SEDAŞ'ta Kan Bağışına Yoğun İlgi Gösterildi!

Kızılay Kan Merkezi Doktoru Mustafa Kubardı, SEDAŞ ve TEİAŞ çalışanlarına teşekkür ederek, "Hayat kurtarmak adına yapılan bu bağışlar çok insancıl ve onurlu bir davranıştır" dedi.

SEDAŞ'ta Kan Bağışına Yoğun İlgi Gösterildi!

SEDAŞ ile Kızılay Kan Merkezi’nin işbirliği ve “Hayat Kurtaralım” sloganı ile düzenlenen  kan bağışı kampanyasında SEDAŞ çalışanları, “sosyal  sorumluluğumuzu yerine getirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dediler.

SEDAŞ Dağıtım Direktörü Nusret Altun,  “Hepimiz, bir gün kendimiz veya en değer verdiğimiz sevdiklerimiz ile  yakınlarımızın içinde bulunduğu sağlık problemi sırasında yaşanabilecek hayat mücadelesinde zorda kalmak istemiyorsak, sosyal sorumluluk anlamında bu tür bağışlara mutlaka katılmalıyız.

Ayrıca Kan vermenin insanın kendi sağlığına pek çok yönden olumlu yansıması olduğu da biliniyor” dedi. Nusret Altun, kan bağışı kampanyasının açılışını yaparken, çalışanlarımızın verdiği desteğe ve Kızılay Kan Merkezi çalışanlarına da bu işbirliğine katkı sağlamaları nedeniyle teşekkür ediyoruz dedi. 

SEDAŞ İşyeri Hekimi Şemsettin Salihoğlu’nunda hazır bulunduğu kan bağışı kampanyası sırasında çalışanların  öncelikle kan sayımı ve tansiyonları kontrolden geçirilerek Kızılay Kan Merkezi Doktoru tarafından muayeneleri yapıldı ve kan vermeleri sağlandı. Kan sayımı ve tansiyonu düşük olan çalışanlardan kan alınmayarak, Kan bağışında bulunanlara tatlı ve meşrubat ikramı yapıldı.
 
Kızılay Kan Merkezi Doktoru Mustafa Kubardı, “SEDAŞ ve TEİAŞ personelinin yoğun ilgisi bizleri çok mutlu etti. Kan bağışında bulunan personele  çok teşekkür ediyoruz. Hayat kurtarmak adına yapılan bu bağışlar çok insancıl ve onurlu bir davranıştır” dedi. Dr. Mustafa Kubardı, “Bazı kişilerde maalesef kan bağışıyla ilgili edindikleri pek çok yanlış bilgi var. Ancak eğitim ve bilinçlenmeyle bunlar aşılıyor.

SEDAŞ çalışanları bu konuda çok bilinçliler. Bu konu Genel Sağlık sistemi içinde çok büyük önem arz ediyor. Kan bağışları sırasında mutlaka kan sayımı ve tansiyon ölçümü yapıyor, kan bağışı sonrasında da, kan tahlili ile Hepatit B, Hepatit C, HİV, Sifilis, Frengi ile ilgili tahlil ve tespitleri yaparak, kan gruplarını belirliyoruz. Bir sorun olduğunda mutlaka kan bağışında bulunan kişiye ulaşıyoruz.

Bağışlanan kan bir hasta için kullanıldığında, barkod okuması ve SMS yoluyla,  bağış yapan kişilerin cep telefonlarına   otomatik olarak teşekkür mesajı gönderiliyor. Alınan bir  ünite kandan üç kişiye verilmek üzere kan elde ediliyor”dedi. 

9.1.2011 2 - 4032

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]