Türk Doktorlar Burun Estetiğinde Dünya Sıralamasında!

Amerikan Rhinoplasti (Estetik Burun Cerrahisi) Derneği Başkanı Dr. Joseph M. Gryskiewicz, Türk doktorların ABD'li doktorlardan daha fazla burun ameliyatı yaptığını belirterek, "Dolayısıyla Türkler bu konuda dünyanın ilk 3'ü arasında" dedi.

Türk Doktorlar Burun Estetiğinde Dünya Sıralamasında!

Dünyanın önde gelen plastik cerrahları, plastik cerrahi alanındaki yeni gelişmeleri, Hilton Oteli'nde düzenlenen ve 26 Haziran'a kadar sürecek "İstanbul Uluslararası Rinoplasti Kursu ", "3. Uluslararası Avrasya Estetik Cerrahi Kursu " ve "İstanbul Uluslararası Rinoplasti Sempozyumu "nda Türk meslektaşlarıyla paylaşıyor.

Canlı ameliyatlar ve workshoplar gerçekleştirilen "İstanbul Uluslararası Rhinoplasti Kursu " hakkında AA muhabirine bilgi veren Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramazan Kahveci, kursu, Amerikan Rhinoplasti Derneği ile ortaklaşa düzenlediklerini bildirdi. Bu kursun, 1961 yılında kurulan ve Türkiye'deki 550 plastik cerrahını temsil eden Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğinin 50'nci yılı kutlama çalışmaları arasında yer aldığını anlatan Kahveci, rhinoplasti kursunu 4 yıldır düzenlediklerini, özellikle de genç doktorlara burun ameliyatının inceliklerinin uygulamalı gösterildiğini kaydetti.

Bu yılki kursun, Amerikan Rhinoplasti Derneği ile ortaklaşa düzenlenmesi açısından bir ilk olduğunu dile getiren Kahveci, bu derneğin Amerika dışında ilk kez başka bir ülkedeki kursa katıldığını, bunun kendileri açısından ise bir öncelik olduğunu belirtti. Kahveci, kursa konuşmacı olarak dünyanın birçok ülkesinden, alanında uzman cerrahların katıldığını ifade ederek, özellikle de ABD'li doktorların, Türk doktorları rhinoplasti cerrahisinde dünyada ilk 3 arasında gördüklerini dile getirdi. Amerikan Rhinoplasti Derneği Başkanı Dr. Joseph M. Gryskiewicz da İstanbul'da düzenlenen bu kursun, burun estetiği açısından kilometre taşı olduğunu belirterek, derneklerinin ilk defa yurt dışında bir ülkede iş birliği yaparak, bir organizasyon gerçekleştirdiklerini anlattı.

Gryskiewicz, İstanbul'un, tecrübelerini paylaşıp bilgi alışverişinde bulunabilmeleri için harika bir mekan olduğunu ifade ederek, bu kursun ABD dışında Yunanistan, Almanya ve İtalya gibi dünyanın birçok yerinden rhinoplasti uzmanını buluşturduğunu kaydetti. Rhinoplasti konusunda birçok yeni tekniğin de burada tartışıldığını söyleyen Gryskiewicz, "Türk doktorlar ABD'li doktorlardan daha fazla burun ameliyatı yapıyor. Dolayısıyla Türkler bu konuda dünyanın ilk 3'ü arasında.

Biz de Türk rhinoplasti doktorlarından bu kurs dolayısıyla birçok şey öğreniyoruz " dedi. Gryskiewicz, Türkiye'nin burun estetiği konusunda son teknolojileri de takip ettiğini dile getirerek, "Bugün üç canlı ameliyat gösterildi. Dolayısıyla burada olan bütün doktorlar çok şanslı, çünkü şu an rhinoplasti ameliyatının başkentindeyiz " diye konuştu. Prof. Dr. Onur Erol da burun ameliyatının, Türkiye'de yapılan estetik ameliyatlarının başında geldiğini belirterek, bu bakımdan Türk cerrahların en çok uzmanlaşmak istedikleri alanın da rhinoplasti olduğunu dile getirdi.

Erol, Türk doktorların rhinoplasti konusunda tecrübelerinin çok fazla arttığını ifade ederek, Türk doktorların artık yurt dışında isim yapmaya başladıklarını anlattı. Türk plastik cerrahların artık dünyada da önemli bir yer teşkil ettiğini vurgulayan Erol, yıllar önce ABD'nin Florida eyaletine bir program için gittiğinde kendisine "Türkiye'de estetik cerrahı var mı? " diye sorulduğunu ve bu duruma çok üzüldüğünü ancak artık işlerin değiştiğini belirtti.

24.6.2011 - 8484

İlgili Diğer Yazılar
Meme Küçültme Ameliyatı
Meme Küçültme Ameliyatı
Cinsel Organında Kullandığı Tampon Bacağına Mâl Oldu
Cinsel Organında Kullandığı Tampon Bacağına Mâl Oldu
Burun Estetiği Neden Yapılır?
Burun Estetiği Neden Yapılır?
Dış görünüş kişilik bozukluklarına yol açıyor
Dış görünüş kişilik bozukluklarına yol açıyor
Selülite Dur Demek İçin Uzman Yardımı Alın
Selülite Dur Demek İçin Uzman Yardımı Alın
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]