KAÇUV'un kuruluşunun 10.Yılında ''Bir Konser Bin Umut''

KAÇUV ve Maltepe Belediyesi işbirliğinde gerçekleşen bu özel konserde, Aya İrini'nin büyülü atmosferinde, sanatçılar türküden valse tangodan operaya birçok önemli eseri seslendirerek geceyi unutulmaz kıldılar.

KAÇUV'un kuruluşunun 10.Yılında ''Bir Konser Bin Umut''

KAÇUV, kuruluşunun 10. Yılını kutlamak ve inşaatı devam eden ‘’Aile Evi’’ projesine kaynak yaratmak amacıyla 1 Kasım ,Pazartesi akşamı Aya İrini Müzesi’nde bir konser düzenlendi.Kanserli Çocuklara Umut Konseri adını taşıyan etkinlikte şef Naci Özgüç yönetimindeki Maltepe Belediyesi Senfoni Okestrası’nın (MBSO) eşlik edeceği;üç tenor;Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar sahne aldılar.


19.30 kokteylle başlayan programın sunuculuğunu İclal Aydın ve Cem Ceminay üstlendi. Bu özel gecenin tüm geliri KAÇUV’un inşaatını sürdürdüğü ‘’Aile Evi’’ kampanyasına bağışlanacak.Gecede Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Kadiköy Belediye Bşk. Selami Öztürk, Maltepe İlçe Emliyet Müdürü Necmettin Pek, Hıncal Uluç,Ali Poyraoğlu,TÜRKAN dizisi ekibi,Cem Özer , Doğa Rutkay, Lale Mansur, Halit Kıvanç, Jess, Rojda Demirer,Elif Güvendik,vb. sanat-cemiyet-politika dünyasından pek çok isim de izleyiciler arasında yer aldı .


KAÇUV


Ülkemizde her yıl yaklaşık 2000 çocuk kansere yakalanırken, sevindirici bir biçimde günümüzde bu oran %80’i iyileştirilebiliyor.Ancak bilindiği gibi kanser,tedavisi uzun süren masraflı bir hastalık ve birçok aile tedavi masraflarını karşılayamıyor.


Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi gören aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle 2000 yılında kurulan KAÇUV; ‘’Maddi sorunları nedeniyle tedavisi aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak ‘’ üzere çalışmalarını Prof. Dr. İnci Yıldız başkanlığında 10 yıldır aralıksız sürdürüyor. Bu süreçte; Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk  Hematoloji Onkoloji polikinliği  ile hasta odalarını yenileyen, bazen 8 ay hastanede yatmak zorunda olan çocukların bu süreyi eğlenerek ve öğrenerek geçirmelerini sağlamak için ‘’oyun odası’’ yapan KAÇUV, her yıl tüm servisin tadilatını ve bakımını da gerçekleştiriyor.


AİLE EVİ


KAÇUV’ un  son projesi, özellikle İstanbul dışında gelen maddi durumu iyi olmayan kanser hastası çocukların ,tedavileri boyunca aile ve yakınlarıyla ücretsiz ya da çok az ücretle konaklayabilecekleri bir merkez olarak faaliyet gösterecek Aile Evi projesi, bağışçıların desteğiyle yükseliyor.


Tüm operatörlerden 5686’ya boş mesaj atılarak kampanyaya 5 TL’lik destek olunabiliyor.

 

3.11.2010 - 2922Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]