Meme Protezleri Nasıl Kullanılıyor?

Meme büyütme operasyonları gün geçtikçe tüm dünyada artış gösteriyor. 2010 yılında Amerika'da tam 300 bin kadın meme protezi operasyonu ile meme büyüttü. Bu sayı Türkiye'de de artış gösteriyor.

Meme Protezleri Nasıl Kullanılıyor?

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, meme büyütmede protezlerin tercih edildiğini ve yeni jenerasyon meme protezlerinin, şeklini koruyan ve değiştirilmesi gerekmeyen protezler olduğunun altını çizdi.


Meme büyütmede amaç, büyütülen memelerin hastanın vücut tipi ile orantılı olması. Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi ölçümlerinde meme hacmi önemli bir yer tutar. Bu ölçümler içinde meme hacmi küçük olduğu zaman vücut kontur görünümü eksik kalır.


Peki, meme büyütme operasyonlarında en doğru ve sağlıklı yöntem nedir? Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel meme büyütme ameliyatlarında kalıcı ve öngörülebilir sonuçlar için meme protezlerini tercih ettiklerini belirtti. Meme protezi ameliyatlarının artık çok daha zahmetsiz olduğunu söyleyerek hastaların aynı gün taburcu olduklarını ve 3 gün sonra işlerine dönebildiklerini vurguladı.


Günümüzde plastik ve estetik cerrahi alanında yeni yöntemler bulunuyor. Dünyada olduğu kadar Türkiye’de de plastik ve estetik cerrahi operasyonlarına günbegün ilgi arıyor. 2010 yılında Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin verilerine göre Amerika’da 300 bin kadın meme büyütme operasyonu olarak implant yani meme protezi operasyonunu tercih etti.


Türkiye’de de bu rakam gün geçtikçe artış gösteriyor. Meme protezlerinde dıştaki sert silikon kılıfın içerisinde yumuşak silikon jel mevcuttur. Bunların farklı şekilleri ve büyüklükleri mevcuttur. Bunları ameliyattan önce detaylı olarak konuşmak ve hangisinin kullanılacağına doktor ile birlikte karar vermek gerekiyor.


Prof. Dr. Akın Yücel, meme operasyonlarında eskiden amacın memeyi büyütmek olduğunu, ancak günümüzde şeklinin ön plana çıktığını belirterek, “Yeni jenerasyon meme protezleri, şeklini koruyan ve değiştirilmesi gerekmeyen protezler.


Formstable olarak da adlandırılan bu protezler, farklı jel özellikleri ile meme operasyonlarında çok daha biçimli ve estetik özelliklere sahip. Riski oldukça düşük olan bu protezlerle, kadınların meme bölgesinde yapay, yuvarlak bir görünüm söz konusu olmuyor. Daha doğal, kavisli bir görünüm ile kadınların daha estetik ve doğal bir meme görünümüne sahip olmalarını sağlıyor. Kaliteli protez üreten firmalar, ömür boyu garanti verebiliyorlar. Ayrıca kullandığımız yeni ameliyat teknikleri sayesinde ağrısız ve hızlı bir şekilde iyileşme dönemi söz konusu oluyor” dedi.


Formstable protezlerin herhangi bir şekilde meme kanseri ile ilişkisi olmadığını da belirten Prof. Dr. Yücel, “Aynı zamanda bu protezlerin anne sütüyle de ilgili olumsuz bir bağlantısı yoktur. Bu operasyondan sonra sadece hacim olarak değil, şekil olarak da estetik bir sonuç elde ediyoruz. Bu protezlerin genellikle kas altı ya da kas kılıfı altına yerleştirilmeleri uygundur. Ancak esneme özellikleri az olduğundan daha çok meme altı kıvrımından yerleştirilmeleri tercih edilir. Sadece meme büyütme değil, doğum  sonrası sarkmış ve içi boşalmış meme için dikleştirme işleminde de kullanılabilir.


Aynı tip protezler, meme kanseri sonrası meme onarımı için de uygundur. Bu protezler çok farklı yükseklik, genişlik ve projeksiyon seçenekleri sundukları için, hacim olarak meme büyütme işlemi yanında, kişiye özel meme şekli sağlamakta da etkilidirler” açıklamasında bulundu.

20.05.2011 - 7429İlgili Diğer Yazılar
Ukraynalı genç kadın, tedavi için Türkiye
Ukraynalı genç kadın, tedavi için Türkiye'yi seçti
Zamanın istenmeyen mirası kırışıklıklara ameliyatsız çözüm
Zamanın istenmeyen mirası kırışıklıklara ameliyatsız çözüm
Vücuduna Saplanan 80 Santimlik Demire Rağmen Yaşama Tutundu
Vücuduna Saplanan 80 Santimlik Demire Rağmen Yaşama Tutundu
Gentesti Nedir? Gentest ile Kanserden Korunmak Mümkün
Gentesti Nedir? Gentest ile Kanserden Korunmak Mümkün
Meme Küçültme Ameliyatı
Meme Küçültme Ameliyatı
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]