Liposuction Ne Zaman Yaptırılmalı?

Günümüzde bir çok problemi kökünden çözen ve daha güzel bir vücuda kavuşmanızı sağlayan yağ aldırma operasyonu için en uygun zaman nedir?

Liposuction Ne Zaman Yaptırılmalı?

Günümüzde her yerde kullanılan liposuction özellikle diz şekillendirme, büyük göğüs şikayetinin giderilmesi, karın düzeltme ameliyatları sonrası yapılan rötüşler ve gıdı problemlerinde kullanılıyor.

Peki liposuction için en uygun zaman nedir? Liposuction yaptıranlar neler yapmalı? Bu sorunların hepsini ve daha fazlasını Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri’nden Doç. Dr. Fatih Peker‘e sorduk!

Liposuction İçin Uygun Zaman Nedir?

 

Liposuction sonrası ameliyatı yaptıran kişinin korse giymesi gerekir. Korse takmak yazın daha zor olacağından kişiler için bu ameliyatın mevsimi kış ve bahar aylarıdır. Bu sayede korse sayesinde terlemezsiniz.

Sigara içiyorsanız ameliyattan önce sigarayı bırakmalısınız. Eğer sigarayı bırakamıyorsanız en azından azaltmalısınız. Sigara her türlü ameliyatın sonucunun kötüye gitmesini sağlar. Küçük kan damarlarının tıkanmasına yol açan sigara, ayrıca yaraların iyileşme süresini de uzatır. Bu yüzden Liposuction yaptırmadan önce mutlaka sigarayı bırakmalısınız. En iyi sonucu almak için ise korseyi muhakkak kullanmalısınız. Korseyi ne zaman çıkaracağınıza sizin değil doktorun karar vermesi gerekir.

 

Liposuction’da Ağrı Duyulur mu?

 

Liposuction’da çok fazla ağrı duyulmaz. Yapılan kesilerin (kanüllerin giriş delikleri) çok ufak olması sebebiyle uygulama sonrası kişiler fazla ağrı duymazlar.

Kimler Liposuction Yaptırabilir?

 

Liposuction yaptıracak kişiler öncelikle şunu bilmelidir. Bu işlem zayıflama yöntemi değildir. Siyet spor ile giderilemeyen bölgesel yağların alınmasıdır. Kişinin liposuction uygun olması için şu özelliklere sahip olması gerekir;

Cildin elastikiyetini kaybetmemiş olması,

Sigara kullanılmaması,

Yağ birikimi olan bölgelerde selülit görünümünün olmaması,

Herhangi bir ciddi hastalığın olmaması.

Liposuction’da Nereden Yağ Alınır?

 

Liposuction’da yağ alınırken bir kaç faktör göz önünde bulundurulur. Öncelikle kişi ayakta değerlendirilir ve yağ alınacak bölgeler silinmez kalemle işaretlenir. Bu işaretleme sırasında nereden ne kadar yağ alınacağı belirlenir. Bir ameliyatta en fazla 3 ila 4 litre yağ alınabilir.

 

Liposuction Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

 

Liposuction işlemi estetik kurallarına sadık kalarak vücudunuzu düzeltme işlemidir. Bunun için belli bir saat verilmez. Her kişinin vücudu farklı sürelerde reaksiyon verir. Liposuction ve yapılan rötüşların ne kadar süreceği kişiden kişiye değişir.

 

Liposuction Sonrasında Ne Kadar Zamanda İyileşilir?

 

Liposuction yaptıran kişiler genellikle en fazla 7 gün içinde sağlığına kavuşur. Fakat seks ve spor gibi aktiviteleri 3 ya da 4 hafta sonrası yapması önerilir.

Liposuction Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

 

Liposuction ameliyatı kanüllerle yapılır. Kanüller en saklı kısımlardan yapılan yarım ile bir santimlik kesilerden cilt altına ilerletilmektedir. Örneğin kasık, göbek deliği, çene ucunun altı gibi. Liposuction uygulanacak bölgelere yapılan yarım ya da 1 cm’lik kesikler daha sonra dikiş ile kapatılır. Dikişler alındıktan sonra nerede ise hiç iz kalmaz.

Liposuction Sonrası Sarkma Olur mu?

 

Liposuction sonrasında cildinizin elastikiyeti yeterli ise cildiniz hemen kendini toplar. Yetersiz ise zaten liposuction için uygun bir vaka değilsinizdir ve size liposuction yerine germe ameliyatları yapmak daha doğru olacaktır.

Liposuction’dan Sonra Yeniden Yağlanma Olur mu?

 

Liposuction ameliyatında belirli bölgelerdeki yağ hücreleri alınır. Bu nedenle kilo alsanız dahi Liposuction yapılan bölgede yağ birikme oranı %70 oranında azalma gösterir.Liposuction Etkisi Ne Kadar Sürer?


 

Liposuction yapılan bölgede ödem gelişeceğinden, cilt altı yağ dokusunun oturması ve düzgün bir görünüm oluşması 2-3 ay alacağından bu süre sonunda sonuç belirginleşmeye başlar. Diyet ve spora devam edildiği sürece liposuction’ın etkisi kalıcıdır ve uzun yıllar sürer.

Kaynak: Womenist.net

22.05.2013 - 12665Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]