'Yutma güçlüğü' çeken akalazya hastaları bir bir şifa buluyor

'Yutma güçlüğü' çeken akalazya hastaları bir bir şifa buluyor Dünyada seçilmiş merkezlerde yapılabilen akalazya için POEM işlemi ile hastalar Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde tedavi olup sağlıklarına kavuşuyor Yutma güçlüğü yaşayan, sıvı ve katı gıda yemekte zorlanan ve şiddetli göğüs ağrıları...

'Yutma güçlüğü' çeken akalazya hastaları bir bir şifa buluyor

Dünyada seçilmiş merkezlerde yapılabilen akalazya için POEM işlemi ile hastalar Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde tedavi olup sağlıklarına kavuşuyor

KAHRAMANMARAŞ - Yutma güçlüğü yaşayan, sıvı ve katı gıda yemekte zorlanan ve şiddetli göğüs ağrıları çeken akalazya hastaları, Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde uygulanan ileri endoskopik tedavi yöntemiyle sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Yutma güçlü olarak bilinen 'Akalazya' hastalığı yüzünden hiçbir şey yiyip içemeyen hastaların ilk durakları Necip Fazıl Şehir Hastanesi oluyor. Hastanenin Gastroenteroloji Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Bahtiyar Muhammedoğlu tarafından ileri endoskopik POEM, ESD yöntemi ile yemek borusu, mide veya kalın bağırsaklarda yerleşmiş yüzeysel tümörler, ağrısız, açık ameliyata gerek kalmadan, organlar korunarak çıkartılıyor.

Onlarca hastanın akalazya hastalığından kurtulduğunu ifade eden Doç. Dr. Muhammedoğlu, "İleri endoskopik POEM, ESD yöntemi ile yemek borusu, mide veya kalın bağırsaklarda yerleşmiş yüzeysel tümörler, ağrısız, açık ameliyata gerek kalmadan, organlar korunarak çıkarttırılıyor" dedi.

Hastanede yapılan başarılı operasyonların ardından ilk kez su içen hastalar ise mutlu olduklarını söyledi. Bir hasta, "Yutma güçlüğü çekiyorduk. Bahtiyar hocam sayesinde güzel sonuçlar aldık" dedi.

29.01.2022 - 59437Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]