Hollanda'dan tatile Antalya'ya geldi, kalp ameliyatı ile 5 koroner arteri değişti

Tatil için geldiği Fethiye'de kalp krizi geçiren Hollandalı Theodoor Rams (73), Antalya'da gerçekleştirilen kalp ameliyatı ile 5 koroner arteri değiştirilerek, sağlığına kavuştu.

Tatil için geldiği Fethiye'de kalp krizi geçiren Hollandalı Theodoor Rams (73), Antalya'da gerçekleştirilen kalp ameliyatı ile 5 koroner arteri değiştirilerek, sağlığına kavuştu. Tatil yaptığı sırada göğüs ağrısı şikayeti ile Fethiye'deki özel bir hastaneye başvuran 73 yaşındaki kalp hastası Theodoor Rams, Ambulansla Özel OFM Antalya Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanın kalp krizi geçirdiğini tespit eden doktorlar, Rams'ı hemen ameliyata aldı. Hollandalı kalp hastası Rams, geçirdiği bypass ameliyatı sonrasında sağlığına kavuştu.

"Buradaki sağlık hizmetleri Hollanda'dan çok iyi"

Eşi Marjori Knook ile birlikte sevincini paylaşan Rams, kendisini hayata döndüren Türk doktorlara teşekkür etti. Rams'ın eşi Marjori Knook da, "Türk doktorların ilgisine, hızına ve başarısına hayran kaldık. İyi ki tatil için Fethiye'yi tercih etmişiz. İyi ki bizi buraya göndermişler. Antalya'da Theodoor Rams'ın sağlığına çok özen gösterdiler. Buradaki sağlık hizmetleri Hollanda'dan çok iyi" dedi. 5 koroner arteri değişti Ameliyatı gerçekleştiren Kardiyoloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kar, hastanın son durumuna ilişkin bilgiler verdi. Kar,

"Hastamızı koroner anjiyografiye aldık. Koroner anjiyografide hastamızda çoklu damar hastalığının olduğunu gördük. Koroner Arter Bypass Cerrahisi yaptık. Kendisinin 5 koroner arterini değiştirdik. 48 saat yoğun bakım sürecinden sonra hastamız, 5 gün kadar yataklı servisimizde tedavi gördü ve kendisini taburcu ettik" ifadelerini kullandı.

Kalbinizi kontrol ettirmeden uzun seyahate çıkmayın Koroner Arter ve Priferik Arter darlıklarının orta yaş grubu hastalığı olduğunu söyleyen Kar, uzun seyahatlere çıkacak orta yaş grubundaki hastalara hayati önerilerde bulundu. Mustafa Kar,

"Koroner sendrom çok geniş bir yelpazedir. Göğüs ağrısından kardiyak ölüme kadar geniş bir yelpazedir. Koroner sendrom sonrasında hastaya ivedi bir şekilde medikal tedavi, invaziv tedavi veya medikal cerrahi yapılmaz ise, ya en kötü son gerçekleşebilir ya da kalpte kalıcı hasarlar oluşabilir. Kalpteki kalıcı hasarlar, ilerleyen dönmede kişilerin yaşam kalitesini son derece düşürür. Türkiye'den yurt dışına, yurt dışından Türkiye'ye gelen insan sayısı artıyor. Seyahatlerde her zaman kardiyak olayların görülme sıklığı artıyor. Seyahatten önce mutlaka kalp kontrollerinin yapılması gerekiyor. Kalp kontrolleri yapılmadan uzun süreli seyahatlere çıkmamak gerekir" diye konuştu.

2.10.2019 - 41202

İlgili Diğer Yazılar
Sigara bırakıldığında akciğer kendi kendini iyileştiriyor
Sigara bırakıldığında akciğer kendi kendini iyileştiriyor
Bebekleri ağlatan 11 neden
Bebekleri ağlatan 11 neden
"Kırmızı meyveler pankreas kanserinden koruyor"
"Kırmızı meyveler pankreas kanserinden koruyor"
Jinekolojide
Jinekolojide 'izsiz' ameliyat dönemi
Tedavide, laser uygulamasıyla başarılı sonuç
Tedavide, laser uygulamasıyla başarılı sonuç
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]