Uzman Dr. Emre Anıl Özbek: "Kış Mevsimi Dolayısıyla Sıklıkla Ayak Bileği Burkulmaları, Özellikle de...

Uzman Dr. Emre Anıl Özbek: "Kış mevsimi dolayısıyla sıklıkla ayak bileği burkulmaları, özellikle de kemik erimesi olan hastalarda kalça kırıkları sık ve omuz kırıkları sıklıkla gelemeye başladı"YOZGAT - Kış mevsimiyle birlikte acil servislerde kırık çıkık vakalarıyla polikliniklere...

Uzman Dr. Emre Anıl Özbek: "Kış mevsimi dolayısıyla sıklıkla ayak bileği burkulmaları, özellikle de kemik erimesi olan hastalarda kalça kırıkları sık ve omuz kırıkları sıklıkla gelemeye başladı"

YOZGAT - Kış mevsimiyle birlikte acil servislerde kırık çıkık vakalarıyla polikliniklere başvuranlarının sayısının artığını belirten Uzman Dr. Emre Anıl Özbek, vatandaşları kaygan zeminlerde kesinlikle elleri ceplerinde yürümemeleri konusunda uyardı. Yozgat'ta kar yağışı sonrası etkili olan buzlanma nedeniyle hastanelerde kırık çıkık vakaları arttı. Karlı dönemlerde buzlanmaya bağlı yaşanan düşmelerde en fazla el bileği, kalça, omuz çevresi ve ayak bileği kırıkları görülüyor. Uzmanlar ise buzlanmaya karşı vatandaşları yürürken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Özellikle buzlu havalarda vatandaşların ellerini ceplerine koymadan dengelerini sağlayabilecekleri bir şekilde yürümelerini tavsiye eden Yozgat Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Emre Anıl Özbek, "Kış mevsimi dolayısıyla sıklıkla ayak bileği burkulmaları, özellikle de kemik erimesi olan hastalarda kalça kırıkları sık ve omuz kırıkları sıklıkla gelemeye başladı. Poliklinik başvurularının birçoğunu kayma ve burkulma vakaları oluşturuyor. Vatandaşlarımızın mümkün olduğu kadar altı kaymayan kauçuk ayakkabıyla buzlu olmayan zeminlerde yürümelerini tavsiye ediyoruz" dedi.

28.12.2017 - 30798

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]