ALS ve Parkinson hastalarına müjde

ALS ve Parkinson hastalarına müjdeBALIKESİR - Edremit'te özel bir hastanede görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Kamil Teker, Amiyotrofik Lateral Skleroz ve Parkinson hastalıklarının, prion enfeksiyonların neden olduğunu savunduğu bir tez çalışması hazırladı.

ALS ve Parkinson hastalarına müjde
BALIKESİR - Edremit'te özel bir hastanede görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Kamil Teker, Amiyotrofik Lateral Skleroz ve Parkinson hastalıklarının, prion enfeksiyonların neden olduğunu savunduğu bir tez çalışması hazırladı. Hastalıklarının tedavi yöntemlerinin de yer aldığı tez çalışması üniversiteler tarafından incelenmeye başlandı. Uzm. Dr. Teker, "Özellikle 3 yıl içinde başvuran hastalarda bu hastalığın tedavisi, yüzde 100 iyileşmeyle sonlanır" dedi.

Çocuk hastalıkları konusunda araştırma görevlisi olarak çalışan ve 10 yıldan buyana yenileyici, tamamlayıcı tıpla ilgili çalışmalarda bulunan Dr. Kamil Teker, kronik hastalıklar üzerine çalışmalara başladı. ALS ve Parkinson hastalıkları üzerine yaptığı araştırmalarını arttıran Teker, bu hastalıklara prion virüslerinin yol açtığı yönünde hipotezler hazırladı. Yıllar süren çalışmaların ardından ALS ve Parkinson hastalıklarında neticeye ulaşan Dr. Kamil Teker, çalışmalarını tez haline getirerek, incelenmesi için üniversiteye gönderdi. Dr. Teker,

"Kronik olarak düşündüğüm ALS ve Parkinson hastalığının tedavisi ile ilgili olarak hipotezim vardı. Bu hipotezi bilimsel verilerle destekleyecek bir tez yazdım. Bu tezi artık sahada hastalar üzerinde kullanılarak insanların bu hastalıktan kurtulması için büyük bir umut ve müjde olarak duyurmak istiyorum" dedi. Özellikle nörodejenatif hastalıklar olarak tabir edilen kronik hastalıkların bakteri, virüs, mantar enfeksiyonlarının yanı sıra prion denilen enfeksiyonlar olduğunu kaydeden Dr. Kamil Teker,

"ALS ve Parkinson hastalıklarının bir prion enfeksiyonu olduğu yönünde literatürde çalışmalarda var. Bir prion enfeksiyonu olduğu kanaatine vararak bunun tedavisiyle ilgili olarak gerek prion enfeksiyonu tedavisi gerek hastalığın neticesinde ortaya çıkan sıkıntılarını bertaraf edecek, düzeltecek bir reçete hazırladım. Bu reçetenin uygunluğuyla ilgili de, bilimsel literatürü tarayarak elde ettiğim bilgiler ışığında tez yazdım. Benim yaptığım yeni bir ilaç bulmak değil, var olan ilaçların etki mekanizmaları üzerinde çalışarak, ALS ve Parkinson hastalığını tedavisini sağlamak" diye konuştu. 

HASTALIĞIN İLK 3 YILI ÖNEMLİ

ALS ve Parkinson hastalıklarının ilk 3 yılında yapılan müdahale ile yüzde 100 iyileşme sağlanabileceğini vurgulayan Dr. Kamil Teker, şu bilgileri verdi:

"Tedaviye hastalığın ilk 3 yılında başlanılması iyileşme açısından oldukça önemli. ALS ve Parkinson enfeksiyonel bir hastalık. Enfeksiyonu tedavi ettiğinizde hastalıkta ortadan kalkmış oluyor. Ne kadar erken dönemde ve ne kadar az kayıpla hasta başvurursa, tedavi neticesi o kadar yüz güldürücü oluyor. Özellikle 3 yıl içinde başvuran hastalarda tedavi yüzde 100 iyileşmeyle sonlanır. ALS bir prion enfeksiyondur. Bu enfeksiyonu yok etmek için yaygın olarak kullandığımız bir antibiyotiği kullanmak suretiyle o enfeksiyonu, mikrobu yok edebiliriz. Buradaki fark hastanın tedavisi için uzun süre kullanması gerekiyor. Normalde biz enfeksiyonları tedavi etmek için bu ilaçları 10 gün ile 3 hafta arasında kullanıyoruz. Ama bu hastalıkta 45 gün kullanmak gerekiyor. Şuanda 2 üniversitede tez çalışmalarım hayvanlar üzerinde deneniyor. Bu ilaçlar yeni keşfedilen ilaçlar olmadığı için, ilaçların gönüllüler üzerinde hemen uygulanmaya geçmesinde bilimsel olarak da, pratik olarak da herhangi bir mahsur görmüyorum."

26.11.2019 - 41817İlgili Diğer Yazılar
Yarım asrı deviren hastane, Avrupa
Yarım asrı deviren hastane, Avrupa'nın göz bebeği olacak
19 sağlıkçı 19 mayıs mesajı verdi
19 sağlıkçı 19 mayıs mesajı verdi
Solunum hastalıklarının tedavisinde önemli tedavi yolu
Ramazan ayında kilo alımına dikkat
Ramazan ayında kilo alımına dikkat
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3.5 milyon hastaya hizmet verdi
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3.5 milyon hastaya hizmet verdi
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]