Kadınlar Liposuction, Erkekler Saç Ekimi Yaptırıyor!

Kadınların en sık yaptırdığı ameliyatlar arasında liposuction yer alırken, meme büyütme de mutlu kadınlar yaratıyor. Erkekler ise dün olduğu gibi bugün de saç ekimi ve burun estetiğinden şaşmıyor!

Kadınlar Liposuction, Erkekler Saç Ekimi Yaptırıyor!

Kusursuz vücut hatlarına sahip olmak isteyen kadınlar artık estetik cerrahinin nimetlerinden yararlanıyor. Türkiye’de en sık yapılan estetik ameliyatlar arasında liposuction ve meme büyütme ilk sırayı almaktadır.

Kadınların özgüvenin tekrar kazanımı konusunda bu tür ameliyatlara yatkınlıkları bulunuyor. Ameliyat sonrası estetik sonucu hemen görebildikleri için de meme estetiğinin ayrı bir önemi var. Meme estetiği, özellikle de protez ile meme büyütme ameliyatları, toplumumuzda mutlu kadınlar yaratıyor.

Türk erkekler ise en sık saç ekimi ve burun estetiğiyle ilgileniyorlar ancak liposuction, yüz-boyun germe ve karın germe gibi estetik girişimleri de yaptıranların sayısı her geçen gün artıyor.

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Özerdem, günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin en sık başvurduğu estetik cerrahi yöntemleriyle ilgili bilgiler verdi:

Liposuction kilo verme ameliyatı değildir; vücuda kontur verme girişimidir: Liposuction kesinlikle kilo verme amaçlı yaptırılmamalıdır. Vücudun bölgesel yağ birikimlerinin vakum yardımıyla alınması ve sonuçta olması gereken konturun vücuda verilmesi işlemidir.

Günümüzde bazı son teknoloji ürünü olarak piyasaya tanıtılan aletler yardımıyla bölgesel yağlanmadan kurtulmak ve görünüşü düzeltmek liposuction kadar etkili olamamaktadır. Bu tür aletlerin kullanımı zaten bilimsel açıdan kabul görmüş yöntemler değillerdir. Tecrübeli ellerde, genel veya sedasyon anestezisi altında yapılabilen liposuction, derin ve yüzeyel yağlanmanın giderilmesiyle göz alıcı görünümün kazanılmasında uzun süreli ve en etkili tek yöntemdir.

Meme büyütmede kullanılan protezler kanser yapmaz: Meme büyütme ameliyatlarında çoğunlukla, en son jenerasyon jel dolgulu meme protezleri kullanılmaktadır. Bunlar Amerika ilaç dairesi onaylı (FDA onaylı) oldukça güvenli protezlerdir. Kanser yapmazlar ve mamografi görüntülenmesinde karışıklığa da neden olmazlar, sadece farklı yöntemlerin kullanılmasını gerektirebilirler. Kadınların bebek emzirmelerini de engellemezler.

Burun estetiğinde doğal ve yüze uyumlu, aynı zamanda da fonksiyonel sonuçlar aranmalıdır: Burun estetiği ameliyatları sadece şekil verme girişimleri olarak görülmemelidir. Bazı kişiler burunlarındaki çirkin görüntüden şikayetçi olabildikleri gibi nefes alma problemleriyle de gelebiliyorlar. Estetik ve plastik cerrahi; nefes alma sorunu olanlarda bu problemin çözümünü, olmayanlarda ise fonksiyonel bir bozulmaya yol açmadan kişilerin yüzlerine uyumlu ve doğal görünümlü burunlar elde etmesini amaçlar. Yani estetik ve plastik cerrahi sadece şekille değil, burnun fonksiyonel kazanımıyla da ilgilenir. Hastaların beklentileri yanında, gerçekçi bir yaklaşım da burun ameliyatlarının olmazsa olmaz şartlardandır.

Hastanın ameliyata kendisini iyi hazırlaması sonuç için çok önemlidir: Toplumumuzda özellikle son yıllarda yaygınlaşmasına rağmen estetik ve plastik cerrahi girişimleriyle ilgili bilgi düzeyi yine de istenilen düzeyde değil. Hastaların ameliyatlarını gerçekleştirecek uzman hekim tarafından karşılıklı güven esasında bilgilendirilmeleri önem taşımaktadır. Olabilecek komplikasyonların görülme şansını en aza indirmede, hekimin tecrübesiyle ameliyatın yapılacağı tam teşekküllü bir ortamın yanında, hastanın da uyması gereken bazı kuralların olduğunu bilmesi büyük bir etkendir. Hastalar mutlaka gerçekçi bir beklenti içinde olmalıdırlar. Olumlu ya da olumsuz tüm sonuçlar konusunda bilgilendirilmelidirler.

Komşudan etkilenerek estetik ameliyat olunmaz: Estetik ameliyat olmayı uzun süredir planlayan bazı hastalarımız bize ellerinde ünlü kişilerin resimleriyle gelebiliyorlar. Ya da komşu etkisinde çok kalınan toplumumuzda, hastaya en uygun yöntemden hekimin kararını uzaklaştırmaya çalışan kişiler de az değil.

Son zamanlarda ise internet veya basın organlarında bilimsel olmayan, kanıtlanmamış, altında kimsenin imzasının bulunmadığı girişimlerle kafasını karıştıran hasta sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Estetik cerrahi ameliyatları her hasta için ayrı planlama gerektiren, ancak tecrübeli ellerde başarının kaçınılmaz olduğu, gerçek beklentilerin ötesine geçilmemesi uygun girişimlerdir. Gerçek ve bilimsel olmayan isteklerle gelen hastaları ameliyat etmemek taraflar için şarta dönüşmektedir.

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi

15.2.2011 - 5202İlgili Diğer Yazılar
"Liposuction" hakkında bilmeniz gerekenler!
"Liposuction" hakkında bilmeniz gerekenler!
Zamanın istenmeyen mirası kırışıklıklara ameliyatsız çözüm
Zamanın istenmeyen mirası kırışıklıklara ameliyatsız çözüm
Meme Küçültme Ameliyatı
Meme Küçültme Ameliyatı
Cinsel Organında Kullandığı Tampon Bacağına Mâl Oldu
Cinsel Organında Kullandığı Tampon Bacağına Mâl Oldu
Burun Estetiği Neden Yapılır?
Burun Estetiği Neden Yapılır?
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]