Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 41. Ulusal Kurultay Açılış Töreni

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 41. Ulusal Kurultayı, Samsun'da OMÜ Tıp Fakültesi ev sahipliğinde başladı. OMÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı ev sahipliğinde İlkadım ilçesinde bir otelde gerçekleşen kurultay açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 Bu yılki toplantılarını Milli Mücadele'nin 100. yılı dolayısıyla Erzurum, Sivas, Amasya gibi şehirlerde gerçekleştiren, yılın en büyük etkinliği olan ulusal kurultay için de Samsun'u seçen TPRECD kurultayının açılışında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Mayıs mücadelesinin 100. yılı olduğunu hatırlatarak,

"Bu mücadele bitmedi, bitmiyor. Güçlü olmalıyız, her alanda. Bilimde sanayide, tıpta her alanda güçlü olmak durumundayız ve sağlık alanı da bunlardan birisi. O yüzden sağlık turizmi dünya da hızla gelişiyor. Samsun, Türkiye'de iddialı illerden birisi ve plastik cerrahi de bunun en çok öne çıktığı alanlardan birisi o yönüyle plastik cerrahi uzmanlarımızın ilimizde bu alanda tartışarak bilgilerini ve yenilikleri paylaşmaları çok anlamlı olacaktır" şeklinde konuştu. Bilgiç:

"Samsun kurtuluş meşalesini yakıldığı şehir"

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurtuluş meşalesinin yakıldığı şehrin Samsun olduğunu hatırlatan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, "Son iki yılda TUS'da Türkiye ikincisi, diş hekimliği mezunlarımızdan geçen yıl ve bu yıl Türkiye birincisi çıkmış bulunuyor. Kaymakamlık sınavında da kamu yönetimi öğrencimiz geçen yıl birinci oldu. Eğitim alanında gerçekten kendimize güveniyoruz. Ayrıca araştırma üniversitesi olarak gelişebilmek adına ciddi adımlar atmaktayız. İnşallah da gelecek yıllarda bu yönlerde başarılara imza atacağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı. "Bütünleşme, iletişim, eğitim ve etik açıdan atacağımız adımlar var" Plastik cerrahi alanında Türkiye'de çok başarılı işler olduğunu belirten Bilgiç,

"Siz bu kadar çok çalışırken hasta sayısını da artırdığınızı düşünüyorum ve en azından kendisini hasta hissedenlerin sayısının arttığını düşünüyorum. Çünkü o kadar güzel ve herkesin ben de mi yaptırsam acaba dediği örnekler sergileniyor. 70 yaşında birisi kendini 40 yaşında hissetmek için kapınızı çalmaya geliyor. Halbuki siz bunları yapıyor olmasanız kendi halinde yaşlılığa razı devam edecekken acaba bende de böyle bir değişiklik olsa mı diye kapınızın sıkça çalınmaya başlandığını görmekteyiz" şeklinde konuştu. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı Sühan Ayhan, dernek yönetim kurulu olarak bütün işleri birlikte yaptıklarını ifade ederek,

"Çok güzel bir iş bölümü var, herkes işini çok güzel yapıyor. Yeni yönetim olarak göreve geldikten sonra birçok sorunu kucağımızda bulduk. Hukuksal sorunlar, alan ihlalleri, sağlıkta reklam veya tanıtım sağlık turizmi ve eğitim simsarları, kamuda ve eğitim kurumlarında kan kaybı, sağlık çalışanlarına şiddet ve yine mesleki açıdan baktığınızda özellikle son iki yılda başımızı çok ağrıtan anaplastik larsel lenfoma gibi ölümle sonuçlanabilecek etkileri olan yağ enjeksiyonlarından dolayı çok ciddi baş ağrısı çektik. Bu tip sorunlarla baş edebilmek adına birtakım çözüm stratejileri oluşturduk. Bunların içinde bütünleşme, iletişim, eğitim ve etik açıdan atacağımız adımlar var" diyerek bunları detaylıca anlattı.

Dört gün sürecek Vocavoice grubunun canlı konser verdiği kurultay açılışında birçok sunum ve ödül merasimi gerçekleştirildi. Kurultayın açılış törenine Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın'ın yanı sıra OMÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Demir ile 500'ün üzerinde plastik cerrah katıldı. 7 kurs, 12 panel, 15 serbest bildiri oturumu, 3 poster oturumu, 24 deneyim aktarım sınıfı ve uzman asistan bildiri yarışması oturumu kurultayda yapılacak canlı uygulamalarla güncel gelişmeler de katılımcılara aktarılacak. Kurultay, dört gün boyunca gerçekleştirilecek kurs, panel ve oturumların ardından 30 Ekim Çarşamba günü kapanış oturumuyla sona erecek.

27.10.2019 - 41462

İlgili Diğer Yazılar
Hindistan cevizi yağı faydaları ve Hindistan cevizi yağının sağlığa etkileri
Hindistan cevizi yağı faydaları ve Hindistan cevizi yağının sağlığa etkileri
Sigara bırakıldığında akciğer kendi kendini iyileştiriyor
Sigara bırakıldığında akciğer kendi kendini iyileştiriyor
Bebekleri ağlatan 11 neden
Bebekleri ağlatan 11 neden
"Kırmızı meyveler pankreas kanserinden koruyor"
"Kırmızı meyveler pankreas kanserinden koruyor"
Jinekolojide
Jinekolojide 'izsiz' ameliyat dönemi
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Hollanda hükümeti Türkiye'ye tatile gidenlere karantina zorunluluğu getirecek
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Salgının sona erdiği inancı, tedavide elde edilen başarıya güvenerek...
3 Haziran Çarşamba koronavirüs tablosu Türkiye! Koronavirüsten dolayı kaç kişi öldü? Koronavirüs vaka, iyileşen, entübe sayısı ve son durum ne?
39 gün yoğun bakımda tedavi gördü, uyanınca 'kıymalı yumurta' istedi
Türkiye'de koronavirüs salgını ne zaman bitecek? Prof. Dr. Mehmet Ceyhan iki olasılığı paylaştı
Türkiye, koronavirüsle mücadele ederken 7 ilimizde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı patlak verdi
Aylarca gizlenen korona raporu basına sızdı! Binlerce insan boşu boşuna ölmüş
Yaz diyeti ile tatile hazır olun! Yaz diyeti nasıl yapılır?
Yaz için saç bakım önerileri
Küçük Zeynep, Başkan Akın'ın makam aracıyla tedaviye gitti
Bebek gazı nasıl çıkarılır?

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]