Azmeden Aşçı 27 Kilo Verdi

İzmir'de aşçılık yapan 34 yaşındaki Deniz Çelik, tüp mide ameliyatının ardından 6 ayda 91 kilodan 64 kiloya kadar düştü.

Azmeden Aşçı 27 Kilo Verdi
İzmir'de aşçılık yapan 34 yaşındaki Deniz Çelik, tüp mide ameliyatının ardından 6 ayda 27 kilo verdi. 64 kiloya düşen genç kadın, "6 ayda ideal kiloma düştüm. Artık aşağılanmak yok, giyim mağazalarından ağlayarak çıkmak yok " dedi.

10 YILDIR AŞÇILIK YAPIYOR

Aşçı olmanın verdiği birçok sıkıntıya rağmen hedefinden şaşmayan Deniz Çelik, Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Kaçar'ın yaptığı tüp mide ameliyatından sonra kısa sürede 27 kilo vererek ideal kilosuna ulaştı. 10 yıldır önde gelen otel ve restoranlarda aşçılık yapan Çelik, hareket kabiliyeti arttığı için işini daha rahat yaptığını söyledi. Deniz Çelik, "Ameliyat olmadan önce 91 kiloydum ve hareket isteyen çok sevdiğim mesleğimi yapmakta zorlanıyordum. Şimdi ise 64 kiloyum ve işimi daha rahat yapıyorum " dedi.

''HAYATIM BOYUNCA HEP ŞİŞMANDIM''

Hayatı boyunca hep şişman olduğunu ve kilo verdikten sonra hayallerinin de çoğaldığını söyleyen Çelik, "Şu anda çalıştığım restoranda dünya mutfaklarına özgü yemekler yapıyorum. En büyük hayalim tüm dünyayı gezip, ülke mutfaklarını tatmak ve öğrenmek. Kiloluyken bu hayal bir imkansızdı. Şimdi ise gerçekleşmesi mümkün bir plan " diye konuştu.BEYAZ TİŞÖRT ÖZLEMİ

Kilo vermeden önce sürekli terlediğini ve beyaz tişört giymeyi çok sevdiği halde giyemediğini dile getiren Çelik, "Ameliyat olduktan sonra neredeyse her gün beyaz tişört giydim. Bu bile hayatımı güzelleştiren ayrıntılardan biri " dedi. Daha önce kıyafet konusunda çok zorlandığını anlatan Çelik, "Altı ayda ideal kiloma düştüm. Artık aşağılanmak yok, giyim mağazalarından ağlayarak çıkmak yok, alaycı gözlerle bakan yok, 'yüzün çok güzel ama 5 kilo versen iyi olacak' diyen yok " diye konuştu.

''HASTANIN BAZI TEREDDÜTLERİ VARDI''

Tüp mide ameliyatını gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Kaçar, hasta aşçı olduğu için zayıflaması konusunda bazı tereddütleri olduğunu, ama genç kadının azminin bu tereddütleri yersiz çıkardığını söyledi.

31.1.2017 - 25544

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]