Yunus Emre Devlet Hastanesi Temel Atma Töreni

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu. "Dünyada ne varsa bizim ülkemizde de olacak, ABD'de şu var değil, ABD'de o varsa Türkiye'de de olacak, Brüksel'de şu varsa İstanbul'da da olacak, New York'ta şu varsa bizim ülkemizde de olacak diyerek sağlık alanında da bütün hizmetleri vatandaşımızın önüne getirdik"

Yunus Emre Devlet Hastanesi Temel Atma Töreni
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık alanındaki gelişmelere dikkati çekerek, "Dünyada ne varsa bizim ülkemizde de olacak, ABD'de şu var değil, ABD'de o varsa Türkiye'de de olacak, Brüksel'de şu varsa İstanbul'da da olacak, New York'ta şu varsa bizim ülkemizde de olacak diyerek sağlık alanında da bütün hizmetleri vatandaşımızın önüne getirdik " dedi.

600 yataklı Yunus Emre Devlet Hastanesinin temel atma töreninde konuşan Müezzinoğlu, insanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yücelsin anlayışıyla hareket ettiklerini belirtti. Bu anlayışla ülkeye hizmeti sürdürdüklerini ifade eden Müezzinoğlu, "Dünyada ne varsa bizim ülkemizde de olacak, ABD'de şu var değil, ABD'de o varsa Türkiye'de de olacak, Brüksel'de şu varsa İstanbul'da da olacak, New York'ta şu varsa bizim ülkemizde de olacak diyerek sağlık alanında da bütün hizmetleri vatandaşımızın önüne getirdik " diye konuştu.

Artık evde sağlık hizmetiyle uçak ambulansla daha ileri bir sağlık hizmeti sunduklarını kaydeden Müezzinoğlu, kısa bir süre önce Hindistan'dan ülkeye kanser hastasının naklini gerçekleştirdiklerini anlattı. Eskişehir'i sağlık turizminde farklı bir noktaya oturtacak bin 81 yataklı şehir hastanesinin temelini de yakında atmayı planladıklarını ifade eden Müezzinoğlu, daha gelişmiş ve çağdaş bir Türkiye için çalıştıklarını söyledi. Türkiye'yi Atatürk'ün işaret ettiği "Muassır medeniyet seviyesinin " üstüne çıkarmayı hedeflediklerini bildiren Müezzinoğlu, Cumhuriyetin 100. yılında bu hedefin yakalanacağını söyledi. Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da, hastanenin projesinde emeği geçen başta Müezzinoğlu olmak üzere tüm yetkililere teşekkür etti.

Törende daha sonra Müezzinoğlu ve Avcı kurdele keserek hastane yapımı çalışmalarını başlattı, ardından aynı alanda faaliyet gösteren devlet hastanesinde incelemelerde bulundu.  Temeli atılan 600 yataklı Yunus Emre Devlet Hastanesinde 400 yatak genel, 200 yatak da kadın doğum ve çocuk hastalıkları bölümüne ayrılacak. - Ankara

26.2.2014 - 13875

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]