Uyuşturucu Maddeler Ve Zararları

Amfetaminler; uyarıcılar ve neşelendiriciler olarak bilinir. Metamfetamin; sigara gibi içilen güçlü bir uyuşturucu türüdür.

Uyuşturucu Maddeler Ve Zararları

Amfetamin Nedir?

Amfetaminlerin diğer isimleri; hız, cızırtı, majüskül, çomak, sülfat, antipati, maviler, siyah güzellikler, çılgın haplar, uyarıcılar ve neşelendiriciler olarak bilinir.

Metamfetamin Nedir?

Buz ya da metil olarak da bilinen metamfetamin, sigara gibi içilen güçlü bir uyuşturucu türüdür ve İngiltere'de daha az bilinir. Metamfetaminler ayrıca genellikle yutulan sarı macun şeklinde olup tüp içinde satılırlar. Amfetaminler aynı zamanda vücuda enjekte edilen sıvı halde de olabilirler.

Uyuşturucunun en yaygın formu, genellikle "hız " olarak bilinen amfetamin sülfat'tır. Bu ilacın saflığı genellikle % 5tir ve geri kalanı tuvalet temizleyicisi gibi beyaz tozların karışımıdır. Sonuç olarak, İngiltere'de en pis ilaçlardan olduğu söylenir. Amfetaminin yeni türetilmiş formu şu sıralar dünyayı dolaşıyor fakat İngiltere'de hala çok az rastlanabilir bir durumda. Metamfetamin, hap formunda gelir ve halüsinasyonlara neden olarak kullananları günlerce uyanık tutabilir. Amfetaminler 1930'larda soğuk algınlığı, saman nezlesi ya da nezle gibi hastalıklara tedavi olarak ilk kez İngiltere'de piyasaya sürüldü.

Uyuşturucu Maddeler Ne Yapar?

Amfetaminler sakinleştirici ilaçlardır ve soluk almayı ve kalp atışlarını hızlandırarak adrenalin etkisi yaratırlar. Ayrıca iştahı bastırır ve tüm kullanıcılar kendine güvenir ve saatler boyunca kendilerini enerji dolu hissederler. Vücut ısısı artar, çocuklar genişlerler ve büyük bir su kaybı riski vardır.

Uyuşturucunun Vücuda Zararları Nelerdir?

Amfetaminlerin düzenli kullanımı vücudun bir dayanıklılık geliştirmesini sağlar ve aynı ölçüde dayanıklılığı sağlamak için büyük dozlarda ilaçlara gereksinim duyulacaktır ve bu bağımlılık derecesine ulaşacaktır.

Amfetamin alan herhangi biri mikroplu iğnelerden HIV virüsü ve hepatit hastalığı kapma riskinin yanında saatlerce süren paranoya, hayaller ve halüsinasyonlardan şikâyetçi olabilir.

Bazı kullanıcılar amfetamin aldıktan sonra sinirli ve gergin olurlar ve birkaç gün boyunca depresyona girip kendilerini yorgun hissedebilirler. Yüksek dozlarda alınan amfetaminler panik ataklara ve halüsinasyonlara yol açabilirler ve kalpte büyük zarara neden olabilir. Sadece bir kullanım sonrası olumsuz etkiler birkaç gün sürebilir ve hatta bazen daha uzun olabilir. Konsantrasyon ve hafıza bu durumdan etkilenecektir. Bunun ardından, uzun dönem ilaç kullanımı ruhsal hastalıklarla birlikte bazı problemlere yol açabilir. Aşırı dozda amfetamin kullanımı ölümcül olabilir ve diğer uyuşturucularla birlikte amfetaminin karıştırılarak kullanımı tehlikeyi ciddi anlamda arttırır.

14.04.2008 - 552

Uyuşturucu Maddeler Ve Zararları Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Fatma Özcan dedi ki;
benim arkadaşımın babası alkol bagımlısı şimdi adanada bi hastanede tedavi görmeye çalışıyor lütfen bize yardım edin bi biz işin içinden çıkamıyoruz kaldıgı hastaneden memnun degil bi hastane adı verseniz adana yakınlarında biz niğdede oturuyoruz acil yardım gerek yoksa arkadaşın babası çıkıp yine alkol alacak ve bu aileyi dagıtacak lütfen yardım edinnnnnnnnn:((((((
01.01.2011

Dr. Turan Soysal dedi ki;
ruhsal bağımlılık yapar. tehlikeli bir uyuşturucudur. aşırı dozu ölümle sonuçlanır.kullanılmamalıdır.tedavi , hastanın tek başına gerçekleştirmesi olanaksıza yakındır.uzmanından yardım almalıdır.
16.12.2008

İlgili Diğer Yazılar
Erkek Evlat Nasıl Yetiştirilmeli?
Erkek Evlat Nasıl Yetiştirilmeli?
Madde Bağımlısı Çocuk ve Aile
Madde Bağımlısı Çocuk ve Aile
Öfkeden Kudurma Hastalığı
Öfkeden Kudurma Hastalığı
Çocuk İhmal ve İstismarı
Çocuk İhmal ve İstismarı
Bağışıklık Sisteminizi Yiyerek Güçlendirin
Bağışıklık Sisteminizi Yiyerek Güçlendirin
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Akciğeri Temizleyen Gıdalar
Akciğeri Temizleyen Gıdalar
Kanser Köpeğin Uyutulmadan Önce Yaşadığı Mükemmel Son Gün
Kanser Köpeğin Uyutulmadan Önce Yaşadığı Mükemmel Son Gün
Evlilik Korkusunun Nedenleri
Evlilik Korkusunun Nedenleri
Çok Acayip Organ Nakilleri
Çok Acayip Organ Nakilleri

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]