Dünyanın En Ünlü Hiperaktifleri!

Dünyanın En Ünlü Hiperaktifleri!

Son 20 yıldır yapılan çalışmalar sonucu DEHB'nin genetik ve biyolojik bir rahatsızlık olduğu ortaya çıkmıştır.

Dünyanın en ünlü ve başarılı kişileri, Albert Einstein, Alexander Graham Bell, Leonardo Da Vinci, Pablo Picasso, Benjamin Franklin, Thomas Edison, Abraham Lincoln, John F. Kennedy ve Walt Disney’in Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu’na (DEHB) sahip oldukları düşünülürken; Robin Williams, Jim Carrey, Will Smith, Whoopi Goldberg, Michael Jordan’ın DEHB tanısı konulan ünlüler arasında oldukları biliniyor. DEHB; baş edilmesi zor bir rahatsızlıktır, ancak parlak zekanın ve yaratıcılığın göstergesi olabilir.  

Son 20 yıldır yapılan çalışmalar sonucu DEHB’nin genetik ve biyolojik bir rahatsızlık olduğu ortaya çıkmıştır. DEHB, bireyin genetik ve çevresel biyolojik faktörlerin etkileşimi sonucunda beyninin ön bölgesinde oluşan bir bozukluktur. Beynin ön bölümündeki çalışmayı düzenleyen kimyasal maddeler Dopamin ve Noradrenalin, DEHB olanlarda normalden daha az aktivite gösterir. Bunun sonucunda DEHB belirtileri görülmeye başlar, yani beyin hücreleri arasında mesaj taşımaya yarayan kimyevi maddelerin dengesizliğinden dolayı mesaj taşınamayabilir. Bu maddeler, öğrenme, uyku, duygu durumu ve hareketi içeren birçok faaliyeti yönetir.

DEHB’li kişiler genellikle; dağınık, unutkan, dalgın ve sakarlardır. Birçok işe aynı anda başlar, ancak işlerin devamını getiremezler. Kurallara dayanamazlar, aceleci ve hareketlidirler.

Günlük hayatta DEHB ile baş etmek çok zordur. Rahatsızlığı taşıyan kişi; DEHB’nin dezavantajlarını yaşamaktan, var olan avantajlarını ortaya çıkaramaz. Profesyonel Dikkat Eksikliği Koçluğu sertifikalı, Psikoloji Yüksek Lisanslı S. Tana Alalu ve Eda Aydoğan tarafından kurulan Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Koçluk Akademisi (DEHBka); DEHB’li kişilerin günlük sıkıntılarıyla baş etmeleri ve olumlu özelliklerini ortaya çıkarmalarında yardımcı olmaktadır.

DEHB olan kişilerin %42’sinin zeka seviyeleri yüksektir. Bu kişilerin; alışılmışın dışında düşünerek hareket etmeleri, onları ilginç ve eğlenceli kılar. Müthiş yaratıcıdırlar, genellikle yüksek enerjiye sahiptirler ve çok heveslidirler.

Hayatı kendi akışına bırakırlar. Genellikle birçok konuyla ilgilenir ve birçok konuda da çok parlaktırlar. Değer verdikleri şeylere yoğun bir şekilde konsantre olabilirler ve taahhüt ettikleri zamana göre de iyi çalışırlar. Kaos ve değişim içinde gelişebilirler ve aynı anda birçok işi yapmada çok iyi olabilirler. Çok çalışırlar, maceracıdırlar ve genellikle oldukça azimlidirler.

Bu özellikleriyle DEHB; rahatsızlığı taşıyan kişiyi, Robin Williams kadar eğlenceli, Michael Jordan kadar yetenekli, Einstein kadar dahi, Graham Bell kadar yaratıcı, Picasso kadar sıra dışı, Walt Disney kadar öncü yapabilir.

19.01.2011 - 4338Dünyanın En Ünlü Hiperaktifleri! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Sultan Özer Tezcan dedi ki;
Ankara ilinde bu konuda yardım alabileceğimiz bize yardımcı olabilecek kişi yada kuruluşlar var mı? Varsa lütfen yönlendirirmisiniz?
19.01.2011

Siz de Görüşünüzü Yazın
Bu kısma sadece yorumlar yazılabilir. Soru sormak istiyorsanız buraya tıklayın.
Adınız Soyadınız:
Yorumunuz:
İlgili Diğer Yazılar
Yoksulluk Kadınların Ruh Sağlığını Bozuyor
Yoksulluk Kadınların Ruh Sağlığını Bozuyor
Takıntı Tedavisine Gün Hastanesi Modeli
Takıntı Tedavisine Gün Hastanesi Modeli
Müzik terapi etkisi yapıyor
Müzik terapi etkisi yapıyor
Küçük takıntılarınız hastalık habercisi
Küçük takıntılarınız hastalık habercisi
Rüyalar hakkında bilinmeyenler
Rüyalar hakkında bilinmeyenler
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Uzun Yaşamın Sırrı Kefirde
Uzun Yaşamın Sırrı Kefirde
Siyah Çayın Faydalarına İnanamayacaksınız
Siyah Çayın Faydalarına İnanamayacaksınız
Havuç Cinsel Gücü Artırıyor
Havuç Cinsel Gücü Artırıyor
Zayıflatan Yiyecekler Neler?
Zayıflatan Yiyecekler Neler?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir? Grip Nasıl Tedavi Edilir? Sağlık Video Kepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun Zaman Kepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun Zaman
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Sağlık Video Hipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler! Hipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler!

 

[Hata Bildir]