32 Kiloya Kadar Düşen Anoreksik Kadın, Instagram Sayesinde Sağlığına Geri Kavuştu

22 yaşındaki İngiliz Emmelle Lewis, henüz bir lise öğrencisiyken anoreksik olup 32 kiloya düştükten sonra Instagram'daki benzer hikayelerden ilham alıp sağlığına kavuşmayı başardı.

İngiltere'nin Huddersfield şehrinde yaşayan Emelle Lewis isimli kadın, 15 yaşında anoreksik oldu. Lewis ölümün eşiğinden, Instagram sayesinde döndüğünü söylüyor.

32 KİLOYA İNDİ

22 yaşındaki Emelle Lewis, yıllarca yağlı, çirkin bir kız olduğuna ve kilo vermenin kendine yardımcı olacağına inanmış. Girdiği diyetler yüzünden7 defa hastaneye kaldırılmak zorunda kalan Emelle, 32 kiloya kadar düşmüş.

SEVGİLİ BULAMAMASINI KİLOLARINA BAĞLIYORDU

Arkadaşlarının kendisini şişman bulduğunu ve hayatında bir erkek istediği halde bir türlü bulamadığını söyleyen genç kadın, bunun sebebinin kiloları olduğunu düşünüyormuş. Sürekli spor yapıp yemek yemeyi kesince de ancak çocuk kıyafetleri giyebilecek duruma kadar gelmiş.

TEDAVİYİ REDDETTİ

Sadece pirinç kekleri ve salata yiyerek hayatte kalmaya çalışan Emelle, hastanelik olduğunda bile tedaviyi reddetmiş ve çevresindeki insanların hayatını mahvetmeye çalıştığını düşünmüş.

DÖNÜM NOKTASI INSTAGRAM OLDU

Emelle, "Ben hasta olduğumda, benim için gerçekten yanlış bir şey olduğuna inanmadım. Gerçekten o ağırlığı koruyabileceğime ve hala normal bir hayat yaşayacağıma inandım. Yeme bozukluğumdan kurtulmak istemiyordum." diyor.

Emelle için dönüm noktası, Instagram'daki kurtarma hesaplarını izlemeye başladıktan sonra gelmiş ve hastalığa yakalanan diğer kızlardan esinlenmiş. Genç kadın daha sonra ölmek istemediğini fark etmiş ve ve içini bir korku sarmış. "Bir gün yataktan kalktığında gerçekten ölüyormuşum gibi hissettim" diyen Emelle, hayatta hiçbir amacına ulaşamadığını fark edince harekete geçmeye karar vermiş.

ŞİMDİ 54 KİLO VE OLDUKÇA MUTLU

İyileşme hikayelerinin olduğu Instagram hesaplarını takip etmeye başlayınca diğer insanlardan ilham alarak spora ve dengeli beslenebileceği bir diyete başlamış. Genç kadın şimdi 54 kilo. Ağırlık çalışmalarının kendisine çok faydası olduğunu ve artık çok mutlu olduğunu söylüyor.25.12.2017 - 30730

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?
Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?

 

[Hata Bildir]