomasti ameliyatları öncesinde en çok akıllarını kurcalayan sorulardan biri kuşkusuz ki ameliyatın ne kadara mal olacağıdır. Yani jinekomasti ameliyatı fiyatları merak uyandırır. Peki, bu ameliyatlar ne kadar tutar, pahalı mıdır, ucuz mudur?
 

Jinekomasti Ameliyatlarının Fiyatları Değişkendir
 

Her tıbbi müdahalede olduğu gibi, jinekomasti ameliyatı için de net ve keskin bir fiyat vermek doğru değildir. Çünkü yapılacak olan işlemin nasıl olacağı, nelerin, nasıl etki edeceği önceden bilinmez. Jinekomasti ameliyatının fiyatlarını ilk olarak jinekomasti evresi belirler. Evre düşük, yani kolaylıkla halledilebilecek bir problemse lokal anestezi ile beraber liposuction uygulaması yapılacağı için taban fiyatlar konuşulabilir. Eğer hem liposuction, hem meme bezlerine müdahale, hem de genel anestezi uygulanan üçüncü ve dördüncü evre jinekomastiden bahsediliyor ise fiyat elbette ki artacaktır.
 

Öte yandan kullanılan malzemelere, hastaneye, uzman doktorun kendi fiyat tarifesine ve benzer çeşitli unsurlara göre de bu ameliyatların fiyatlarında oynama olabilir. Kısacası sabit bir ameliyat ücreti yoktur. Koşullara göre şekillenen fiyatlar söz konusudur ancak tüm bu ameliyatların pahalı olduğu da söylenemez.
 

Ameliyat süreci
 

Jinekomasti ameliyatı 1-2 saat kadar sürer. Çoğu zaman hastanede yatmak gerekmez. 1 ay korse giymek ve ağır sporlardan uzak durmak gerekir. Önemli bir komplikasyonu yoktur. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz Op. Dr. Defne Erkara'nın http://www.defneerkara.com/meme-estetigi/jinekomasti.html internet sayfasından yararlanabilirsiniz.


22.02.2017 - 25963İlgili Diğer Yazılar
Bilgisayar Oyunu Oynayarak Zayıflamak Mümkün
Bilgisayar Oyunu Oynayarak Zayıflamak Mümkün
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]