Sedef Hastası Kadına Yazılan 10 Bin Liralık İlacı Devlet Karşılamıyor

Sedef hastası 29 yaşındaki kadına 10 bin liralık ilaç yazıldı. Devletin ilaç masrafını karşılamaması genç kadını isyan ettirdi.

Sedef Hastası Kadına  Yazılan 10 Bin Liralık İlacı Devlet Karşılamıyor

Sedef hastalığı sebebiyle 4 yıldır devlet hastanelerinde tedavi gören ancak rahatsızlığı daha da ilerlediği için özel bir dermatoloğa giden 29 yaşındaki Özlem Gedik'e 10 bin liralık ilaç yazıldı. İlaçları devlet tarafından karşılanmayan Gedik, "Çok bıktım. Etrafımdan utanıyorum. Birisi bakınca üstümü kapamak istiyorum. Normal insanlar gibi olmak istiyorum." dedi.

TEDAVİ İÇİN İSTANBUL'A GELDİ

Kastamonu'da yaşayan Özlem Gedik vücudunda çıkan bir yara sebebiyle devlet hastanesine gitti. Doktorlar Gedik'e sedef hastalığı teşhisi koyarak 2012'de tedaviye başladı. Fakat Gedik'in yaraları ensesinden vücudunun çeşitli yerlerine dağıldı. Kastamonu Devlet Hastanesi'nde tedavi gören iki çocuk annesi Özlem Gedik, İstanbul'a sevk edildi. Özlem Gedik'in engelli olan ve 3 aydan 3 aya 800 lira maaş ile geçinen eşi Serhat Gedik ailesini İstanbul'a getirdi. Maddi imkanları olmadığı için yeşil karttan faydalanan Özlem Gedik, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yönlendirildi.

Burada doktorların kontrolünde iğne tedavisine başlayan Özlem Gedik'in yaraları daha da çoğalarak tüm vücuduna yayıldı. 3 yıldan fazla bir süredir tedavi olmaya çalışan Gedik, geçtiğimiz günlerde ücretsiz bir şekilde Türkiye'nin en önde gelen dermatolog doktorunda muayene oldu. Yaklaşık 10 bin lira değerinde ilaç tavsiye eden doktor, Gedik'in yüzde 100 oranında iyileşebileceğini söyledi.

"AKŞAM OLUNCA BAĞIRASIM, AĞLAYASIM GELİYOR"

Devlet hastanesinde kendisine bu ilacın yazılmadığını ifade eden Özlem Gedik, bir an önce iyileşmek istediğini aktararak, ilacın kendisine verilmesini istedi. 4 seneden beri hastanelere gittiğini dile getiren Gedik, "Hiçbir ilaç sonuç vermedi. Bu dertten kurtulmak istiyorum. En son özel hastaneye gittim. Bütün devlet yetkililerine sesimi duyurmak istiyorum. Akşam olunca bağırasım, ağlayasım geliyor. Çok bıktım. Eşimden utanıyorum. Etrafımdan utanıyorum. Birisi bakınca üstümü kapamak istiyorum. Normal insanlar gibi olmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

"3 AYDAN 3 AYA MAAŞ ALIYORUM"

Kendisinin de engelli olduğunu belirten Sedat Gedik, "3 ayda 3 aya maaş alıyorum. Tedavi için krem veriyorlar. Hiçbir faydasını görmedik. Biz bir özel hastaneye gittik. Kendilerine rica ettik. Muayene ücreti almadan göründük. Doktor bize 'Sedef hastalığının tek bir çaresi var. Bu iğneleri alırsanız, eşinin yüzde 100 sağlığına kavuşma imkanı var.' dedi. Yeşil kartımız var. Sigortamız yok. Devlet bu ilacı karşılamıyor. Ücret karşılığında alınabiliyor. Bu ilaçların fiyatı 10 bin civarında. Benim de maddi durumum iyi değil. Derdime çare bulunmasını istiyorum." diye konuştu.9.7.2015 1 - 18007

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]