Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Memorial Hastanesi Medikal Estetik Bölümü doktorları, mezoterapi yönteminin kullanım alanları ve mezoterapi yöntemi ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Bölgesel kilo ise;ailevi ve yapısal nedenlerle belli bölgelerimizden daha fazla kilo alınması sorunudur. Türk kadınının sıklıkla sorunu ise orta tip alt taraf kiloları olarak isimlendirdiğimiz; basen ve üst bacakta yerleşen kilolardır. Bölümümüzde bölgesel kilo tedavisinde,etkinliği bütün dünyada kanıtlanmış bir geleneksel tıp yöntemi olan mezoterapi yöntemi kullanılmaktadır.

Mezoterapi, kelime anlamı ile alan tedavisi anlamına gelen ve bugün başta Fransa olmak üzere birçok gelişmiş batı ülkesinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca mezoterapi, uzun zamandan beri estetik tıpta en çok talep konusu olan Lipodistrofi ya da selülit konusunda en seçkin tedavi şeklidir.

Tedavide temel prensip,incelmek istenen bölgelere mikroenjeksiyon diye adlandırılan çok küçük dozda ilaç enjeksiyonu yapılarak,yağ hücrelerindeki içeriğin azaltılması ve yağ yıkımının hızlandırılmasıdır.çok düşük dozda ilaç kullanıldığından yan etki kabul görmez, özellikle karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği ve mide rahatsızlığı nedeni ile normal dozlarda dahi ilaç kullanamayan hastalar için güvenli bir tedavi yöntemidir.

Tek yan etkisi nadiren oluşan allerjilerdir. Mezoterapi ve bölgesel zayıflamada temel etki; yağ hücrelerindeki (adipositlerdeki) trigliserid bileşiklerinin parçalanmasından sorumlu lipoz enziminin aktivitesini arttırmaktadır. Yağ yıkımını arttırdığımızı da söyleyebiliriz. Yani uygulanan enjeksiyonla istenen bölgelerden, normal diyetle zayıflamamızın neredeyse iki katı hızla inceliriz. Sonuçta mezoterapi ile zayıflama estetik bir zayıflama ile sonuçlanmaktadır.

Uygun bir diyet programı da tedaviye eşlik etmektedir. Ayrıca mezoterapi ile selülitli bölgelerin tedavisi de mümkündür. Selülit özellikle ergenlik, hamilelik ve menopozda başlayan ve kadınların % 9’unda görülen ve cildin sıkılmasıyla portakal kabuğu görünümü veren bir rahatsızlıktır.

Oluşumunda en önemli neden östrojen ve Progesteron adını verdiğimiz kadınlık hormonlarıdır Bu hormonların etkileri ile çevre kapiller dolaşımı bozulmakta ve ayrıca cilt altında su ve tuz tutulmaktadır.

Mezoterapi ile dolaşım bozuklukları tedavi edilmektedir. Dolaşımın düzelmesi ile lenfatik sistem canlanır ve cilt altında birikerek yağ hücrelerini sıkıştıran onların dolaşımlarını ve metabolizmalarını bozan birikmiş atık sıvıların vücuttan atılmasını sağlar. Bu tedavide ayrıca kapiller venöz sistemdeki toplar damarların duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışı da düzeltilmektedir.

Bunun sonucunda yeni selülit oluşumu önlenmektedir. Bölümümüzde, uygun diyet programları, Akupunktur, mezoterapi ile bölgesel incelme ve selülit tedavisi uygulanmaktadır. 1 aylık sürede 1 ya da 2 beden incelme hedeflenmektedir. Uygulama özel mezoterapi tabancası ile yapılmakta ve ağrı ya da acı hissedilmeyen seans süreleri 15-20 dk arasında değişmektedir. Zayıflamaya rağmen bazı bölgelere yerleşen, verilmesi zor kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmak mümkündür.

30.1.2011 - 4751İlgili Diğer Yazılar
Güneşin zararlı etkilerine karşı önleminizi alın
Güneşin zararlı etkilerine karşı önleminizi alın
Kozmetik Ürünlerin Vücudumuza Ne Yaptığının Farkında Mısınız ?
Kozmetik Ürünlerin Vücudumuza Ne Yaptığının Farkında Mısınız ?
Pürüzsüz Bir Cilt İçin 10 Öneri
Pürüzsüz Bir Cilt İçin 10 Öneri
Çay Atıkları Kozmetik Sanayisinde Kullanılacak
Çay Atıkları Kozmetik Sanayisinde Kullanılacak
Sağlık Bakanlığı Solaryuma Savaş Açtı
Sağlık Bakanlığı Solaryuma Savaş Açtı
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]