Uyuşturucu Maddeler Ve Zararları

Uyuşturucu Maddeler Ve Zararları

Amfetaminler; uyarıcılar ve neşelendiriciler olarak bilinir. Metamfetamin; sigara gibi içilen güçlü bir uyuşturucu türüdür.

Amfetamin Nedir?

Amfetaminlerin diğer isimleri; hız, cızırtı, majüskül, çomak, sülfat, antipati, maviler, siyah güzellikler, çılgın haplar, uyarıcılar ve neşelendiriciler olarak bilinir.

Metamfetamin Nedir?

Buz ya da metil olarak da bilinen metamfetamin, sigara gibi içilen güçlü bir uyuşturucu türüdür ve İngiltere'de daha az bilinir. Metamfetaminler ayrıca genellikle yutulan sarı macun şeklinde olup tüp içinde satılırlar. Amfetaminler aynı zamanda vücuda enjekte edilen sıvı halde de olabilirler.

Uyuşturucunun en yaygın formu, genellikle "hız " olarak bilinen amfetamin sülfat'tır. Bu ilacın saflığı genellikle % 5tir ve geri kalanı tuvalet temizleyicisi gibi beyaz tozların karışımıdır. Sonuç olarak, İngiltere'de en pis ilaçlardan olduğu söylenir. Amfetaminin yeni türetilmiş formu şu sıralar dünyayı dolaşıyor fakat İngiltere'de hala çok az rastlanabilir bir durumda. Metamfetamin, hap formunda gelir ve halüsinasyonlara neden olarak kullananları günlerce uyanık tutabilir. Amfetaminler 1930'larda soğuk algınlığı, saman nezlesi ya da nezle gibi hastalıklara tedavi olarak ilk kez İngiltere'de piyasaya sürüldü.

Uyuşturucu Maddeler Ne Yapar?

Amfetaminler sakinleştirici ilaçlardır ve soluk almayı ve kalp atışlarını hızlandırarak adrenalin etkisi yaratırlar. Ayrıca iştahı bastırır ve tüm kullanıcılar kendine güvenir ve saatler boyunca kendilerini enerji dolu hissederler. Vücut ısısı artar, çocuklar genişlerler ve büyük bir su kaybı riski vardır.

Uyuşturucunun Vücuda Zararları Nelerdir?

Amfetaminlerin düzenli kullanımı vücudun bir dayanıklılık geliştirmesini sağlar ve aynı ölçüde dayanıklılığı sağlamak için büyük dozlarda ilaçlara gereksinim duyulacaktır ve bu bağımlılık derecesine ulaşacaktır.

Amfetamin alan herhangi biri mikroplu iğnelerden HIV virüsü ve hepatit hastalığı kapma riskinin yanında saatlerce süren paranoya, hayaller ve halüsinasyonlardan şikâyetçi olabilir.

Bazı kullanıcılar amfetamin aldıktan sonra sinirli ve gergin olurlar ve birkaç gün boyunca depresyona girip kendilerini yorgun hissedebilirler. Yüksek dozlarda alınan amfetaminler panik ataklara ve halüsinasyonlara yol açabilirler ve kalpte büyük zarara neden olabilir. Sadece bir kullanım sonrası olumsuz etkiler birkaç gün sürebilir ve hatta bazen daha uzun olabilir. Konsantrasyon ve hafıza bu durumdan etkilenecektir. Bunun ardından, uzun dönem ilaç kullanımı ruhsal hastalıklarla birlikte bazı problemlere yol açabilir. Aşırı dozda amfetamin kullanımı ölümcül olabilir ve diğer uyuşturucularla birlikte amfetaminin karıştırılarak kullanımı tehlikeyi ciddi anlamda arttırır.

14.04.2008 - 552Uyuşturucu Maddeler Ve Zararları Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Fatma Özcan dedi ki;
benim arkadaşımın babası alkol bagımlısı şimdi adanada bi hastanede tedavi görmeye çalışıyor lütfen bize yardım edin bi biz işin içinden çıkamıyoruz kaldıgı hastaneden memnun degil bi hastane adı verseniz adana yakınlarında biz niğdede oturuyoruz acil yardım gerek yoksa arkadaşın babası çıkıp yine alkol alacak ve bu aileyi dagıtacak lütfen yardım edinnnnnnnnn:((((((
01.01.2011

Dr. Turan Soysal dedi ki;
ruhsal bağımlılık yapar. tehlikeli bir uyuşturucudur. aşırı dozu ölümle sonuçlanır.kullanılmamalıdır.tedavi , hastanın tek başına gerçekleştirmesi olanaksıza yakındır.uzmanından yardım almalıdır.
16.12.2008

İlgili Diğer Yazılar
Bugünlerde Depresyona Dikkat!
Bugünlerde Depresyona Dikkat!
Zerdeçal Kötü Anıları Siliyor
Zerdeçal Kötü Anıları Siliyor
Ağlamaktan Çekinmeyin
Ağlamaktan Çekinmeyin
Yoksulluk Kadınların Ruh Sağlığını Bozuyor
Yoksulluk Kadınların Ruh Sağlığını Bozuyor
Takıntı Tedavisine Gün Hastanesi Modeli
Takıntı Tedavisine Gün Hastanesi Modeli
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Kuru Meyvelerin Faydaları
Kuru Meyvelerin Faydaları
Mucize Sabun
Mucize Sabun 'Bıttım'
Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler
Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler
İştah Azaltan 8 Besin
İştah Azaltan 8 Besin

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir? Grip Nasıl Tedavi Edilir? Sağlık Video Kepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun Zaman Kepçe Kulak Ameliyatı İçin En Uygun Zaman
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Sağlık Video Hipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler! Hipertansiyon Hakkında Bilinmeyenler!

 

[Hata Bildir]