Sezeryan Soruları

Sezeryan Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Sezeryan Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Sezeryan Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Düşüklerin Sebebi Ne Olabilir?

  İlk olarak 2 aylık bir düşük yaptım (1996). 2 tane sezeryan doğum yaptım (1997-2001). Geçen yaz tekrar hamile olduğumu farkettim, bulantılar oluyordu. Tahlil yapacağım gün düşük yaptım, tam adet tarihinde. Bu düşüklerde kürtaj olmadım, parça kalmamıştı. 6 ay sonra doktor Klomen tedavisi yaptı ve tekrar hamile kaldım.15 haftalık gebeydim, evde suyu geldi, kanama oldu, düşük olduğunu söylediler. Bebeği alıp daha sonra kürtaj yaptılar. Doktor düşüklerin sebebini araştırmam gerektiğini söyledi. Şimdi ne yapmalıyım, ne kadar beklemeliyim? Ayrıca ne gibi tetkikler yaparlar? Bilgi verirseniz teşekkür ederim.

 • Doğumda Oluşacak Risk Yüksek mi?

  36 haftalık hamileyim. Plasenta alt segment yerleşimli, bu yüzden 26 haftalık iken yoğun bir kanama geçirdim. 5 gün hastanede yattım. Önce plasenta previa dediler, sonra öyle bir durum yok, sadece alt yerleşimli plasenta dediler. Bebeğim 2 gün önceki ultrasonda çapraz duruyordu, doktorum bunun sezeryanı gerektireceğini söyledi ve doğumun riskli olacağını söyledi. Kanama açısından şu an çok tedirginim. Doğumda oluşacak risk yüksek mi, kanamanın durdurulamaması gibi bir durum söz konusu mu? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Deri Gevşemesi ve Sarkması Nasıl Düzelir?

  Merhaba, ben 1973 doğumlu, 2 çocuk annesiyim. 1998 ve 2003 yıllarında sezeryan yöntemiyle doğum yaptım. 2. doğumumda da aynı kesi üzerinden yapılmasını istedim ve öyle oldu. 1,66 boy ve 58 kiloyum. Hamileliklerimde aşırı kilo artışım olmadı. Yaklaşık 13-15 kilo civarı bir artış oldu. Sonrasında da gerek sporla olsun, gerek kendiliğinden o kilolar gitti. Fakat sezeryan bölgemde fazla olmamakla birlikte beni rahatsız eden bir deri gevşemesi ve sarkması oluştu. Bunun küçük bir operasyonla halledilebileceğini düşünüyorum. Bu konuda yardımlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum. En kısa zamanda görüp, durum değerlendirmesi ve tedavi için randevu verebilirseniz çok mutlu olacağım. Sevgiler.

 • Sezeryan Ücretleri Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Merhabalar, 29+1 günlük hamileyim. Ankara’ya geldiğimde sizin merkezinize gelmeyi düşünüyorum. Sezeryan doğum ücretleri hakkında bilgi vermeniz mümkün mü?

 • Spiral Taktırmak İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır?

  Merhaba, eşim 2 ay önce doğum (sezeryan) yaptı. Belirli bir süre tekrar hamile kalmak istemediği için spiral taktırmayı düşünüyor. Acaba spiral taktırmak için en uygun zaman ne zamandır? Hamilelikten korunmak için sizin önereceğiniz diğer yöntemler nelerdir?

 • Genital Siğil Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Merhaba, cinsel organımda yeni farkettiğim genital siğil çıktı. Bunun nasıl bulaştığını öğrenmek istiyorum. Doktora gittim, cinsel yolla bulaştığını söylediler ama eşimde yok. Bu konuda bilgi verir misiniz? Nasıl bulaşır, yakma yöntemiyle yaktıktan sonra yeniden çıkabilir mi? Eşimden bana bulaşıp bulaşmadığını nasıl öğrenebiliriz? Eşim hangi doktora çıkmalı ve hangi testi yaptırmalı? Bir de bana normal doğum yapamayacağımı, sezeryan yapmam gerektiğini söylediler, bu doğru mu? İyi çalışmalar.

 • Ara Kanamalarım Neden Oluyor?

  Hocam iyi günler, 8 ay önce sezeryanla doğum yaptım, doğumdan sonra doktora gittim, gebelikten korunma için bana 3 aylık korunma iğnesini tavsiye etti. İğneyi yaptırdım ve ara kanamalar, lekelenmeler başladı. Başka bir doktora gittim, iğne yerine doğum kontrol hapı verdi. 3 aydır kullanıyorum, geçen ay adet sonunda kahve rengi lekelenmeler oldu, hapın bitmesine 4 gün kala tekrar lekelenme başladı, halen devam ediyor. Sizce neden olabilir, ne yapmam gerek? Çok teşekkürler, kolay gelsin.

 • Adet Düzenimin Bozulması Kordonların Bağlanmasıyla İlgili Olabilir mi?

  İyi günler. Sezeryanla gerçekleştirmiş olduğum doğum sonrasında kanamam normal bir şekilde geldi. Yalnız 2. ayımda 2 gün az regl oldum. Ben doğumda kordonlarımı bağlattım. Bununla bir ilgisi olup olmadığını merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

 • Doğumdan Sonra, Adet Dönemim Dışında Kahverengi Lekelenme Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 25 yaşındayım, 2 yıl önce sezaryenle doğum yaptım ancak doğumdan sonra adet bitiminde kahverengi akıntı geliyor. Normal adetim 5 gün sürüyor ama akıntılarla 10 günü geçiyor. Arada 1-2 gün temiz geçiyor ama yine kahverengi akıntı geliyor, toplam 12-13 gün devam ediyor. Sebebi ne olabilir. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

 • Hamileyim ve Rahim Patlaması Yaşayabileceğim Söylendi. Ne Yapmalıyım?

  Ben 38 hafta 4 günlük hamileyim. 2. çocuğum olacak. 1. Sezeryandı, bu da öyle. Dün için beni sezeryana alacaklardı fakat 1 hafta daha beklememi söyledi. Ara sıra benden damla şeklinde kan geliyor ve bebeğin hareketleri azaldı. Doktor dikkat et rahim patlaması yaşayabilirsin dedi. 1. çocuğuma 5 sene önce doğum yaptım, yani eski sezeryanlıyım. Ne yapacağım? Sizden cevap bekliyorum.

 • 3 Kez Sezeryan Oldum. 4. Kez Olmamda Ne Gibi Riskler Var?

  Ben 3 kez sezeryan olmuş bir anneyim. Yaşayan 1 çocuğum var. Tekrar sezeryanla doğum yaparak çocuk sahibi olmak istiyorum. Doğum öncesinde rahimde yapışıklık veya diğer sorunlara nasıl bakılıyor? 4. sezeryan riskleri hakkında bilgi verir misiniz?

 • Akıntı, Kaşıntı ve Ağrı Şikayetlerim İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba Seval Hanım, ben 2 gün önce akıntımın, kaşıntı, ilişkide şiddetli ağrı olduğunu, 9 ay çeşitli ilaçlar kullandığımı ve en son devlet hastanesinde vaginal kültür alındığını bahsetmiştim. Sonucu 8-10 epitel hücresi,10-12 lökosit görüldü. Gram boyama: epitel hücreleri, 7-8 Lökosit, Gram (+) çomak görüldü. Ayrıca, normal vagen florası bakterileri üredi. Siz de sadece basit bakteri testi diye bahsetmişsiniz, vaginal antibiyogram gerekli demişsiniz. Bunu devlet hastanesi yapar mı? Sizce benim durumum ne kadar kötü? Hamile kalırsam bebeğe zararı olur mu? Saygılarımla.

 • Spiralimi Çıkarttığımdan Beri Adetim Kısa Sürüyor. Ne Yapmalıyım?

  Selam, 42 yaşındayım, 2 doğum yaptım (sezeryanla). Bundan 3 ay önce 8 yıldır kullanmakta olduğum spiralimi çıkarttırdım. O zamandan beri, tarihte sekme olmuyor fakat reglim 1-1,5 gün sürüyor. Daha önceleri ortalama 5 gün sürerdi. Bana yardımcı olmanız ya da yönlendirmeniz ricasıyla.

 • 25 Günlük Kızımın Kakasından Kan Geliyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, yeni doğan 25 günlük bir kızım var. Kızım anne karnında kakasını yapmış ve sezeryan ile doğum oldu. Enfeksiyon kapmış, 7 gün küvezde yattı. Şu an kakasından pıhtı şeklinde kan geldi. Sebebi ne olabilir? Teşekkür ederim.

 • Rahim Ağzında Yara Var. Spiral Takılması Sakıncalı Olur mu?

  Merhaba, 2 ay önce sezaryen doğum yaptım. Spiral taktırmak için aile planlamasına gittim. Hemşire, rahim ağzında yara ve içe doğru kanama olduğunu söyledi, spirali taktı. Ne gibi zararları olur? Bilgi verirseniz sevinirim.

 • Doğum Ücretleri Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Ben 9 aylık hamileyim, 10 gün sonra doğumum var. Herhangi bir sosyal güvencemiz yok, doğum ücretlerini nasıl öğrenebilirim?

 • Sezeryan İçin 9 Ay Beklemek Gerekir mi?

  Merhaba, kaçıncı haftada sezeryan olmak gerekir ve 9 ay beklemeden sezeryan olabilir mi?

 • 2 Tane Düşüğüm Oldu Fakat Kan Uyuşmazlığı İğnesi Vurulmadı. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 2009 da doğum yaptım, ancak bebeğim yaşamadı. Sezeryan doğum olduğu için doktor bana 2 yıl beklememi söyledi. Ben o zamandan beri doğum kontrol hapı kullanıyorum. Bıraktığım taktirde, ne kadar sürede hamile kalabilirim? Bir de 2 yıl beklememe gerek var mı? Çünkü ben bebek istiyorum. Ayrıca ilk çocuğumdan sonra bana kan uyuşmazlığı iğnesi vuruldu. Ama 2 düşüğüm oldu, onlarda vurmadılar, hamileliğim esnasında da vurmadılar. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • En Son Doğumumda Bir Damarımı Diktiler, Şimdiki Doğumum Normal mi Sezaryen mi Olmalı?

  2007 yılında ilk bebeğim normal dünyaya geldi. Mart 2009 da plesanta previa sonucu ikinci doğumum sezaryenle oldu, bir damarı dikmek zorunda kalmışlar. Şu anda dokuz haftalık hamileyim, Ocak 2011 de beklenen doğum acaba normal olabilir mi? Yoksa yine sezaryen mi olmak zorunda? Normal olmasını çok istiyorum beni aydınlatırsanız sevinirim.

 • 2009 Yılında Sezaryen Doğum Yapan Biri 2011 Yılında Normal Doğum Yapabilir mi?

  Mart 2009 da sezaryen doğum yapan bayan, Ocak 2011 yılında normal doğum yapabilir mi?

 • Adetim Düzensiz ve Göğüs Uçlarımda Kıllanma Oluyor. Bunun Sebebi Ne Olabilir?

  Merhabalar, ben 31 yaşındayım 5 yıl önce sezaryenle bir çocuk dünyaya getirdim. Adetim her zaman düzenliydi fakat şimdi adetimin bitiminden 12 gün sonra tekrar kanama başladı. Yoğun ve adet zamanındaki renkte. Ayrıca göğüs uçlarımda da kıllanma oluyor. Bunun sebebi ne olabilir?

 • Kalça Kemiği Erimesinin İlaçla Tedavi Yöntemi Var mıdır?

  Hocam öncelikle selam ve saygılarımı sunarım. Eşim 1,5 ay önce sezeryan ile doğum yaptı. Doğum sonrası kalça bölgesinde ağrı meydana geldi ve ağrılar, zaman zaman şiddetli olmak üzere devam ediyor. Doktorumuz MR sonuçlarına göre, kalça kemiği erimesi tanısı koydu ve protez takma tavsiyesinde bulundu. Bunun ilaçla tedavi yöntemi yok mu, var ise kesin iyileşme sağlanabilir mi ve tekrarlama riski nedir? Cerrahi operasyon sonucunda risk faktörleri nelerdir? Bu konu hakkında ne tavsiye edersiniz?

 • Doğum Yaptıktan Sonra Sol Bacağım Şişti. Sebebi Nedir?

  Merhaba, sezaryenle doğum yaptım. Doğumdan sonra sol bacağımda uzun süren bir şişlik oldu ve düzelmedi. Sol bacağım, sağ bacağımın 2 katı gibi neredeyse. Üşüdüğüm zamanlarda bacağımda morarma oluyor. Ayrıca cinsel organımın üst kısmında mavi damarlar çıktı. Bacağımda herhangi bir ağrı yok. Bacağımdaki şişliğin sebebi nedir? Tedavisi var mıdır?

 • Bebeğim Karnımda Öldü. Gebelikte Sorun Çıkmaması İçin İğne Vurulması Doğru mu?

  Ben 29 yaşındayım. Bebeğim, 24. haftada gelişim geriliği ve ciğerlerine hava gitmemesi nedeniyle karnımda öldü ve 01.11.2008 tarihinde sezaryenle doğum yaptım. Anti - Texoplasma IgG Pozitif 98 APTT 33,4 Protrombin Zamanı 14,9 INR 1,107 Lupus Antikoog Doğrulama Testi 1 Negatif çıktı. Doktorum, yeniden gebe kaldığımda sorun çıkmaması için 3 ay gebelik öncesinde ve sonraki 9 ay boyunca Clexane 2 x 0,6 ml ve Coraspin 100 mg 1 x 1 kullanmamı tavsiye etti. (Ben 6 yaşında romatizma geçirdiğim için kalbimin aort ve mintral kapaklarında yetersizlik var bu nedenle her ay 1 defa 1.200 cc Deposilin kullanıyorum.) Bu iğneleri kullanmamda bir sakınca olabilir mi?

 • Ağrılı İdrar Yapıyorum. Sebebi Ne Olabilir?

  İyi günler, 14 haziranda sezeryan ameliyatı oldum. Ağrılı idrar yapıyorum, mesaneme sancı giriyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

 • Sezeryanla Doğum Yapabilmek İçin Ne Yapabilirim?

  Merhabalar, ben 1 hafta sonra doğum yapacağım ama normal doğum istemiyorum, sezeryanla yapmak istiyorum. Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

 • 2. Sezaryenden Sonra Karın İçi Yapışıklık Oluştu, Bunun Tedavisi Var mı?

  2. sezaryenden sonra karın içi yapışıklık oluştu. Sağ kasık tarafıma kramp giriyor sanki. Aniden ters bir hareket yaparsam çok oluyor. Ayrıca gece sağa sola dönerken sanki bir bomba patlıyor. Hafif kabız olsam ıkınamıyorum önce yanma başlıyor sonra sanki bağırsağım dışına çıkıyor. Bunun bir tedavisi var mı? Böyle kalsa ilerde ciddi sorun olur mu?

 • İstek Üzerine Sezaryen Yapılabilir mi?

  Sayın Doktor Seval Hanım. Ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. 2 kızım var şuanda 3cüsüne gebeyim. Diğer 2si normal doğum fakat bu hamileliğimin sezaryen olmasını istiyorum. Acaba istek üzerine sezaryen yapılabiliyor mu?

 • Hipotroidi Hastasıyım. Bebeğim de Risk Altında mı?

  Merhaba, 2005 yılından itibaren Hipotroidi hastasıyım. Kasım 2007'de hamile kaldım, Ağustos 2008'de sezaryen doğum yaptım. Hamile kaldığım dönemden itibaren levetron kullanıyorum. Bebeğimin troid hormonlarında şu an bir sorun yok. Genlerle ilgili bir hastalık olduğu için bebeğim de risk altında mı? Hangi sıklıkla hormonlarına baktırmam gerek? Ayrıca benim bu hastalıktan kurtulma gibi bir durumum var mı? Doğumda, çok dikkat etmeme rağmen 30 kilo aldım ve veremiyorum. Ne yapmalıyım? TSH hormonu strese bağlı artış gösterir mi? Troid için, özel bir diyet var mı yoksa Akdeniz diyeti uygun olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Sezaryenle Doğum Yaptım. Tuvaletimi Yaparken Dışkıyla Birlikte Kan Geliyor. Sebebi Nedir?

  Merhaba, 21 yaşında, 3 yıllık evliyim ve 9 aylık bebeğim var. Doğumumu sezaryenle yaptım. Tuvaletimi yaparken dışkıyla birlikte kan geliyor, sonra birkaç damla daha kan akıyor. Bunun nedeni ne olabilir?

 • Son 3 Aylık Adet Periyoduma Göre Hamile Kalabilmek İçin Nasıl Bir Hesaplama Yapmalıyım?

  Merhabalar, son üç aylık adet periyoduma göre hamile kalabilmek için nasıl bir hesaplama yapmalıyım. Dört ay önce dış gebelikten dolayı sezeryan oldum. Hamile kalmam için bir sorun olur mu? Periyotlar: 21 Şubat, 13 Mart, 7 Nisan.. Tahmini yumurtlama dönemim hakkında bilgilendirirseniz sevirinim.

 • 37 Haftalık Hamileyim. Bebeğimde Hiç Hareket Yok. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 37 haftalık hamileyim. 3 gün önce sancı sebebiyle hastaneye gittim, yatış dediler. Doğum için erken diye, 2 gün boyunca sancı geciktirici yaptılar. Dün ultrason çekildi. Suyumun azaldığını ve kordonun dolanmaya başladığını söylediler. Ancak ısrarla doğuma almadılar. Sezaryene girmek dahi istedim, ancak eve taburcu edildim. Doktor sancın olursa gel dedi. Ama bebeğimde hiç hareket yok, korkuyorum. Ne yapmalıyım?

 • İnsülin Tedavisi Görüyorum ve Normal Doğumdan Korkuyorum. Sezaryen’in Riskleri Nelerdir?

  Merhaba, ben 29 yaşındayım ve 8 aylık hamileyim. 6. ayda şeker yüklemesi yapılırken yüksek oranda çıktı ve insülin tedavisi görmeye başladım. Normal doğum yapmaktan korkuyorum ama sezaryeni seçmek beni endişelendiriyor. Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum. Sezaryen doğum yaparsam riskleri nelerdir?

 • Hamilelikte Aldığım Kiloları Veremiyorum. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, sezaryenle doğum yaptım. Hamilelik esnasında çok kilo aldım. Diyetisyene gittim, spor yaptım ancak veremedim. 10 kilo fazlam var. Vücudumdaki yağlardan dolayı psikolojim çok bozuldu. Hamilelikte gereksiz kan verildi, serumlar vücuduma fazla geldi. Bunun da bir etkisi olmuş mudur? Kilo vermek için ne yapmam gerekir?

 • Rubella Enfeksiyonu Geçirdim. 2. Gebelik İçin Hangi Testleri Yaptırmalıyım?

  Merhaba, ben 28 yaşındayım, 2 yaşında çocuğum var. Önceki hamilelikte Rubella enfeksiyonu teşhisi konulmuştu. Şu an herşey normal. Ben 2. hamilelik öncesi test yaptırmak istiyorum. Hangilerini yaptırmalıyım? Sezeryanla doğum yaptım, 2. çok riskli olur mu? Teşekkürler.

 • Yeni Doğan Bebeğimde Solunum Sıkıntısı Var. Bu Durum Düzelir mi?

  Merhaba, 2 gün önce sezaryenle doğum yaptım. Doğum, normalden 10 gün önce gerçekleşti. Bebekte solunum hızlı diye küveze koydular. Solunumu 75 ile 85 arasında seyrediyor, ara sıra da 65'e düşüyor. Doktorlardan tam bir bilgi alamadım. Bir de, doktorlar eşime, bebeğin sağ kulağının açılmış olup, sol kulağının açılmamış olduğunu ancak açılacağını söylemişler. Bu durum düzelir mi, yoksa ciddi bir durum var mı? Ne yapmamız gerekiyor?

 • Sezeryan Ameliyatında Narkozun Zararı Olabilir mi?

  Ben bir sezeryan ameliyatı geçirdim. Bir sorun olmamasına rağmen, psikolojik olarak büyük zorlukla atlattım. Bazı kişilerden duyduklarım ürkütüyor. Fazla ya da az narkozun zararlarından bahsediyorlar. Böyle bir durum olabilir mi? Ne yapmalıyım?

 • Doğum Sonrası Kanamaların Olması Normal mi?

  Merhaba, ben 2008 temmuzda sezeryanla doğum yaptım. Doğum sonrası kanamalarım bittikten sonra, 15 gün aralarla 2 kez kanamalarım oldu. Bu durum normal mi, yoksa doktora gitmem gerekir mi?

 • Doğum Sonrası 2 Aydır Kilo Veremedim. Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar, 3 ay önce sezeryanla doğum yaptım. Doğum öncesi kilom 55, doğum yaptığım kilom ise 80 idi. Doğumdan sonra diyet yapmadan ilk ay 70 kiloya düştüm, fakat son 2 aydır kilo veremiyorum. Bu kilo veremeyeceğim anlamına gelir mi? Ne yapmalıyım?

 • İlk Sezaryenimin Üzerinden 2 Yıl Geçmeden Hamile Kaldım. Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşırım?

  Merhaba ben daha yeni üye oldum inşallah kafamda hiç soru işareti kalmaz. Benim 15 aylık bir kızım var, şimdi ise yaklaşık 9 haftalık hamileyim. Kızım sezaryenle ile doğdu. Bildiğim kadarıyla aradan 2 yıl geçmesi gerekiyor. Acaba hamileliğim süresince ne gibi zorluklarla karşılaşırım?

 • Gebelik Sırasında Aldığım Kiloları Nasıl Verebilirim?

  Merhabalar, 3 ay önce sezeryanla doğum yaptım. Doğum öncesi kilom 55, doğum yaptığım kilom 80 idi. Doğumdan sonra diyet yapmadan ilk ay 70 kiloya düştüm fakat son 2 aydır kilo veremiyorum. Bu kilo veremeyeceğim anlamına gelir mi? Ne yapmalıyım?

 • Sezeryan Doğumdan Sonra Normal Doğum Yapmam Mümkün mü?

  İyi günler, ben 27 yaşındayım. 19 aylık bir oğlum var. 1 yıl sonra ikinci kez bebek sahibi olmak istiyorum. İlki sezeryan doğumdu. İkinciyi normal doğum yapmak istiyorum. Normal doğum olur mu? Teşekkürler.

 • Sabahları Kalktığımda Belim Çok Ağrıyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Ben 39 yaşında ev hanımıyım. Sabahları kalktığımda belim çok ağrıyor. Geceleri 1 yaşındaki kızımı emziriyorum. Epidural sezeryan doğum yaptım. 2 tane doktora gittim. Birisi bel fıtığı dedi, iğne verdi. Bebek emzirdiğim için vurulmadım. Diğeri ise bel kaslarında zayıflık var dedi ve sadece krem verdi. Kremin de hiç faydası olmadı. Yataktan kalkınca belimi bükemiyorum, hareketlerim sınırlanıyor. Gün içinde biraz açılıyorum ama değişen birşey olmuyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

 • En İyi Doğum Kontrol Yöntemi Nedir?

  İyi günler, 11 ay önce sezeryanla doğum yaptım. Eşimle kondomla korunuyoruz. Bu sefer kondom içimdeyken çıkmış. Bu olay adetten 5-6 gün sonra oldu. Acaba hamile kalır mıyım? Bir de en iyi korunma yöntemi hangisidir?

 • 4. Sezeryanın Ne Gibi Riskleri Vardır?

  Merhaba, ben 1 yıl önce 3. sezeyanla doğum yaptım. Yaşayan sadece bir oğlum var, 6 yaşında. Diğer 2 gebeliğimde de 32 haftadan sonra başlayan amniyo sıvısı artışı yaşadım. Eşim ve bana kromozom analizi yapıldı ve herşey normal çıktı. Tüm bunlara rağmen tekrar bebek sahibi olmak istesem, öncesinde neler yapmam, nelere dikkat etmem gerekir? Ne gibi tetkikler yaptırmalıyım? 4. sezeryanın ne gibi riskleri vardır ve 4. sezeryan mümkün müdür? Çok teşekkür ederim.

 • 7 Ay Önce Sezaryen İle Doğum Yaptım. Tekrar Hamileyim. Dikişler Sorun Çıkarır mı?

  Merhaba, 7 ay önce sezaryen ile doğum yaptım. Korunmamıza rağmen 4 haftalık hamileyim. Bebeğim halen emiyor. Emmeye ne zamana kadar devam edebilir? Aradan çok zaman geçmediği için dikişler sorun çıkarır mı?

 • 7 Ay Önce Doğum Yaptım ve Yine Hamileyim. Dikişler Sorun Yaratır mı?

  Selamlar, 7 ay önce sezeryan ile doğum yaptım. Korunmamıza rağmen 4 haftalık hamileyim. Bebeğim halen emiyor. Emmeye ne zamana kadar devam edebilir? Aradan çok zaman geçmediği için acaba dikişler sorun çıkartır mı?

 • Belimdeki Ağrı Arttı ve Karın Ağrısı ve Mide Bulantısı Yapıyor. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, 1 haftadır belimin sol tarafında bir ağrım var. Son 2 gündür ağrı arttı ve karın ağrısıyla beraber mide bulantısı da yapıyor. Ağrıyan bölgeye dokunduğum zaman acı hissediyorum. 4 ay önce ikinci doğumumu yaptım, ikisi de sezaryen oldu. Bu ağrının nedeni ne olabilir? Bunun için ne yapmalıyım, hangi branşa gitmeliyim?

 • Vücudum Zayıflasa da Karnım Kalıyor. Ne Yapmalıyım?

  Selam, ben 2 yıl önce sezeryanla doğum yaptım. Hamileyken karnım olması gerekenden büyüktü. Bebekle birlikte içeride bulunan kistler de temizlendi. Fakat 2 yıl geçmesine rağman karnım şişkin ve rahatsız edici. Sürekli tokluk hissi yaşıyorum. Çok hareketliyim, vücudum zayıflıyor ama karnım aynı kalıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Bebeğimi 35 Haftalıkken Kaybettim. 2. Gebelik İçin Ne Kadar Beklemeliyim?

  Merhaba, ben 5 ay önce hamileliğimin 35. haftasında ani kalp atışlarının durması nedeni ile bebeğimi kaybettim. Yapılan araştırma ve tetkiklerde herhangi bir neden bulunamadı. (gen-gizli şeker-tansiyon-bebekte problem vs.) Bebeğimi sezaryenle aldılar, yaşım 28 ve ben tekrar hamile kalmayı çok istiyorum. Acaba 2. bir hamilelik için en az ne kadar beklemeliyim?

 • Tekrar Hamile Kalmak İçin Ne Kadar Beklemeliyim?

  Hocam merhaba, ben bundan 5 ay önce hamileliğimin 35. haftasında ani şekilde kalp atışlarının durması nedeni ile bebeğimi kaybettim. Yapılan inceleme ve tetkiklerde herhangi bir neden bulunamadı. Benim size sorum, bebeğimi sezeryanla aldılar ve ben tekrar anne olmayı çok istiyorum. Yaşım 28. 2. hamilelik için en az ne kadar beklemem lazım? Şimdiden ilgi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum.

 • Tüp Bebek Hazırlığındayım. Başarı Oranı Ne Kadardır?

  Merhaba, 10 senelik evliyim. 2 defa, 2,5 aylık düşüğüm oldu. Ayrıca sezeryanla 6 aylık doğum yaptım, ikizdi ve ciğerleri gelişmediği için kaybettim. 4,5 senedir de olmuyor. 6 defa aşılama yaptırdım, tutmadı. Şu an tüp bebek hazırlığındayım. Acaba başarı oranım ne kadardır sizce?

 • Tiroid Hastasıyım ve 4. Sezaryenin Riski Var mı?

  Ben tiroid kanseriyim, 9 ay önce ameliyat oldum. şu an 23 haftalık gebeyim. 4. sezaryenin riski var mı?

 • 2 Sezaryenden Sonra 3. Bebeğimi de Sezaryenle Yapabilir miyim?

  2 tane sezaryenle doğum yaptım. 3.bebeğimi tekrar sezaryenle doğum yapabilir miyim, bir sakıncası var mı?

 • 3 Düşüğüm, 2 Dış Gebeliğim ve 1 Sezeryanım Var. Bebek Düşünüyoruz. Ne Yapmalıyız?

  Merhaba, 2005 yılında bir oğluma oldu ve çok sağlıklı. Fakat 3 düşüğüm, 2 dış gebeliğim ve 1 sezeryanım var. Şu anda da bir bebek düşünüyorum. Bu ay korunmayı bıraktık ve doktora gittim, bütün testlerim yapıldı ve hepsi normal çıktı. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Plesenta, Rahime ve İdrar Keseme Yapışmış. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, 4. sezeryanımı yapacağım. Son 2 sezeryanım 5 ay arayla oldu. Plesenta, rahime ve idrar keseme yapışmış. Doktor çok riskli bir ameliyat geçireceğimi söyledi. Rahimi alabilirlermiş, hatta ölebilirmişim. Beni bu konuda aydınlatır mısınız?

 • İlk Doğumum Sezeryan Oldu. Normal Doğum Yapabilir miyim?

  Ben 31 yaşındayım. Bebek düşünüyoruz, fakat ilk doğumumu sezeryanla yaptım, ikizlerim var 8 yaşında. Şimdi tekrar sezeryan istiyorum. Normal doğum yapabilir miyim? Bir de SSK sezeryanla doğumu karşılıyor mu? Teşekkür ederim.

 • Doğum İçin Genel Anestezi mi, Yoksa Spinal Anestezi mi Uygun Olur?

  Merhaba, ben 38 haftalık hamileyim. Sezaryen olmak istiyorum ama doktorum spinal anestezi olmam taraftarı. Sizce genel anestezi mi olmalıyım, yoksa spinal anestezi mi?

 • Sezaryenle Doğum Yaptım, Daha Sonra Bir Daha Regl Olmadım. Kontrol Olmalı mıyım?

  Merhaba, ben 16 Haziran’da sezaryenle doğum yaptım. 50 güne yakın az miktarlarda leke gibi kanamalarım oldu. Daha sonra bir daha regl olmadım. Kontrol olmalı mıyım? Yoksa normal bir durum olduğundan beklemeli miyim?

 • Genel Anesteziyle mi Yoksa Lokal Anesteziyle mi Doğum Daha Zor Olur?

  Merhaba, 5 yaşında bir kızım var ve 6 yıllık evliyim. Doğumum sezeryan, genel anestezi ile oldu. Yeniden hamile kalıp ikinci kez anne olmak istiyorum, fakat bu sefer yine sezeryan ve lokal anestezi ile olsun istiyorum ve korkuyorum. Acaba zor olur mu, ya da hangisi daha zor?

 • Sezaryenden Sonra Bacağımda Uyuşma Olmaya Başladı. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 2 ay önce sezaryen oldum ve sezaryenden 2 hafta sonra sol bacağımda uyuşma, acı olmaya başladı. Doktorum geçer dedi fakat hala geçmedi. Karnımdaki uyuşmada devam ediyor. Sizce sebebi ne olabilir?

 • Bebeğimin Gelişimi Önden Gittiği İçin Doktorum Sezaryenle Alacak. Bu Bir Sorun Oluşturur mu?

  37 haftalık hamileyim. Doktorum 1 hafta sonra sezaryen için gün verdi. Bebeğin gelişimi önde gittiğini söyledi. 38.haftada bebek yeterince gelişmiş midir, doğduktan sonra bir sorun olur mu? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

 • Sezaryenden Sonra Kalçamın Üzerine Düştüm. İç Bölgede Problem Olmuş Olabilir mi?

  Merhaba. 6 hafta önce sezaryenle doğum yaptım. İlk önce kalçamın üzerine düştüm. Sezaryen bölgemde, dış görünüşte bir şey olmamasına rağmen içten sızlama oluyor. Sizce iç bölgede problem olmuş mudur? Ne kadar sürede tam iyileşme olur?

 • Doğumumu Sezeryenle Yaptım, Dikiş Yerlerimin Hala Sızlaması Normal mi?

  1 yıl önce sezeryenle doğum yaptım. Hala dikiş yerlerim ara ara sızlıyor. Doktor kontrolüne gerek var mı yoksa bu sızlamalar normal mi?

 • İlk Doğumum Sezaryen Oldu, İkinci Doğumum da Sezaryen mi Olur?

  Merhaba, 10 yaşında 1 çocuk sahibiyim, 34 yaşındayım. 2. çocuk için geç kaldım biliyorum ve korkuyorum. İlk doğumum sezaryen oldu, 2. Olursa o da sezaryen mi olur? Doğumdan çok korkuyorum, o yüzden bu kadar ara verdim.

 • 8,5 Ay Önce Sezaryenle Doğum Yaptım Fakat Sonrasında 1 Kez Adet Gördüm. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 8,5 ay önce sezaryenle bir kız bebek dünyaya getirdim. Bebeğimi hala emziriyorum. Fakat doğumdan sonra sadece temmuz ayında bir kere adet gördüm ve bu aralar hafif lekelenmelerim var. Doktorum endişelenecek bir şey olmadığını söyledi ama bu beni rahatsız ediyor. Acaba ne gibi bir yol izlemeliyim?

 • Ne Zaman Hamile Kalabilirim?

  Ben 4 ay önce sezeryanla doğum yaptım, fakat bebek 5 aylıktı ve kordon düğümlenmesi nedeni ile karnımda ölmüştü. Bu benim ikinci hamileliğimdi ve şimdi 3 yaşında sağlıklı bir oğlum var. O da sezeryan ile doğmuştu. Tekrar çocuk sahibi olmak istiyorum. Ne zaman hamile kalmalıyım?

 • İlk Doğumdan Sonra Uzun Süre Ara Vermek İkinci Gebelikte Problem Yaratır mı?

  Merhaba, ben 34 yaşındayım ve 9 yaşında bir kızım var. Bir çocuk daha istiyorum fakat korkuyorum. İlk doğumum sezaryenle oldu, 2. doğumum da sezaryenle olur mu? Bu kadar ara vermem sorun yaratır mı?

 • Oğlum 8 Yaşında, Tekrar Çocuk İtiyorum Fakat Olmuyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, siz Akşehir’deyken size geldim, 1 oğlum oldu ve sezaryen doğumu siz yaptırdınız. Oğlum şimdi 8 yaşında, ben 37 yaşındayım. Bir çocuk daha istiyorum ama olmuyor. Antalya’ya taşındım ve sizinle görüşmek istiyorum. Nasıl çocuk sahibi olabilirim?

 • Kafamda Karıncalanma ve Kasılmalar Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, benim kafamda çok kan kaybederek geçirdiğim bir sezeryan ameliyatından sonra, karıncalanmalar ve kasılmalar oluyor. Tam olarak bir teşhis konulmadı. Aydınlatılırsam size minnettar kalırım. Şimdiden teşekkürler.

 • Bir Sonraki Doğumda Sorun Yaşar mıyım?

  Merhaba, ben sezeryanla doğum yaptıktan 5 gün sonra bradikardi ve hipotansiyon ile bayıldım, nabız 36 ve tansiyon 70/40 bilinç açık acile ulaştım. 3 gün hastanede yattım. Yapılan EKO’da sol ventrikül sistolik disfonksiyonu ef:45, segmenter hareket bozukluğu, mitral yetmezlik, aort yetmezliği 1. derece idi. İlaç kullanmadan yetmezlikler toparlandı ve ef:55 oldu, tam tanımı koyamadılar. Benim sorum; bir sonraki doğumda aynı şeyleri yaşar mıyım?

 • Sezaryenle Doğum Yapan Kürtaj Olabilir mi?

  Sezaryenle doğum yapan kürtaj olabilir mi? Şuan da 4,5 aylık bebeğim var ve ben ne zaman hamile kaldığımı bilmiyorum. En kısa zamanda yanıtlarsanız sevinirim teşekkürler.

 • 4 Ay Önce Sezaryenle Doğum Yaptım ve 5 Haftalık Hamileyim, Bu Gebelik Devam Etmeli mi?

  İyi günler ben 4 ay önce sezaryenle doğum yaptım ve 5 haftalık hamileyim. Bu gebeliği devam ettirmeli miyim yoksa sonlandırmalı mıyız? Depresyondayım adeta, bana yol gösterin. O kadar dikkate rağmen nasıl oldu bilemiyorum. Saygılar.

 • 5 Gün Önce Sezaryen Oldum ve Her İki Ayağımda da Şişlikler Var, Ne Yapmalıyım?

  5 gün önce sezaryen oldum. Her iki ayak bileğimde ve ayağımda şişlik oluştu (sadece bir yerde değil). Önemli bir şey olabilir mi? Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

 • Hamileyken Oruç Tutmamın Bebeğe Bir Zararı Olur mu?

  Merhaba 25 yaşındayım. Ben dün hamile olduğumu öğrendim, sanırım 3-4 haftalıktır. Bu durumda benim oruç tutmamın bir zararı olur mu bebeğe? Birde benim ilk doğumum sezaryen olmuştu, ikincinin normal olma ihtimali varmı? Teşekkür ederim.

 • Bebek Ameliyat Esnasında Kullanılan İlaçlardan Etkilenmiş midir?

  23.07.2008 son adet tarihim. Şu anda hamileyim ancak farkında olmadığım için 20.08.2008 tarihinde göğsümden kitle alındı. Nörolet anestezi ile gerçekleşti operasyon. Sizden öğrenmek istediğim, bebek ameliyat esnasında ve sonrasında kullanılmış olan ilaçlardan etkilenmiş midir? Sakat doğma riski olabilir mi? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. İlaçlar; Dormicum (5 mg), Fentanyl (1 mg), Cefamezin antibiyotik Voltaren (1x1), Operasyon Sonrasında; PenOS 1 gr tb 3x1, Cataflam drj 3x1 (1 gün) kullanıldı.

 • Doktorlar Neden Sezeryan Yapmak İstiyorlar?

  Sayın doktor, ben 4,5 aylık hamileyim. Gittiğim bir hastaneden normal doğum yerine, sezeryan yaptıklarını yani doktorların daha kolayına geldiği için, o hastaneden ayrılmak istiyorum. Benim istediğim normal doğum. Bunu denemeden neden sezeryana alıyorlar? Bunu bilmek istiyorum. Bu yüzden güvenemiyorum, sizce ne yapmalıyım? Çok teşekkürler.

 • Doğum Kontrol Hapları Kiste Neden Olur mu?

  Merhabalar, ben 1,5 yıllık evli, 5 ay önce sezeryan doğum yapan bir bayanım. Ben vajinamda kaşıntı ve ilişki esnasında yanma ve aşırı adet kanaması şikayetiyle doktora gittim. Adetimin bitiş günü olması sebebiyle doktor muayene etmedi, ultrasonla baktı ve yumurtalıklarımın çok iyi olduğunu söyledi. Travazol krem ve fitil verdi. Aşırı kanamam için de, Yasmin hapı verdi. Şikayetlerim bir süreliğine geçti, fakat bir sonraki adetimde kaşıntı ve yanma tekrarlaması üzerine başka bir doktora gittim. Bana yumurta çatlamayıp kist oluştuğunu söyledi. İnternette okuduğum kadarıyla doğum kontrol hapları kiste sebep olabiliyormuş. Tedavi için bana yeni ilaçlar yazdı ama ben kullanıp kullanmama konusunda tedirginim. Ne yapmalıyım?

 • 3 Sene Önce Sezeryanla Doğum Yaptım. Dikişlerim Kaynamış mıdır?

  Merhaba, ben 25 yaşındayım. 2005 senesinde kendi isteğimle sezeryan doğum yaptım, doktorum bunun için beni zorlamadı. Her şey çok normaldi ama ben normal doğumdan korktuğum için sezeryan oldum. Doğumdan sonra da hiçbir problem yaşamadım. 3 sene sonra 2. bebeği normal doğumla dünyaya getirmeyi düşünüyorum ama risklerinden emin değilim. Herhalde dikişlerim tamamiyle kaynamış olur. Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

 • 3 Yıl Önce Sezeryanla Doğum Yaptım. Kontrole Gitmeli miyim?

  3 yıl önce sezeryanla doğum yaptım ve hiç kontrole gitmedim. Bir şikayetim de yok. Gitmeme gerek var mı?

 • İlk Doğumum Sezaryenle Oldu. Şimdi Hamileyim ve Doğumdan Korkuyorum. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ilk doğumum sezaryenle oldu ve çok acı çektim. Şu anda 5 aylık hamileyim sezaryen korkum çok aşırı derecede. Ne yapmalıyım?

 • İkinci Doğumumun Normal Doğum Olması Mümkün mü?

  Merhaba, ilk doğumum sezeryan oldu. İkinci doğumun normal olmasını istiyorum. Bu mümkün mü?

 • 8 Aydır Gebe Kalamadım. Tıbbi Yardım Almam Gerekir mi?

  Sayın hocam, ben 10 sene önce en son doğumumu yaptım, sezeryanla. 8 ay öncesinde de korunmayı bıraktım ama hala gebe kalamadım. Tıbbi yardım almam gerekir mi, yoksa vücudun normal koruması mıdır?

 • Ben Doğum Yapacağım. Sezeryanı Önerir misiniz?

  Ben doğum yapacağım. Sezeryanı önerir misiniz?

 • Normal Doğum Yapmamın Sakıncası Olur mu?

  Merhaba, ben 25 yaşındayım. 2005 senesinde kendi isteğimle sezeryan doğum yaptım. Doktorum bunun için beni zorlamadı, herşey çok normaldi ama ben normal doğumdan korktuğum için sezeryan oldum. Doğumdan sonra da hiçbir problem yaşamadım. 3 sene sonra 2. bebeği normal doğumla dünyaya getirmeyi düşünüyorum ama risklerinden emin değilim. Her halde dikişlerim tamamiyle kaynamış olur. Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

 • Kordonlarımı Açtırma İmkanım Var mı?

  Ben sezeryan oldum ve kordonlarımı bağlattım. Açmak istiyorum, böyle bir imkan var mı? İlginize teşekkürler.

 • Sezeryan ile Yapılan Doğumdan Sonra Normal Doğum Yapmam Mümkün mü?

  2003 yılının Kasım ayında sezaryen doğum gerçekleştirdim. Normal doğum ile bebek sahibi olmak istiyorum. Bu şekilde bebek sahibi olmam mümkün mü? Ayrıca ne tür riskler mevcuttur?

 • İlk Doğumumu Sezeryanla Yaptım. İkinciyi Normal Doğum Yapabilir miyim?

  Merhaba, ilk doğumumu sezeryanla yaptım. İkinci doğumumu normal yapabilir miyim? Doğum ne kadar aralıkla olmalı?

 • Nerede Doğum Yapabilirim?

  Ben kadın doktorlarınızı ve hastanenizin ne kadar iyi olduğunu merak ediyorum. Hamileyim ve doğum yapabileceğim iyi bir hastane arıyorum. Ne önerirsiniz?

 • Doğum İçin İyi Bir Hastane Arıyorum. Ne Önerirsiniz?

  Ben hamileyim ve kendime doğum yapabileceğim güvenilir iyi bir hastane arıyorum. Yeni doğan üniteniz nasıl, fiyatlarınız normal ve sezeryanla ne kadar ve benim hastaneden çıkmam ne tutar?

 • Kanamamın Nedeni İğne Olabilir mi?

  21 haziran 2008 cumartesi günü sezeryanla erken doğum yaptım. 33 haftalık bir kız bebek dünyaya getirdim. 30 temmuz günü kadın doğum doktoruma gittim ve korunmak için bir yöntem istedim ve bana 1 yıl süreyle korunmak için 3 er aylık iğne tavsiye etti, yaptırdım. 8 ağustostan beri kanamam var. Acaba bu iğneden mi kaynaklanıyor, yoksa başka bir sebebi var mı? Şimdiden size teşekkürler. İyi çalışmalar.

 • Normal ve Sezaryen Doğum Hakkında Bilgi Verir misiniz?

  Merhaba, sezaryen mi daha iyi yoksa normal doğum mu? Bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

 • 6 Ay Önce Doğum Yaptım ve Hala Ağrılarım Var. Ne Yapmalıyım?

  6 ay önce sezeryanla doğum yaptım ve daha hala ağrılarım var, bıçak gibi batıyor ve akşamları dikiş yerlerim şişiyor. Doktoruma gittim ve tekrar ameliyat dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum.

 • Hamileliğin 9. Ayında Nasıl Doğum Yapılacağı Belli Olur mu?

  Hamileliğin 9. Ayında nasıl doğum yapılacağı normal mi yoksa sezaryen mi, belli olur mu?

 • İlaç Kullanmama Rağmen Ağrılarım Geçmiyor. Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, ben yaklaşık 6 yıldır bel ağrısı çekiyorum. 5 ay önce sezeryan oldum ancak yanlış uygulama sonucu ağrılarım arttı. Sol bacağım ve belimde çok şiddetli ağrı çekiyorum. Tomografi çektirdim, fıtık ve iltihap var dediler ve ilaç kullanıyorum ama ağrılarım dinmiyor. 2 defa aralıklı fizik tedavi gördüm. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Sezeryan Uygun Olur mu?

  Benim doğumum sezeryanla olacak. İlk çocuğum da sezeryanlaydı. Bir de yapıştırma yöntemi varmış. Hangisi daha uygun olur?

 • Doğum Sonrası Aldığım Kiloları Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 3 yıl önce sezeryanla doğum yaptım. Düşük riskim olduğu için, çok kilo aldım. Şu an 86 kiloyum ve ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum. Fazla yemek yemememe rağmen kilo almaya devam ediyorum. Kilo vermek için ne yapmalıyım?

 • İlk Gebeliğimde Safra Kesesi Ameliyatı Oldum. 2. Sezeryan Tehlikeli Olur mu?

  Selam, 3 yaşında oğlum var. Oğluma 7 aylık hamileyken safra kesesi ameliyatı oldum. Şimdi tekrar çocuk istiyoruz. 2. sezaryen tehlikeli olur mu?

 • Colinesteraz Nedir?

  Sezaryen sonrasında 10 saat uyanamadım. Bana taze kan verildi. Colinesteraz Eksikliği açıklaması yapıldı. Colinesteraz nedir? Ne yapmam gerekir?

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]