Salihli Devlet Hastanesi, Cilt Kanseri Hastalarına Umut Oldu

Salihli Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları(KBB) Uzmanı Op. Dr. Muhammet Yeniay, cilt kanseri olan hastalar için umut oldu.

Salihli Devlet Hastanesi, Cilt Kanseri Hastalarına Umut Oldu
Salihli Devlet Hastanesi'nde göreve başlayan Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları(KBB) Uzmanı Op. Dr. Muhammet Yeniay, cilt kanseri olan hastalar için umut oldu.

Hastaneye tedavi için gelen İbrahim Y. (56) ve Elif E.'nin (76) cilt kanseri ameliyatını başarılı bir operasyonla gerçekleştiren Op. Dr. Yeniay, "Cilt kanserleri ileri yaşlarda, güneş ışığına maruz kalan bölgelerde veya bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde ortaya çıkar. Cilt kanserleri en çok görülen kanser türüdür. Tüm kanser vakalarının yaklaşık yarısını cilt kanserleri oluşturur. Melanom dışı cilt kanserleri ve aktinik keratozis tedavisinde temel tedavi yöntemi cerrahidir. Cilt kanserleri genellikle güneşe daha çok maruz kalan kulak, burun ve dudak cildinden kaynaklanır. Tedavi olacak hastalar yüzünde ciddi bir bozulma olmasından endişelenirler. Bu nedenle tedavinin rekonstrüksiyon basamağı kozmetik açıdan büyük önem taşır. Her hasta bir defa ameliyat olmak ister ve hastalara uygulanacak olan rekonstrüksiyon basamağının doğru planlaması ile başarılı sonuç alınabilir. 3 ay içinde dört hastayı sağlığına kavuşturduk. Patoloji raporlarında hastalığı tamamen ciltten temizlediğimiz rapor edildi. Bundan sonra çok sayıda hastaya da umut olmak istiyoruz." dedi.

Hastanenin olanaklarının çok gelişmiş durumda olduğunu ifade eden Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Gökhan Gürsoy ise, "Kendine güvenen ve tecrübesi olan hekim arkadaşlarımız yapılmayanı yaparak bizlere ilkleri yaşatıyorlar. Hastalarımız da doktorlarımızın bu başarısından çok memnun. İdareciler olarak bizde hasta memnuniyeti ile daha memnunuz. Hekim arkadaşlarımı kutluyor, başarıların devamını diliyorum" şeklinde konuştu. - MANİSA

5.1.2017 1 - 25069

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? Nasıl Hazırlanmalıdır?
Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? Nasıl Hazırlanmalıdır?
Sağlık Video Vejetaryenlik Nedir? Varsa Faydaları Nelerdir?
Vejetaryenlik Nedir? Varsa Faydaları Nelerdir?
Sağlık Video Emzirme Döneminde Beslenme
Emzirme Döneminde Beslenme
Sağlık Video Kabızlık Nedir?
Kabızlık Nedir?

 

[Hata Bildir]