Roche ve Merck, Kronik Hepatit C ile Mücadelede Stratejik Anlaşmalar Oluşturdu

Münhasır olmayan anlaşmalar kapsamında, hastaların kronik hepatit C tedavisi, tanısı ve bilincini artırmaya odaklanıldı.

Roche ve Merck, Kronik Hepatit C ile Mücadelede Stratejik Anlaşmalar Oluşturdu

Roche, kronik hepatit C (HCV) enfeksiyonunun tedavisi, tanısı ve bilinirliğini artırmak amacıyla, Amerika Birleşik Devletleri’nde Merck ile anlaşmalar akdettiğini duyurdu. İki şirket, bu anlaşmaları, gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlara yaymak için birlikte çalışmaktadır.
 
Her iki şirkete de bağlı olan araştırmacılar, araştırma konusu olan ve pazarlanan ilaçların yeni kombinasyonlarını keşfetmek amacıyla işbirliği yapacaktır. Amaç, HCV’si olan hastalar için olası yeni tedavi rejimlerinin erişilebilirliğini hızlandırmaktır.
 
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki münhasır olmayan anlaşma koşulları uyarınca, Roche Grubu’nun bir üyesi olan Genentech, Pegasys’in (peginterferon alfa-2a) kullanımı konusunda sağlık profesyonellerine yönelik tanıtımın bir parçası olarak, Boceprevir’i üçlü kombinasyon tedavi rejimine ekleyecektir. Pegasys, kronik hepatit C’nin mevcut tedavi standardının temel taşlarındandır. Şirketler, hekimleri ve hastaları, hastalığın tanısı da dahil olmak üzere hepatit C hakkında eğitmek için birlikte çalışacaktır.
 
Roche İlaç Bölümü, Operasyondan Sorumlu Başkanı Pascal Soriot, şöyle değerlendirdi: “Hepatit C’ye yönelik üçlü kombinasyon tedavisi, bu hastalığın tedavi şeklinde büyük bir değişikliğe işaret etmektedir.” “Bu ilaçların kombinasyon halinde kullanımı, hastalar için daha iyi tedavi sonuçları sağlamaktadır. Roche, sağlık profesyonellerine hepatit C yönetimi hakkında eğitim sunmak için Merck ile birlikte çalışacaktır. Ayrıca her iki şirket de bu ciddi hastalık için geliştirilmiş tedaviler sunmak amacıyla işbirliği yapacaktır.”
 
Merck Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İnsan Sağlığı Başkanı Adam H. Schechter, şunları söyledi: “Bu anlaşmalar, her iki şirketin de kronik hepatit C’si olan hastalar için tedavi sonuçlarını iyileştirme yönündeki amacıyla tutarlıdır.” Hepatit C, genelde yıllarca saptanamamaktadır. Birlikte çalışarak, hekimlere Boceprevir’in uygun kullanımı dahil, hastalık, hastalık tanısı ve tedavi seçenekleri hakkında eğitim sunabileceğiz. 

Hepatit C alanında Pegasys

Pegasys, kronik hepatit C tedavisi için onaylanmıştır. Ürün, ülkemizde ve AB, ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin de dahil olduğu pek çok ülkede onaylıdır.
 
Roche, viral hepatit ile yaşayan kişiler için yeni ilaçlar ve tanı araçları sunmak konusunda uzun, yenilikçi ve çığır açan bir Ar-Ge geçmişine sahiptir. Şirketin toplum sağlığına yönelik sorumluluklarına dayanılarak, hepatit için tedavi seçeneklerini geliştirme potansiyeli olan RG7432, danoprevir (RG7227) ve merisitabin (RG7128) dahil, birkaç yeni molekül ile birlikte geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Roche, aynı zamanda HCV testleri ve izlemesi alanında da öncüdür. Şirketin sağlık profesyonelleri ve hastalara olan odağı, sınıfında en iyi erişim ve destek hizmetleriyle desteklenmektedir.
 
Merck Hakkında

Günümüzde Merck, dünya sağlığına katkıda bulunmak için çalışan global bir sağlık sektörü lideridir. Merck, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada dışında MSD olarak bilinmektedir. Reçeteli ilaçları, aşıları, biyolojik tedavileri ve tüketici bakımı ve hayvan sağlığı ürünleri aracılığıyla, yenilikçi sağlık çözümleri sunmak için müşterilerle işbirliği yapmakta ve 140’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Ayrıca, geniş kapsamlı politikalar, programlar ve ortaklıklar aracılığıyla, sağlık hizmetine erişimi artırmaya olan kararlılığınıda ortaya koymaktadır. Daha fazla bilgi için www.merck.com adresini ziyaret edin. 
 
Roche Hakkında

Merkezi İsviçre Basel’de bulunan Roche, ilaç ve diagnostik alanında dünyanın önde gelen araştırma odaklı sağlık gruplarındandır. Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olarak Roche, onkoloji, viroloji, inflamasyon, metabolizma ve merkezi sinir sistemi hastalıkları için yenilikçi ve farklı ilaçlar geliştirmektedir. Aynı zamanda in-vitro diagnostik ve doku bazlı kanser tanısında dünya lideri olan Roche, diyabet yönetiminde de öncüdür.

Roche’un kişiye özel tedavi stratejisi, hastaların sağlığı, yaşam kalitesi ve hayatta kalma oranlarında somut yenilikler getirecek ilaç ve tanı araçlarını sağlamayı hedeflemektedir. Roche 2010 yılında AR-GE çalışmalarına 9 milyar İsviçre Frangı yatırım yapmış, grup satışlarından 47,5 milyar İsviçre Frangı ciro elde etmiştir.

Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Chugai İlaç’ın da çoğunluk hissesine sahiptir. Dünyada 80.000 çalışanı bulunan Roche, 1958 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye’de ise yaklaşık 550 çalışanıyla hemen her noktaya hizmet götürmektedir.

20.5.2011 - 7434Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Zeytin Yağının Kilo Aldırmadığı Doğru mudur?
Zeytin Yağının Kilo Aldırmadığı Doğru mudur?
Sağlık Video İnsanlar Neden Kilo Alır?
İnsanlar Neden Kilo Alır?
Sağlık Video Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Sağlık Video Kanser
Kanser

 

[Hata Bildir]