20 Dakikada Estetik Yaptırmak Hayal Değil!

Türkiye'de en çok yapılan plastik cerrahi operasyonların başında burun estetiği geliyor. Plastik cerrahide ise yeni trend öğle yemeği arasında lokal anestezi ile estetik yaptırmak.

20 Dakikada Estetik Yaptırmak Hayal Değil!

Kısa sürede, daha az ağrılı, ufak rötüşlarla gerçekleştirilen estetik ameliyatlar özellikle çalışan kadınlardan yoğun talep görüyor. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr . Erdem Tezel estetik ameliyatlardaki pratik yöntem ve trendleri anlattı.


Dr. Erdem Tezel göğüs büyütme ameliyatlarında yeni bir yöntemle, kişinin kendi dokusunu kullanarak göğüs büyütme ve dikleştirme ameliyatı gerçekleştiriyor. Yani göğüs büyütme ameliyatlarında silikon gibi yabancı maddelere gerek kalmıyor.


Tezel, kendi geliştirdiği ve tıp literatürüne geçen operasyonu şöyle anlattı; “Memenin koltuk altına doğru yayılan kısmından yararlanılarak, meme dokusu hem yukarıya, hem de içe doğru itiliyor. Kendi üzerine katlanarak sıkılaştırılan meme dikleşiyor. Silikon konulmuşcasına sıkı ve dolgun bir sonuç elde edilebiliyor. Uygulama sonrası, memenin ağırlığını taşıyan kısım derinin altında olduğu için, iz kalma oranı da daha az oluyor. Yöntem, aynı zamanda meme küçültme işlemleri için de uygulanıyor. Yöntemle, ilerleyen yaşlarda  zamanın veya emzirmenin etkisiyle karşılaşılan gevşeklik ve sarkma sorunları çözülebiliyor. Doğal bir sutyen etkisi yaratılan yöntemle hastalar, 3-4 gün gibi kısa bir sürede günlük yaşantılarına dönebiliyor ve iki hafta içinde dikişleri alınıyor.


Tezel, burun ameliyatlarında problemin çoğu kez burun ucunda olduğunu, birçok kişide sadece burun ucunun açısının düzeltilmesi, yüksekliğinin ayarlanmasıyla burnun doğal, sorunsuz ve güzel hale getirilebildiğini belirtti; 


Üstelik bunu yapmak yirmi dakika süren çok kısa bir operasyonla mümkün. İnsanla ayna karşısında burun ucunu yukarı kaldırarak bunun provasını yapıyorlar. Bu yöntemle prova gerçek oluyor. Buruna bu şekilde yeterli yükseklik ve açı verildiğinde birçok vakada kemiğe müdahaleye gerek kalmıyor.


Hasta hastanede kalmadan, yaklaşık 20 dakika süren operasyonla istediği görüntüye kavuşuyor. Ben ameliyat sırasında profilden fotoğraf çekerek, ameliyat sonunda hastaya gösteriyorum. Burnuna 3-4 band uygulanan hasta rahatlıkla işine ve günlük hayatına devam edebiliyor, göz altlarında şişlik ve morluk oluşmuyor. Daha fazla kemiği olan vakalarda ise burun ucunun yükseltilmesine ek olarak kemiğe de müdahale gerekiyor.


Bu durumda bile izsik kıkırdak tespiti sayesinde burun ucu yükseltilebileceği için kemiğe daha az müdahale yapma şansımız oluyor. Bu da yine daha doğal görünüm, daha az şişlik ve morluk, daha çabuk iyileşme anlamına geliyor. Kemiğe müdahale edilen hastalar en fazla bir gece hastanede kalıyor, alçı ise bir hafta içinde çıkartılıyor.”

12.07.2011 - 8892İlgili Diğer Yazılar
Zamanın istenmeyen mirası kırışıklıklara ameliyatsız çözüm
Zamanın istenmeyen mirası kırışıklıklara ameliyatsız çözüm
Saç Ekimi Nasıl Olur?
Saç Ekimi Nasıl Olur?
Dış görünüş kişilik bozukluklarına yol açıyor
Dış görünüş kişilik bozukluklarına yol açıyor
Estetik değil, mutluluk ameliyatları
Estetik değil, mutluluk ameliyatları
Vücut Yaşlanmasını Yavaşlatmanın Yolu: Detoks
Vücut Yaşlanmasını Yavaşlatmanın Yolu: Detoks
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Hemoroid Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Hemoroid Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Tedavisi
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]