Detoks

Detoks ile sağlıklı yaşam kalitenizi artırmanız mümkün.

Detoks

Başlarken;

Yavaşça uygulayabileceğiniz birçok detoks programı vardır; fakat her biri vücudu temizlerken kullandığı metot tarafından bir diğerinden farklılık gösterir. Bazı detoks programları bağırsaklarımızdaki toksin fazlalığını dışarıya atmaya odaklanırken, bazıları da karaciğerimizdeki ya da derimizdeki toksinlere odaklanır.

Eğer bu detoks programlarını birleştirirseniz, vücut fonksiyonlarınıza ani bir zıplama yaşatırsınız ve sağlığınızı maksimum seviyede onarırsınız. Bu nedenle bu programlardan sonra daha genç görünürsünüz. Tabii ki de detoks rejimlerini düzenli egzersizlerle beraber yapmalı, dinlenmek içinde kendinize zaman ayırmalısınız.

Detoks vücudunuza iyi bir nefes aldırır. Metabolizmanıza meydan okuyan, kan şekeri seviyenize ani değişiklikler yaşatan yiyeceklerden uzak durarak yenilenmenize ve temizlenmenize yetecek enerjiye sahip olmuş olursunuz.

Karaciğeriniz En Kıymetli Hazineniz

Her ne kadar vücudunuz detox sistemiyle yenilenmiş olsa da, hala belli aralıklarla gerçekleşecek detoksa ihtiyacınız vardır. Detoks rejimine başlarken mutlaka düşünmeniz gereken en önemli organınız karaciğerinizdir. Bu sayede rejimden sonra size müteşekkir kalacaktır.

Karaciğerimiz, vücudumuzu kötü kullandığımızda hemen şikayetlere başlar; Aslında kendisi bütün iç organlarımız içinde en çalışkan olanıdır. Kalbi destekler, kolesterol seviyesini dengeler, yağları sindirmemize yardımcı olan safrayı üretir, proteinleri üretir, vitaminleri depolar ve hormonları aktive eder. Bunlardan başka alkol alarak, sigara içerek ya da bazı kimyasal maddeler kullanarak vücudumuza aldığımız zararlı elemanları, karaciğerimiz vücudumuzdan dışarıya atar.

Birçok zarara karşın karaciğerimiz fonksiyonlarını hala sürdürür, fakat bir kere kendimizi bitkin, ağır hissettiğimizde, sindirimde zorluk çektiğimizde, derimiz hissizleştiğinde ve göz çevremizde siyah halkalar oluşmaya başladığında detoks programları kullanarak onu ödüllendirme zamanıdır.

Yardım İçin

İnternette araştırma yaparak veya doktorunuza danışarak detoks programına başlayabilirsiniz. Limon, brokoli ve enginar gibi detoks etkisine sahip yiyecekler tüketmeye başlayın. Suda kesinlikle işinize yarayan bir içecektir. Fakat detoks programından maksimum seviyede yarar sağlamak istiyorsanız, profesyonel yardım almayı deneyin.

Unutulmaması gereken bir detay da, detoks sürecinde bazı insanlarda baş ağrısı veya mide bulantısı görülmesidir. Buna neden olansa toksinlerin vücuttan ayrılmasıdır. Eğer bu durum sizin başınıza da geldiyse, programda yavaşlayın ve seviyeyi derece derece arttırmak suretiyle ilerleyin. Vücudunuzun detoks programından sonra düzenli olarak kontrol edilmesi lazım ki; programa istenildiği gibi tepki versin. Kısacası vücudunuzdan ani bir şekilde kendisini temizlemesini isteyemezsiniz.

İyi bir sağlığa sahip olmak başarılması zor bir şey değildir. Sadece vücudunuzun içini ve dışını sağlıklı tutmalısınız. Bunu ise anca düzenli egzersizler, iyi ve yeterli bir dinlenme ve sağlıklı beslenme yardımıyla yapabilirsiniz. Tabi ki iyi bir detoks programı da harikalar yaratabilir.

14.4.2008 - 582İlgili Diğer Yazılar
Şeker Bayramına Özel Diyet
Şeker Bayramına Özel Diyet
Migren Tedavisi
Migren Tedavisi
Koronavirüse karşı pul biberli çorba tüketin
Koronavirüse karşı pul biberli çorba tüketin
Enerji deposu
Enerji deposu 'kurut' alıcılarını bekliyor
Korona virüs "ekşi mayalı" ekmeğe rağbeti artırdı
Korona virüs "ekşi mayalı" ekmeğe rağbeti artırdı
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]