Yeditepe Üniversitesi'nde Doğal Afet Sempozyumu Başlıyor!

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, doğal afetler ve kriz yönetimi konusunda önemli bir etkinliğe imza atıyor.

Yeditepe Üniversitesi'nde Doğal Afet Sempozyumu Başlıyor!

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Acil Tıp Anabilim Dalı önderliğinde 8-9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Yeditepe Üniversitesi Acil Tıp Toplantıları Afet Sempozyumu’nda pek çok değerli uzman, doğal afet konusunu farklı boyutlarıyla ele alacak.


“Olası bir afet durumunda ne yapmalı?”  sorusuna odaklanacak olan Yeditepe Üniversitesi Acil Tıp Toplantıları Afet Sempozyumu, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleştirilecek. Deprem başta olmak üzere doğal afetlerin farklı yönlerini masaya yatıracak olan sempozyuma üniversitelerden, Sağlık Bakanlığı’ndan, İtfaiye Teşkilatı’ndan, Sivil Savunma’dan, Adli Tıp Kurumu’ndan ve devlet hastanelerinden uzmanların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nden, İstanbul Valiliği’nden ve İstanbul’daki çeşitli belediyelerden temsilciler ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik de katılacak. Sempozumda doğal afet ve kriz yönetimi konusu, değerli isimlerin sunumlarıyla çok farklı boyutlarıyla tartışılarak kamuoyu bilgilendirilecek.


“Doğa olaylarının afet haline gelmesi tamamen insan kaynaklı bir sorundur ve bu sorun yine insan tarafından çözülmek zorundadır” diyen Yeditepe Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Sezgin Sarıkaya ve Araş. Gör. Dr. Ferudun Çelikmen, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi olarak bu sempozyumla doğal afet konusunda toplumun ve medyanın duyarlılığını doğru yönde artırmayı hedeflediklerini belirtiyorlar.
“Bu kapsamda bir organizasyonu hayata geçirmek oldukça zahmetli olsa da İstanbul gibi doğal afetler konusunda risk altındaki bir kentte böyle bir etkinliğe imza atabilmek bizce çok önemli.” diyen Yrd. Doç. Dr. Sezgin Sarıkaya, sonrasında çalıştaylar yapmayı planladıkları sempozyumun ikinci ayağını da 2012 yılında gerçekleştirmek istediklerini ifade ediyor.


AKUT Kurucu Başkanı Araş. Gör. Dr. Ferudun Çelikmen ise “Başta deprem olmak üzere tüm doğal afetlerle ilgili bir çok mite ve ülkemiz gerçekleri ile bağdaşmayan yanlış yaklaşıma  bu sempozyumda açıklık getirmeye çalışacağız” açıklamasında bulunuyor.


Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda 8-9 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek olan Yeditepe Üniversitesi Acil Tıp Toplantıları Afet Sempozyumu saat 08:30’da Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayça Vitrinel’in açılış konuşmasıyla başlayacak.

27.10.2010 - 2805Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]