Sağlık Bakanlığından Açıklama Açıklaması

Sağlık Bakanlığından, bazı basın yayın organlarında yer alan "Bağımlı yapan bağımlılık merkezi" başlıklı habere ilişkin yapılan açıklamada, haberde adı geçen tesisin bağımlılık tedavi merkezi açılmasına dair bir izninin bulunmadığı belirtilerek, "Daha önce bu kuruluş hakkında uyuşturucu...

Sağlık Bakanlığından Açıklama Açıklaması

Sağlık Bakanlığından, bazı basın yayın organlarında yer alan "Bağımlı yapan bağımlılık merkezi" başlıklı habere ilişkin yapılan açıklamada, haberde adı geçen tesisin bağımlılık tedavi merkezi açılmasına dair bir izninin bulunmadığı belirtilerek, "Daha önce bu kuruluş hakkında uyuşturucu madde bağımlılarının tedavi edildiğine dair Bakanlığımıza gelen bir ihbar üzerine Antalya İl Sağlık Müdürlüğümüzün başlattığı inceleme devam etmektedir." denildi.

Bakanlıktan, bazı medya organlarında "Bağımlı yapan bağımlılık merkezi" başlığıyla yer alan ve Antalya'da bir sağlıklı yaşam merkezi ile ilgili iddiaları içeren haberler üzerine yazılı açıklama yapıldı.

Öncelikle haberde adı geçen tesisin "bağımlılık tedavi merkezi açılmasına dair bir izni bulunmadığı" vurgulanan açıklamada, daha önce bu kuruluş hakkında uyuşturucu madde bağımlılarının tedavi edildiğine dair Bakanlığa gelen bir ihbar üzerine Antalya İl Sağlık Müdürlüğünce başlatılan incelemenin devam ettiği ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu tesisle ilgili başka bir şikayette ise uyuşturucu ticareti suçundan ceza almış bir şahıs tarafından, madde bağımlılığı tedavisi yapıldığının bildirilmesi üzerine gerekli denetimler ivedilikle yapılarak, suç unsuru oluşturan iddialar da göz önünde bulundurularak Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ayrıca Zehir Savaşçıları Akademisi adı altında bağımlı gençlere rehabilitasyon hizmeti verdiği belirtilen iki derneğin yöneticiliğini yaptığı iddia edilen şahıs hakkında da Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Konu ile ilgili olarak Bakanlığımızca yapılan incelemeler devam etmekte olup, incelemeler neticesinde kusuru bulunanlar hakkında gerekli yasal işlemler uygulanacaktır."

5.4.2017 2 - 26582Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]