Novartis'ten Sitmayla Mücadelede Dev Adım

Novartis 2001'den beri sıtmanın endemik olduğu 60 ülkede kar amacı gütmeden temin edilen 700 milyon sıtma tedavisi ile hedefine ulaştı.

Novartis'ten Sitmayla Mücadelede Dev Adım


Novartis Birin Gücü kampanyası ile üç milyon sıtmalı çocuğun tedavisi için fon oluşturdu. Kampanyaya destek veren Novartis çalışanları Zambiya'da 500 bin tedavi için fon topladı.

Novartis, Birin Gücü kampanyası ile Zambiya'daki çocuklar için üç milyon sıtma tedavisi sağlamak için yeterli fonun toplandığını duyurdu. Eylül 2013'te başlatılan "Sıtmaya Son - Birin Gücü (Malaria No More - Power of One)" kampanyası tek tedavi sponsoru olarak Novartis tarafından destekleniyor.

Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olmasına rağmen sıtma her dakikada bir çocuğu öldürmeye devam ediyor. Novartis, Birin Gücü kampanyası ile bu hastalığın ortadan kaldırılması yönündeki gelişmeleri hızlandırmaya destek oluyor. Kampanyaya bağışlanan her bir dolar Afrika'da sıtmalı bir çocuk için gerekli tedavinin temin edilmesini sağlıyor. Sosyal ağ, cep telefonu ve e-ticaret teknolojileri kullanılarak bağışçılar bağışlarının etkisini görebiliyor, deneyimlerini çevreleri ile paylaşabiliyor ve başkalarını bağış yapma konusunda teşvik edebiliyor.

Novartis CEO'su Joseph Jimenez "Birin Gücü kampanyası Novartis'in sıtmayla savaşmadaki kararlılığının doğal bir sonucudur; Novartis çalışanlarının Zambiya'daki çocuklara yardım etmek için sağladıkları katkılardan dolayı gurur duyuyorum," açıklamasında bulundu. "Son on yılda, sıtmanın endemik olduğu bölgelere kar elde etmeksizin 700 milyon sıtma tedavisi sağladık, ancak yapılacak daha çok iş var. Sadece sıtma tedavilerine erişimi artırarak değil, aynı zamanda sıtmasız bir dünya vizyonumuza yaklaşmak üzere yeni nesil tedavileri araştırarak çabalarımızı sürdürmeliyiz."

Novartis Sıtma İnisiyatifi 2015'e kadar her yıl toplum tarafından finanse edilen 1 milyona kadar tedavinin karşılığını bağışlama sözü vererek, Birin Gücü kampanyası bağışlarının etkisini iki katına çıkardı. 42 ülkeden Novartis Grup şirket çalışanları da firmanın sıtmayı ortadan kaldırma hedefini desteklemek üzere Birin Gücü kampanyasının arkasında yer aldı. Son 12 ayda birçok yaratıcı çaba, çalışanların 500 bine yakın tedaviyi karşılamak için yeterli para toplamasına olanak sağladı.

Sıtmaya Son projesi CEO'su Martin Edlund "Sadece bir yıl sonrasında, global toplum ve Novartis çalışanlarının cömertliği sayesinde Zambiya'daki çocuklar için üç milyon tedavi bağışı hedefimize eriştik," açıklamasında bulundu. "Bu harika bir başarı olmakla birlikte hiçbir çocuğun bir dolarlık tedavinin bulunamaması nedeniyle ölmemesi için savaşmaya devam etmeliyiz."

Birin Gücü kampanyasının odaklandığı başlıca ülke Zambiya'dır. Çocuklarda sıtmaya yakalanma ve sıtmadan kaynaklanan ölümleri azaltma amacıyla yürütülen bu kampanya 200 bin tedavinin teslim edildiği Kenya'da devam edecek.

7.1.2015 1 - 16289Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]