Ameliyatsız Ağrı Tedavisi Proloterapi

Zayıflamış ve yıpranmış eklem, kıkırdak, ligament ve tendonları için geliştirilen Proloterapi Tedavisi ile bu dokulardan kaynaklanan problemlerden artık ameliyatsız kurtulmak mümkün.

Ameliyatsız Ağrı Tedavisi Proloterapi

Her türlü eklem, kıkırdak, kas ve tendon ağrısının iyileştirilmesinde kullanılan Proloterapi Tedavisi Konya Özel Selçuklu Hastanesinde uygulanmaya başlandı

Konya Özel Selçuklu Hastanesinde Proloterapi Tedavisini uygulamaya başlayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Nadir Hansu; "Proloterapi tedavisi; Artrozlarda, eklem stabile sorunlarında, bel fıtığında, avaskuler nekrozlarda, epikondilitte, (tensçi,golfçu dirseği gibi), topuk dikeninde, eklem kireçlenemlerinde, geçmeyen boyun, sırt, bel ağrılarında, ameliyat sonrası ağrılarda, ameliyata karar vermeden önce mutlaka incelenmesi gereken bir alternatif tedavi yöntemidir.' dedi.

Proloterapi Nedir?


Türkiye'de birkaç yıldır uygulanan Konya'da ise henüz yeni olan Proloterapi Tedavisiyle ilgili Dr. Nadir Hansu konuyla ilgili şöyle dedi. "Proloterapi Tekniğinde zedelenmiş veya eski işlevini yitirmiş olan İnsan vücudundaki tüm eklem, kıkırdak, ligament ve tendonlara kendi kendilerini tamir edecek ve yeniden yapılandırma aşamasına sokacak bir solüsyon enjekte edilir. Bu solüsyon hücrelerin ve dokuların proliferasyonunu (büyüme-iyileşme) sağlar. Enjekte edilen solusyon ile dokuda kasıtlı olarak enflamasyon oluşturulur. Bu iritasyonla oluşan inflamatuar yanıt sonucunda zayıf ya da işlevliğini yitirmiş bölgede kan akımı artar, bu bölgeye ( kıkırdak-ligament-tendon gibi yapıları ) tamir eden hücreler gelir böylece yeni doku iyileşmesi başlar, yeniden tamir uyarılır. Proloterapi, vücudun tamir sistemini uyararak ağrılı, zayıf ve işlevini kaybetmiş bölgenin tekrar eski haline dönmesini sağlayan basit ve doğal bir tekniktir. Proloterapi kıkırdak, tendon, eklem, kas sorunlarında tedavi ederek ağrıyı geçirir. Bu tedavide önemli olan diğer unsur hastanın romatizmal ve kortizon ilaçlarından kurtarılmasıdır.

'Yolda yürüyemiyordu şimdi futbol oynuyor'


Konya Özel Selçuklu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniğine topuk dikenine bağlı ağrı şikayetiyle başvuran Bahattin Erkoyuncu, FTR Uzmanı Dr. Nadir Hansu'nun uyguladığı Proloterapi tekniğiyle ağrılarından kurtuldu. 3 aydan beri topuk dikeni rahatsızlığı nedeniyle ağrı çektiğini ve yolda yürümekte bile zorlandığını belirten Erkoyuncu, Dr. Nadir Hansu tarafından yapılan Proloterapi tedavisi sonrasında kısa sürede ağrılarının tamamen geçtiğini ve futbol oynamaya başladığını belirtti.

'Ağrı nedeniyle namaz bile kılamıyordum şimdi rahatım'

Proloterapi tedavisinden yararlanan bir başka hasta ise 70 yaşındaki Ayşe Atıcı oldu. Dizinde ileri derecede kireçlenme, meniküs yırtığı ve kıkırdak dokularında zedelenme olan Ayşe Atıcı, 10 yıldır çektiği diz ağrısından proloterapi yöntemiyle kurtuldu. İki dizinede 3'er seans proloterapi uygulanan Ayşe Atıcı, ' Dizimdeki ağrı sebebiyle namaz kılamıyordum, yolda yürümekte zorluk çekiyordum, yavaş yürümek zorunda kalıyordum. Doktorumun önerdiği bu tedavinin ardından dizimdeki ağrı çok hafifledi artık namazımı rahat kılıyor ve yolda daha uzunmesafe yürüyorum. " Sözlerini kullandı.

 

14.6.2012 - 10971

İlgili Diğer Yazılar
Bel ağrısı tedavisi için tespit doğru yapılmalı
Bel ağrısı tedavisi için tespit doğru yapılmalı
Bel Ağrıları 15 Dakikalık Egzersizle Çözülebilir
Bel Ağrıları 15 Dakikalık Egzersizle Çözülebilir
Stres Oranı Yüksek Mesleklerde Bel Ağrısı Daha Fazla Görülüyor
Stres Oranı Yüksek Mesleklerde Bel Ağrısı Daha Fazla Görülüyor
Çok Oturmak Hasta Ediyor
Çok Oturmak Hasta Ediyor
Bel Ağrınızın Nedeni Duygusal Olabilir
Bel Ağrınızın Nedeni Duygusal Olabilir
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Zeytin Yağının Kilo Aldırmadığı Doğru mudur?
Zeytin Yağının Kilo Aldırmadığı Doğru mudur?
Sağlık Video İnsanlar Neden Kilo Alır?
İnsanlar Neden Kilo Alır?
Sağlık Video Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Sağlık Video Kanser
Kanser

 

[Hata Bildir]