Kadın Dostu: Mandalina

Mandalina mevsimi geldi hatta geciyor son derece faydalı ve anlayışlı bir meyve olan mandalinaya teşekkür etme zamanı gelmedi mi?

Kadın Dostu:  Mandalina

Peki ama neden ...

Nasıl ki insan sadece başka bir insana değil; kuşlara, ağaçlara, doğaya da âşık olabilir, mandalinayla da dost olmak mümkün. Özellikle kadın fizyolojisine sağladığı faydalarla mandalinayı, tam da mevsiminde anmak ve faydalarını bilmek önemli diye düşündük. Çok iyisin mandalina, iyi ki varsın, çünkü:,

Saçlara Doğal Bakım

Kadınlar için saçları en doğal aksesuarlarıdır. Mandalina, saçların uzama kapasitesini hızlandırırken beyazlamasını yavaşlatır. Sen dünyaya bir meyve olarak gel ve birçok kozmetik ürününün yapamadığını yap. Helal olsun!

Cildi Güzelleştirir

Cilt bakımı kadınlar için en temel bakımdır. Mandalina, içerdiği A vitamini ile yaşlanmayı geciktirir, sivilce gibi yüzde istenmeyen noktacıkları temizler ve cildi pürüzsüzleştirir.

Demirin Güzelce Emilmesini Sağlar

Gıdalardan alınan demirin emilimini kolaylaştıran mandalina, kadınlara bu şekilde de güzellik yapmış oluyor; çünkü kadınlar özellikle regl dönemlerinde kan kaybettikleri için demir eksikliği yaşayabiliyorlar. Bu özel günlerinizde bol bol mandalina yiyin. Cana kan kattın mandalina!

Kolesterole "Hop!" Der, "Ne İş, Yükselmek Filan?"

Mandalinanın lifleri kolesterolü düşürmekte ve dengelemekte faydalıdır. Yükselen kolesterolün karşısına dikilen mandalina, indirir hemen kendisini. "Ay bana bir şeyler oluyor, kolesterolüm yükseliyor." cümlesini söylemenizi istemiyoruz. Gerekeni yapın, mandalina yiyin.

Bozuk Sinirlere ve Uykusuzluğa Mandalina

Kadınlar doğaları gereği ve kadın oldukları için toplumda yaşadıkları sorunlar nedeniyle sinirleri daha çabuk bozulan, uykusuzlukla boğuşan canlılardır. Akşam yemeklerinden sonra mandalina sinirleri gevşetir ve daha rahat uyumanızı sağlar.

Altın Günlerinde Altın Gibi Parlar

Altın günlerinde, eş dost ikramlarında mandalina ile yapacağınız keklerin, pastaların seçeneği çoktur. Genellikle formlarını korumak isteyen kadınlar için hafif tatlı harika bir tercihtir. Mandalinalı pudingler hazırlayarak mandalinanın bir kez daha kadın dostu bir meyve olmasını kutlayabilirsiniz. Mandalina marmelatlı kanepeler bile olur, hem leziz hem pratik.

Stres Atmak İçin Birebir

Sinirli olduklarında ya da kafalarını bir şeye taktıklarında, kendilerini aynı yeri bin kere silmeye ya da desenleri çıkana kadar bulaşık yıkamaya veren kadınlar için mandalina soymak, harika bir zaman geçirme ve kafa dağıtma eylemidir. Alın bir kilo mandalinayı hışımla soyun, rahatlayın. Evde yiyecek başka kimse yoksa sevabına konuya komşuya dağıtırsınız.

5.02.2016 - 19867Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]